Sliekai

Moderators: saulius, dage

angela
Posts: 137
Joined: Fri Jan 14, 2011 1:39 am
Location: Jonava
Contact:

Re: Sliekai

Post by angela »

Aš kažką panašaus dariau ir viršutinė košė buvo pakankamai drėgna. Gudresni ar alkanesni persikėlė pirmieji, kiti šliaužiojo ties naujos dugnu ir senos paviršiumi... tikriausiai irgi ketino. Mažylių dar nebuvo, bet galvoju, kad jiems tik laiko daugiau prireiks.
angela
Posts: 137
Joined: Fri Jan 14, 2011 1:39 am
Location: Jonava
Contact:

Re: Sliekai

Post by angela »

Aš vis apie tuos sliekus, bet leisiu sau truputį nukrypti nuo temos!
Koks haosas čia gaunasi? Buitines atliekas kraunu į kibirus, tipo ten juos komastuju, bet sulaukiu skirtingų rezultatų: vienam kibire brogė, kitam maždaug rauginti kopūstai, o trečiam toks jovalas .......„kad padėk Maryte“. Gerai ,suprantu, kad įsigyveno skirtingos populiacijos bakterijų , bet nuo ko tai priklauso? Visos gi auga vienodomkis sąlygomis. Aš kažkodėl tai galvoju, kad tos raugo yra šūstresnės, dėl to ir į tą jovalą patalpinau ir jų njemažai. Tegul kariauja!
Ačiū Vėjams už šieno veltinį!
Sliekai ištikūjų mėgsta tą celiuliozę ir ta vaisių košė vaidina tik kažkokią rolę, bet jie mieliau bazuojasi ties šiaudais, pjuvenom, kankoriežiais. Galvoju, kad tai su grybinėm kultūrom susiję. Prieš tai dengdavau dugną kartonu, tai irgi celiulioze, bet persikraustant sliekams paprasčiau būtų šienas.... ką ir Vėjai pasakė.
O tuos savo sliekus kažkiek pamilau. Aš net nežinau kam juos auginu. Pradžioj lyg norėjau eksperimentą padaryti su vietiniais, o kaliforninių ir negavau. Tai ir liko jie pas mane kaip „naminiai gyvūnai“ Kaip ten bebūtų, bet pliusų vistiek matau: šiūkšles rečiau reikia nešti, gausiu humuso daigams dykai......! O dar kiek visko nematau................
Ecka
Posts: 116
Joined: Wed Mar 16, 2011 12:00 am
Contact:

Re: Sliekai

Post by Ecka »

Mulčiuotose lysvėse (kur suleidau kaliforninius) pilna sliekų (atlaikė žiemą). Daug jaunimo.
povils
Posts: 125
Joined: Thu May 05, 2011 1:17 am
Location: Panevėžys

Re: Sliekai

Post by povils »

Bet ar raudoni?
laisvas kaimietis
Posts: 1083
Joined: Sat Aug 28, 2010 11:02 am
Location: Virbalų k., Ukmergės raj.
Contact:

Re: Sliekai

Post by laisvas kaimietis »

Suės visą paklotę ir daržovėms neliks maisto :?
Žilvinas Žurauskas
Julė
Posts: 168
Joined: Wed Mar 14, 2012 3:49 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Sliekai

Post by Julė »

Kaip neliks maisto? Grubiai tariant juk sliekai pavalgo, pasituština - perdirba paklotę į maisto medžiagas prieinamas augalams. Argi ne taip?
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Sliekai

Post by saulius »

Deja, ne taip. Sliekai paklotę perdirba į humusą, o humusas- labai sunkiai ir tik esant tam tikroms sąlygoms prieinamas augalams. Sliekų humuse lieka ne daugiau kaip trečdalis organikoje buvusios energijos. Jis geras biopstimuliatorius, geras dirvos struktūros gerintojas, bet prastas maistas. O greitai nykstanti paklotė- greičiau bėda, nei nauda.
Saulius Jasionis
Julė
Posts: 168
Joined: Wed Mar 14, 2012 3:49 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Sliekai

Post by Julė »

O kodėl tada Kurdiumovas ir Malyševskis rašo, kad „Iš esmės sliekai - pagrindiniai derlingumo kūrėjai“?
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Sliekai

Post by saulius »

Maža kas ką rašo... Amerikos žemyne iki europiečių nebuvo sliekų. Kaip manot, ar ten nebuvo ir derlingumo?
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Sliekai

Post by saulius »

Bet tai nereiškia, kad pas mus sliekai nereikalingi. Tiesiog jų turi būt optimaliai, kaip ir visko. Jų populiacija turi būt reguliuojama. Žygiai, kirstukai, kurmiai, strazdai- privalomi daržo komponentai.
Saulius Jasionis
Post Reply

Return to “Kiti gyvuliai”