Puslapis 12

Šitake grybai

StandartinėParašytas: Šeš Sau 29, 2011 8:27 pm
gensa
Ar Šitake grybų auginimas rąsteliuose galėtų būti viena iš GŽ šakų. Gal kas matėte, kaip juos augina. Norėčiau užsiauginti.

Re: Šitake grybai

StandartinėParašytas: Sek Sau 30, 2011 9:24 am
Laimis Žmuida
Jeigu auginama pagal GŽ principus, tada taip. Gamtinės žemdirvystės pagrindinis principas paprastas - kopijuoti gamtą. Jeigu šitakės ar pievagrybiai auginami namuose ar rūsiuose, tada jokio čia GŽ nėra. Jeigu tai daroma gamtoje, stengiantis suteikti augalui ar grybui kuo natūralesnes, jam įprastesnes sąlygas, tada tai yra GŽ. Yra filmukų internete. Paieškosiu.

Re: Šitake grybai

StandartinėParašytas: Sek Sau 30, 2011 9:28 am
Laimis Žmuida

Re: Šitake grybai

StandartinėParašytas: Sek Sau 30, 2011 5:55 pm
gensa
Ačių už nuorodas.Manau, kad būtų galima užsiauginti. Juk jie tokie vertingi. Latvijoje yra apie tris šimtus šių grybų augintojų, būtų įdomu pas juos nuvažiuoti pamatyti gyvai kaip augina. Medienos reikėtų prisikirsti dar šią žiemą. Skaičiau, kad gerai ąžuolo arba alksnio rąsteliai. Na o dėl grybienos girdėjau, kad Lietuvoj kažkas prekiauja reikės paieškoti.

Re: Šitake grybai

StandartinėParašytas: Sek Sau 30, 2011 6:06 pm
saulius
"Sėklelėj" seniau būdavo Kaune, gal ir šiemet bus. O kad labai vertingi auginti kultūroje- mitas. Laukiniai- taip, bet laukinių mes geresnių turim.

Re: Šitake grybai

StandartinėParašytas: Pir Sau 31, 2011 2:33 pm
Dovile
Šitake grybus Šalčininkuose augina. Prieš kelis metus pasirodė jų produkcija ir parduotuvėse su skrajutėm apie šių grybų naudą (teko nusipirkti ir ragauti - patiko), bet dėl didelės kainos pardavimai parduotuvėse nepasiteisino. Mano paskutinėm žiniom jų auginami grybai visi eksportuojami į turtingesnes valstybes.

Šitake grybai

StandartinėParašytas: Pen Bal 29, 2011 9:10 am
anatolijus
Nusipirkau iš Lenkijos atvežta šitake grybu pakuote (kiek supratau ten yra 30 kaištuku), bet nežinau kaip teisingai ta turta panaudoti. Bijau atidaryti pokol visko gerai neišsiaiškinsiu. Mane domina kas ten galetu buti, ar galima kazkokiu budu paciam pasidauginti micelio (namuose).
Ačiu jei kas nor apie tai parašytu.

Re: Grybai sode

StandartinėParašytas: Pen Bal 29, 2011 2:14 pm
Laimis Žmuida
Micelio pasidauginti galima, tik reikia sterilių sąlygų, kad kiti grybai neįsimaišytų. Gal padės filmukai:
http://www.youtube.com/watch?v=ZHJQrsZFQdE
http://www.youtube.com/watch?v=a-wEPM1wpZQ
http://www.youtube.com/watch?v=zGQok-UnyJE

Re: Grybai sode

StandartinėParašytas: Pen Bal 29, 2011 3:28 pm
anatolijus
Ačiu už nuorodas, šeip ir aš kažka radau:
http://gribnoybiz.ru/content/blogcategory/34/47/ :)

Šitake grybai

StandartinėParašytas: Ant Geg 03, 2011 12:45 am
sooriis
Nusipirkau iš Lenkijos atvežta šitake grybu pakuote (kiek supratau ten yra 30 kaištuku), bet nežinau kaip teisingai ta turta panaudoti.


atidarineti nereikia. turi ramiai paguleti bent savaite kambario temperaturoj tamsioj vietoj. po to reikia susirasti pries 1-5 men (ar bent 2 sav) nupjauta gyvo medzio rasta ir sekti instrukcijas: http://www.themushroompatch.com/plugs.htm#Instructions

As savaitgali tuo uzsiiminesiu, praeita sav. gavau kaisciu siuntinuka :)