Puslapis 11

Grybienos dauginimas

StandartinėParašytas: Tre Lie 20, 2011 4:12 pm
saulius
Padariau tokį vaikišką eksperimentą. Į polietileninius maišiukus pripyliau drėgnų pjuvenų, įdėjau po kelis siūlelius poniabudės ir kažkokio kito ant medienos rasto grybelio micelio ir pastačiau tamsoj. Po poros savaičių jau matosi rezultatas :D , micelis dauginasi. Rudeniop keliaus į lysves. Siūlyčiau ir kitiems pabandyt, net nesvarbu koks grybas, svarbu, kad valgytų medieną. Ir nebūtų iš tų, kurie sugeba valgyt gyvą medį, dėl šventos ramybės.

Re: Grybienos dauginimas

StandartinėParašytas: Tre Lie 20, 2011 9:22 pm
inga30
O kaip atskirt tuos kur gyva medi valgo?

Re: Grybienos dauginimas

StandartinėParašytas: Tre Lie 20, 2011 10:21 pm
saulius
Tiesiog neimt kempininių grybų ir visų kitų neaiškių, imt micelį tik iš tikrai negyvos medienos arba, geriausia, žinomo grybo.

Re: Grybienos dauginimas

StandartinėParašytas: Tre Lie 20, 2011 10:40 pm
anatolijus
Šeip kelmučiai auga ir ant gyvų kelmų, todel reikętų tai įvertinti. O jei abejojate, tai geriausia imti pačius mažiausius kepurėtus (kuriuos visada praeidavote) grybus kurie auga ant senos patrunijos šakos kuri yra ant žemės.

Re: Grybienos dauginimas

StandartinėParašytas: Pir Rgs 26, 2011 11:53 am
anatolijus
Nesisekė man, su poniabudžių pajieška miške, radau tik pora. Bet netyčia turgelyje, pamačiau pardavynėjančius, paplepėjom ir jie man papasakojo tokią tragikomediją - paliko grybukus šaldytuve, o patys išvažiavo atostogauti, tai šiems tikriausiai patiko ši aplinka ir "išovė" (kaip valė šaldytuvą neklausinėjau) .
Taigi griebiu aš tuos kiaušinius (apvytusius nes dvi dienas kankinosi turguje ir niekam jie nerupėjo), bėgu į KIKA, perku pjuvenų po 2.5 Lt, paaukoju 5 litrų puodą, beriu šlapias pjuvenas ir susodinu "kiaušinius", šie pajutę drėgmę jau po keleto valandų pradėjo pustis, šią nakti beveik nemiegojau, taip norėjosi pamatyti visą procesą, bet kolkas taip ir nesulaukiau (na sekanti naktis tikriausiai ir bus bemiegė).

Re: Grybienos dauginimas

StandartinėParašytas: Pir Rgs 26, 2011 11:11 pm
laisvas kaimietis
Aš tai uždengčiau dangčiu ir ramiai miegočiau. Uždengti reikia todėl, kad musės neišnešiotų sporų. Tas procesas įvyksta labai greitai - išlenda grybas (baisiai smirdantis), sulekia musės neaišku iš kur ir išnešioja sporas, o pats lieki su stovinčiu, bet nevaisingu :lol:
Dar pasitikslinčiau ar tos pjuvenos neapdorotos kokiais chemikalais (naikinančiais kvapą, antibakteriniais ir pan.), nes grybui gali ir nepatikti.

Re: Grybienos dauginimas

StandartinėParašytas: Pir Rgs 26, 2011 11:13 pm
saulius
Sporomis daugint- ilgas procesas ir jokios garantijos.

Re: Grybienos dauginimas

StandartinėParašytas: Ant Rgs 27, 2011 9:04 am
anatolijus
Per diena, vienas Phallus impudicus bandė prasimušti, jei žinočiau kad padės tai tikrai nubėgčiau į vaistinę ir nupirkčiau viagros :D . O dėl įdomumo tai vasara į mulčiuotus porus įmečiau nepamenų kokių ten grybų, tai rezultatas toks kad jau dabar pradėjo vystitis micelis :) , tad veisimas iš sporų tikrai jau ne toks ir ilgas procesas - svarbu kad būtu geros sąlygos ;) . O dėl pjuvenu, gal ir reikėjo bent išvirinti, nes pardavėja paaiškino kad jos kaitintos, bet manau ji visko nežino.
Nesu aš mikologas, bet kila įtarimas kad ta žėlė atlieka dvi funkcijas: 1. Maitinimas” pimpukui”. 2. Pradinė terpė sporoms virsti į micelį (panašiai kaip agaro derva).
Ps. Laukiu toliau. Kantrybės tikrai turiu.

Re: Grybienos dauginimas

StandartinėParašytas: Ant Kov 06, 2018 1:50 pm
lauztuvas
O kuom baiges sitas senas eksperimentas?