Puslapis 12

Tampriukai

StandartinėParašytas: Ket Bal 09, 2009 10:35 pm
saulius
Jau pasirodė pirmieji valgomi pavasario grybai- tampriukai. Rašo, kad kai kuriose šalyse labai vertinami. Pas mus gal niekas jų nerenka, bet pakankamai skanūs, tik kad labai smulkūs. Pasirinkau užvakar ir užvalgiau- nieko, gyvas dar :D . Auga eglynuose ant eglių kankorėžių ir pušynuose ant pušų kankorėžių. Kitokių kol kas dar nemačiau.

Re: Naujienos

StandartinėParašytas: Ket Bal 09, 2009 11:39 pm
Vaidužė
as maciau! tik nezinau ar valgomi... "Sarcocypha coccinea" http://www.woodlandrestoration.ie/photo ... elwood.jpg raso, kad priklausomai nuo autoriaus sako ar valgomi ar ne. Gal JUs zinosite? nes pas mus miske artimiausiam tai ju nemazai :) As tiek dziaugiausi, bet nedrysau ragauti :D

Re: Naujienos

StandartinėParašytas: Ket Bal 09, 2009 11:45 pm
Vaidužė
ir taip pat - kas tie TAMPRIUKAI? nerandu nieko apie juos... Kaip jie atrodo? :roll:

Re: Naujienos

StandartinėParašytas: Pen Bal 10, 2009 7:43 am
saulius
Nuotraukoje yra plačiataurė, ne tampriukas, nežinau ar valgoma. Tampriukas- Strobilurus esculentus. Toks plonakotis mažas šungrybukas :D , google galima paieškot nuotraukų.

Re: Naujienos

StandartinėParašytas: Pen Bal 10, 2009 9:21 am
Laimis Žmuida

Re: Naujienos

StandartinėParašytas: Tre Bal 15, 2009 10:09 am
Laimis Žmuida
Nu va, radau ir pas save tampriukų. Valgiau dvi dienas po 10-20 grybukų žalių. Įdomu, o jie valgomi žali ar tik į sriubas tinka? Pastebėjau, kad auga jie kur drėgniau, gal todėl neradau jų augančių ant pušies kankorėžio, nes po jomis sausiau. O tuos, kur ant pušies kankorėžio auga irgi galima valgyti? Nes valgomasis tampriukas vadinamas tik tas kur ant eglių kankorėžių auga.

Mano planas dabar yra prisinešti eglės kankorėžių ir prisipilti drėgnoje vietoje po savo eglėmis. Ir palaistyt karts nuo karto. Nes tampriukų natūraliai užauga mažai. Reikia daugiau kankorėžių. :)

Re: Naujienos

StandartinėParašytas: Tre Bal 15, 2009 11:05 am
saulius
Valgomi ir tie, kur ant pušų, ten kita rūšis. Šiaip grybas ne aukščiausios kategorijos, bet pakankamai skanus. Planas tavo geras, ir aš taip galvojau padaryt. Ir nebūtinai po eglėmis- tampriuką galima naudot kaip saprotrofą, "priverst" jį skaidyt eglių kankorėžius ir taip praturtint sodo paklotę.

Re: Naujienos

StandartinėParašytas: Pir Geg 04, 2009 9:37 am
Laimis Žmuida
Parsinešiau porą maišų eglės kankorėžių ir išpyliau po eglėmis į kelias krūvas, kad patogu būtų laistyt. Pavasarį bandysiu suteikt jiems drėgmės ir sulaukti gausaus tampriukų derliaus. :)

Re: Naujienos

StandartinėParašytas: Šeš Geg 16, 2009 4:46 pm
saulius
Pastebėjau, kad stambesni tampriukai ant tų kankorėžių, kurie po samanomis palindę, ten jų ir daugiau. Geresnis mikroklimatas taip sakant. Taigi uždenk grybyną samanom ar dar kuo nors, drėgna bus visada ir kitais metais grybai garantuoti :D .

Re: Naujienos

StandartinėParašytas: Šeš Geg 16, 2009 5:30 pm
Vaidužė
o tai ju sporos gyvena konkoreziuose egliu jau is karto nuo egliu konkoreziu uzsimezgimo, ar ten patenka kazkaip? :)