O kur apie bites?!

Moderatoriai: dage, saulius

O kur apie bites?!

Standartinė Gabriele » Sek Gru 14, 2008 12:40 am

Varovas rašė:AŪ...!!!! Kolegos, bendraminčiai !!! o bitučių niekas nelaiko ? Pats sau priesaiką daviau įsitaisyti porą-trejetą aviliukų :D , bet vis dar uošvis natūraliu medučiu palepina....


Vaidužė rašė:o kas siais laikais naturalus medutis? Kiek girdejau ir domejausi retas kuris isties naturaiai augina, leidzia bitutem gyvent graziai, laisvai... O kiti.. :( As tai apie laisvas bites svajoju, kelminius avilius, o kai medziai uzaugs, na vaikams ar gal ir as siam gyvenime sulauksiu - drevese bitutes kad dugztu! :D


Varovas rašė:Gražu, romantiška, bet nepraktiška :lol: . Norėčiau pamatyt "vaizdzelį", kaip bobutė medžio drevėn lipa.... :lol: Natūralų medų gauna tie, kas bites laiko tik sau, o ne pardavimui. Sutinku, Dadano aviliai kažkaip nelabai įsipaišo į natūralų landšaftą, bet bites juose prižiūrėti patogu ir spietimą galima reguliuoti, ir nuo ligų lengviau apsaugot.


toltik rašė:Penktadienį įsitaisiau mažučiuką vasarinį aviliuką su jaunu spiečiumi.. Draugas padovanojo.. Pavėžinau bitutes apie 30 km tai baisiai piktos buvo, gerai kad lietus lijo kai laktą atidarinėjau, o tai kaži kaip būtų pasibaigę...

Su keturkampais aviliukais tai daug maž viskas aišku, literatūros kalnai ir bitininkų galima rasti kiekvienam kaime.. konsultuokis prie šviežio korio susėdus kiek norisi :) - jokių problemų..
Va su kelminiais aviliukais jau kas kita.. Aš pats turiu pasidaręs, kolkas pas tėvus sodyboje kelminį aviliuką iš išpuvusio gluosnio, žadu pasigabenti pas save į sodybą ir įbitinti jį :), o gal ir pats įsibitins :).. Kai turėsiu, patirtį aprašysiu..

Sakyti neišbandžius, kad nepraktiška - truputėlį skubota ;).. taip pat galima pasakyti, kad tai kaip tik daug praktiškiau, negu keturkampi aviliukai, nes pagal visą teoriją, kelminio avilio bičių priežiūra paprastesnė turėtų būti :)..


Varovas rašė:Ną kodėl gi neišbandžius ....? Jau bandyta. Dekoratyviniu požiūriu - tikrai liux, bet jei norėsi šeimą aprūpinti medumi, tai tokių avilių reiks 12-15, kai tuo tarpu deramai prižiūrint, Dadano avilio užtenka 1-3. Paiiškinsiu ir kodėl- kelminiam avily bitės korį skirsto tam tikrais "lopais" su pertvarom ir vienam kory rasi viską : ir perus, ir medų. Kitaip joms neišeina. Kaip išsuksi medų nepažeisdamas perų ? Kaip įdėsi papildomų korių ? Kaip, reikalui esant išvalysi avilį, kai ten beveik ištisinis gniužulas ? Neginčysiu - galima, bet pažįstu tik vieną profesionalų bitininką, kuris tokiu būdu bites augina grynai iš įdomumo ir tai, kol išmoko reikėjo daugiau nei 10 metų. Žinoma, jei įbitinti kelmą ir beveik nesikišti į šeimos gyvenimą - problemų daug nebus. Kol nebuvo tokie kosminiai gyvenimo greičiai, pats bites laikiau ir kelminius avilius naudojau grynai kaip spietines, o paskui vis vien tekdavo perkelti į Dadano (šiek tiek patobulintą) avilį. Sėkmės bandant. O dovanų gavai kokių bičių - vietinių, kaukazo ar mišrūnės ?


toltik rašė:kad aš žinočiau kokios jos ten :), na skraido, dūzgia, ūsais krutina ;) kogero ir įgelti gali.. reiks paklausti draugo, manau kad ten bus kaukazietiškos kaip ir daugumos dabar, gal kiek ir susimaišę kada su kokia vietine veisle.

O kokioje padėtyje buvo tavo kelminis aviliukas? Ta prasme horizantalioje, vertikalioje ar pastatytas kampu tarkim 30 laipsnių? Pagal teoriją tai jei avilys stovi kampu tai bitės kraustosi gyventi į viršutinę dalį, ten kur šiluma geriau laikosi ir gali peržiemoti nesušaldamos. Jauna šeima turėtų po truputį korius lipdytis pati, be jokių ten rėmelių, žinoma užtruks ilgiau negu įdėjus rėmelį su vaško plokštele, bet racionalumas tame ir turėtų būti, kad nereik jokių ten išlaidų vaškui, jokio darbo rėmelių darymui. O medaus kiekiai žinoma bus mažesni, nes maistui vartojamas medus tik iš apatinių kokrių 1-o, na gal dviejų, kuriuose perų teoriškai turėtų nebūti (gal sustiprėjus šeimai antrais ar trečiais metais). Medaus nedaug, bet tai kokybiškai kitoks medus, korys nupintas pačių bičių, be žmogaus įsikišimo. Sukti tokio medaus nematau prasmės, šiaip tai aš išvis nematau prasmės medų sukti, man pats skaniausias su koriais ir dar jeigu koryje būna kartu sunešta ir bičių duonelė tai išvis nieko skaniau nežinau :).. Bet tai viso labo teorija - padarysim pamatysim :)).. Prie medaus kokybės turėtų prisidėti ir tai, kad taip laikomoms bitėms nepilamas dirbtinis maistas (cukraus tirpalas)..
Na Varovas teisingai kogero pastebėjo, kad dabartiniais kiekiais valgant medų, tokių avilių šeimai reiktų 20 vnt. kad apsirūpinti medumi. Dėl medaus suvartojimo irgi labai įdomus klausimas, teko skanauti aplink Babtų apylinkes surinkto medaus (ten didžiuliai komerciniai vaismedžių ir kaulavaisių sodai), tai tą medų šaukštais kabinti galima, per kartą po dubenį išvalgant.. ir teko paskanauti medaus iš aviliuko stovinčio miško pievelėje, toli nuo kelių ir apskritai gyvenviečių.. po kelių šaukštų tokio medaus burnoje apsala ir daugiau jo nebesinori, o jei neklausai organizmo tai ir liežuvį perštėti pradeda - labai aktyvus medus (na avilio tipas čia gal ir nelabai turi įtakos bet vistiek ;) :))) )....

Pasidalinkit patirtimi prižiūrint kelminius avilius.. :)


Varovas rašė:Medaus kokybė tikrai nepriklauso nuo avilio tipo. Pramoniniuose soduose medunešis iš 3-15 augalų, pamiškėse - iš 150-300 ! Skirtumas akivaizdus, ar ne ? Medaus suvartojimas šeimoj, priklauso nuo šeimos poreikių. Sakykim manajai, reikia 4-5 kibirų po 15l. Kepiniams, natūralus, su arbata, dukterys ir žmona naudoja kaip kaukes ir masažams pirty, midui (čia jau man :lol: ) ir t.t. ir pan. Aš kelminius avilius laikiau 45 laipsnių kampu su atidaromu dugnu. Teoriškai, kaip ir apatiniuose koriuose perų neturėtų būti, o praktiškai - yra. Nei kelminiam, nei dadano avily bičių sirupu nešerdavau. Jei nori reguliuot spietimą, tai kelminiam avily tai iš ties nepatogu, nes kol surandi ką reikia ,bites žiauriai suerzini ir tada esi velniškai patenkintas, kad neturi alergijos bičių nuodams :lol: Sakai, sunku korį įdėti ? Dedi tą patį bičių vašką, tik medaus gauni daugiau ir greičiau :) , o ir kaina jų nedidelė. Tikrai nuoširdžiai apsidžiaugčiau, jei kas pasidalintu EFEKTYVIA bitininkavimo kelminiam avily patirtim.


saulius rašė:Nu ir aš įkišiu savo trigrašį :D . Kelminis avilys geresnis bitėms, o Dadanas- bitininkui. Taigi čia tenka rinktis. Dadano avilys tinkamesnis stepinėms ir kalnų bitėms, kurios gyvena urvuose ar uolų plyšiuose ir lizdus plečia horizontaliai, mūsų vietinės (kurių, deja, nebėra) ir turinčios daugiau vietinio kraujo lizdus linkę plėsti vertikaliai, taigi joms geriau drevė arba kelmas. Daug tinkamesnis variantas yra daugiaaukštis avilys su stačiais pusrėmiais (pusė varšavinio rėmo), mat geriau atitinka bitėms reikalingą biologinę erdvę. Ypač tai svarbu žiemojimui, kadangi bičių kamuolys yra maždaug žmogaus galvos dydžio ir Dadano avilyje lieka daug laisvos vietos, o kelme, jei jo skersmuo apie 30 cm, bitės užima visą plotą. Varšavinio rėmelio plotis taip pat 30 cm. Ėjau gi mokslus bitininkystės pas labai gerą mokytoją ir protingą bitininką :wink: .


Varovas rašė:Kad aprašyti visus niuansus - visą traktatą reiktų atpyškint :lol: Dėl žiemojimo - taip. Siaurindavau avilį iki 30-35 cm dėdamas specialias plokštes iš durpių. Dabar net nebežinau, ar tokias begamina. Jos buvo naudojamos šilumos izoliacijai. Puiki buvo medžiaga : kvėpuoja, beveik sterili, ilgaamžė (jei nesušlampa). O grynai lietuviškų bičių turbūt ir nebelikę. Dabartinės - vietinės, kaukazo ir krainos veislių hibridai. Gaila, žinoma.


Sigita rašė:labukas,
mes dar nelaikome bičių,bet ateityje būtinai...nors medaus vartojame saikingai...nemanau,kad per daug jo gerai...o homeopate gydytoja vaikams sake duoti ,tik kai serga.Kažkaip ji pabrėžia ,kad medus vaistas...


Laimis Žmuida rašė:
saulius rašė:Dadano avilys tinkamesnis stepinėms ir kalnų bitėms, kurios gyvena urvuose ar uolų plyšiuose ir lizdus plečia horizontaliai.


Tai šias stepines ir kalnų bites, t.y. visas namines bites Lietuvoje geriausia laikyti Dadano aviliuose? Ar visgi geriau tame siaurame daugiaaukštyje su pusės varšavsko rėmo rėmeliais? Nes juk tas daugiaaukštis labiau primena drevę ir plečiamas vertikaliai, o Dadano plečiamas horizontaliai, tai kaip ir labiau tiktų stepinėms bitėms.

Tai taip ir nesupratau, kurie yra geriau dabartinėms stepinėms bitėms. :roll:


saulius rašė:Aš nematau dadano privalumų jokiai bičių rasei. Jis patogus tik bitininkui. Dadano avilio yra per didelis plotas. Šiuo atveju, jei bitės linkę plėsti lizdą horizontaliai, joms patogesnis yra avilys su stačiais rėmais (300 X 435mm)- varšavinis. Na, o jeigu bitės turi miškinio kraujo- geriausia joms drevė arba daugiaaukštis avilys su stačiais pusrėmiais.


Sigita rašė:gal žinote kas paradvinėja medų ?Kaune ar šalia jo.


saulius rašė:Laimis Žmuida lyg turėtų pardavinėt, nors aš jam aiškinu, kad griekas, bet neklauso, vis tiek pardavinėja :D .


Sigita rašė:o kaip susisiekti su juo?


saulius rašė:Yra šitam forume, parašyk asmeninę žinutę.


giedrioks26 rašė:Sveiki, dar praeita savaite buvau Musteikoje (dzukija) bitininkystes muziejuje. Ten kalbejau su Muziejaus priziuretoju Romu. Kaip jis sake kitaip bitininkauti nemoka tik kelmais arba dravemis. Jie turejo projekta, kurio metu pagamino 10 draviu pusyse, ta padare is rudenio ir jau kita pavasari visos draves buvo uzimtos 100 procentu. Ka tai sako? O sakykime bitininkai kelia ivairias spietinias ir kitokias gaudytuves, bet i jas bites atskrenda labai retai. Manau, kad visada renkasi kuo artimesni busta pagal naturalia prigimti. Zinoma is 10 kelmu paima gal kokius tik 30-40 kg per metus (3-4 kibirai), bet ar tai mazai vienai seimai? manau per akis. gal net per daug, jei naudoji medu tik vaistams arba tik sveciams, tai uztenka ir 3 litru per metus :) O kur dar vashkas? juk tokius koriu niekas nesuka, isimineja medu pagal metoda "sugadinant korius" t.y. spaudzia arba kosia. Zodziu super, viskas paprasta ir aisku ir tokiu biciu ziureti nereikia ir reguliuoti ju gyvenimo, tiesiog paimi truputi medaus karts nuo karto. Yra viena beda, kuri trukdo, tai varatoze - liga, kuri atkeliavo pas mus su svetimzemem bitem arba tiesiog isnyko musu vietines kurios buvo jai atsparios. Si liga turi didele itaka bitems, po ziemos daug ju mirsta, del mazu erkuciu, del to jau reikalingas zmogaus isikisimas. Kaip graziai zmogus pasikisa koja pats sau :)


saulius rašė:O, gerai, papasakosi plačiau apie bitininkavimą dravėse. O tai jau galvojau avilius darytis, bet manau, kad geriau draves- medaus daug nereikia, o ir sėdėt prie bičių neturėsiu kada.


fuyu rašė:Sveiki Biciuliai radau bitininkam skirta foruma http://www.mano-bites.lt, ten pakankamai daug informacijos, manau bus naudinga apsilankyt


Algisdalgis rašė:Sia vasara nebuvo liepu medaus, bet kiek anksciau prinese is azuolu. Puikus skonis, nepersaldus, tamsus.


Algisdalgis rašė:Nori tureti sodyboje kelmini avili, kad bitems ir tau patiktu? Susirask 10 remu lizda, bus kvadratinis.Apkalk is isores vienos puses pjovimo placiomis nuzievintomis lentomis, bus apvalus. Jei dar sugebesi padaryti vietos 3 meduvems, turesi kelmini daugiaauksti. Toks pat stogas, pusapvalis,storas,kaip inkilo.Ir dvieju vienodu nebus ir dazyti nereiks. Nepamirsk laka nestoru benzopjuklu istrizai ispjauti ir su lobzikeliu virsuje ventiliacijai plonesniu bruksneliu.Butelis uz originaluma.Taip galima ir senus avilius atgaivinti, tik lizda turek.


saulius rašė:Tik kaip bitininkaut tokiame? Kaip lizdą plėst, kaip siaurint? Tikram kelme bitės plečia lizdą žemyn, natūraliai, o čia turėsim dėt meduves ant viršaus, arba teks skaidyti atskirais aukštais. Aš noriu kelminių ne dėl grožio, bet dėl to, kad Dadanus pakankamai gerai pažįstu ir matau jų trūkumus. Aišku, kelmai labai nepatogūs bitininkui, bet man visai nerūpi išimt kuo daugiau medaus- svarbu bitėms gerai būtų.


Algisdalgis rašė:O kokie dadanu trukumai?Mes irgi liaupsinam dreviu laikus, bet nebenorim pesti vaikscioti, kai yra masinos.Gal ten joms patogu ant svariu koriuku ropineti ir gatveliu visokiu, kaip mieste.


saulius rašė:Pirmas didelis trūkumas- lizdas plečiamas horizontaliai, kas įprasta tik toms bitėms, kurios gyvena urvuose. Mūsų miškinukės lizdus plečia vertikaliai, iš viršaus į apačią. Kitas trūkumas- bitinkas priverstas dažnai landžioti į lizdą, kas bitėms visai nepatinka. Trečias- labai nepatogu palikti žiemai pavasarinį medų, tenka išimti korius, juos kažkur laikyti, o žiemai vėl sudėti. Cukrum gi maitint nenorim :) . Galima ir daugiau pririnkt, bet vien jau dėl išvardintų dadanai man nepatinka. O koriukai bet kokiu atveju bus švarūs, nesvarbu koks avilys. Viena kelmų problema- seni koriai, kurių niekaip negalima pakeisti naujais. Tai reiškia, kad po keleto metų visos bitės išlėks, o išvalius kaladę (arba vaško kandys išvalys), reikės laukti naujo spiečiaus. Na, bet jei kaladžių keletas- tai ne bėda.


giedrioks26 rašė:Pritariu sauliui. Kadangi po kalade nelandzioji tai vadinasi nereguliuoji ir biciu spieciu, o tai reiskia, kad spieciu bus gerokai daugiau, is to iseina, kad isvalytos kaladese dazniau apsigyvens bites. Beje kuo daugiau spieciu sulaukejusiu tuo geriau biciu genofondui issivalyti, bites ilgainiui taps atsparesnes ivairioms ligoms, bus naturali atranka Senus korius beje galima islydyti ir pasidaryti zvakiu ar kitur naudoti, gaila butu viska kandims atiduoti :)
Beje evoliucionuoti atgal nera blogas dalykas. Tik evoliucionuoti reikia protingai. Dabar kai medaus paemimas yra isgautas iki maksimumo, kyla abejoniu ar tas medus pilnavertis. Jo gali nusipirkti papigiai rinka perpildyta. Geriau paimti maziau, bet vertingo.
Zinoma jeigu esi numates pasipelnyti tai niekada gero medaus neturesi, ten kur komercija ten nesekme. Manau reiketu skatinti, kad kuo daugiau zmoniu bitininkautu kuo paprasciau ir orientuotusi i produkcija sau ir tik nedidele dali pardavimui arba dovanoms. Tokiu atveju turesime kokybe ir isprususia visuomene o ne asvaltinius zmones, kurie nezino is kur medus atsiranda. Gal maximos lentynose auga?:) kam bitininkauti jeigu galima mximoje nusipirkti :) Galime evoliucionuoti ir taip, kad sedesime su dideliais pilvais ir negalesime pajudeti, o uz mus viska masinos darys, beje amerikieciai beveik jau pasieke toki lygi, tik nezinia kaip ta krize evoliucija paveiks :)


Algisdalgis rašė:Dar ikisiu savo liezuvi del koriu laikymo.Neismeskit senu saldytuvu, labai geros ,sandarios spintos.Kai kuriu firmu tokios dezes, akurat dadano standarto- kabinu korius, nereikia lentynu, matyt bitininkai konstravo.
Gabriele
 
Pranešimai: 121
Užsiregistravo: Pen Gru 12, 2008 9:59 pm

Re: O kur apie bites !?

Standartinė Gabriele » Ant Gru 16, 2008 8:56 pm

Algisdalgis rašė:Na gal tradiciniuose dadanuose lizdas pleciamas horizontaliai. Pas mane lizde 10 remu lizdas.Silpnesne seima telpa ziemoti, dar net pora koriu nuimu,supresuoju ziemai.Pavasari stipresnes seimos uzpildo perais pirma meduve, akstesnese krauna medu.Nemaciau, kad detu atsargas apacioj, nebent pries ziema.
Gabriele
 
Pranešimai: 121
Užsiregistravo: Pen Gru 12, 2008 9:59 pm

Re: O kur apie bites !?

Standartinė upelionis » Sek Gru 21, 2008 3:37 am

Na gerai Bitininkai,Medziotojai. Kodel mums taip malonu pavaidinti neateminejancius is biciu medu ar negalabijancius laukinius ir naminius gyvius, kad pasotinti savo susikurta teigiamo personazo ivaizdi?Juk taip elgesi proteviai, ir visas ju gyvenimas buvo isgyvenimas.Ar mes priglaudem sunis ir kates , o gal jie atejo mums padeti isgyventi? Nebuvo pagonys romantikais ir nelaipiojo po medzius isradineti dadano remu. Draske lizdus ir konkuravo su meskomis.
Siulau nauja diskusija:kaip zmogus, budamas 4 kartus jaunesni uz bites, 2 kartus jaunesnis uz kates ir sunis, isigudrino visiems primesti savo salygas, ar tame buvo sakralumo ar tik paprasciausias noras pamaitinti savo seima? Visi zinom , kad maista gamina Gamta, o ne maxima.Apie tai kalba.Ir nemulkinkim savo vaiku, nesam tokie originalus,isradingi , kaip musu proteviai.
upelionis
 

Re: O kur apie bites !?

Standartinė saulius » Sek Gru 21, 2008 3:42 pm

Kodel mums taip malonu pavaidinti neateminejancius is biciu medu ar negalabijancius laukinius ir naminius gyvius, kad pasotinti savo susikurta teigiamo personazo ivaizdi?

Gal aš ne viską įdėmiai skaitau, bet iš kur tokios išvados?
Nebuvo pagonys romantikais ir nelaipiojo po medzius isradineti dadano remu. Draske lizdus ir konkuravo su meskomis.
Siulau nauja diskusija:kaip zmogus, budamas 4 kartus jaunesni uz bites, 2 kartus jaunesnis uz kates ir sunis, isigudrino visiems primesti savo salygas, ar tame buvo sakralumo ar tik paprasciausias noras pamaitinti savo seima?

Tas teisybė. Pirmiausiai draskė lizdus, po to perkėlė juos prie namų ir jau nedraskė, pradėjo bitūmis rūpintis. Po to jau pradėjo jas pernelyg "mežti", kaip kad dabar kai kurie bitininkai sako, kad žiemai bitėms cukrus geriau už medų :lol: . Atmetė natūralią atranką, padarė "selekciją" ir t.t. O sakralumo bitininkystėje tikrai buvo, pas senus bitininkus dar galima jo surasti :) . Bet aš nesakau, kad jis reikalingas, prasmės juk nebeliko, mes jos nesuprantam...
Dėl diskusijos net nežinau, ką pasakyt... gal tiesiog parašykit, ką apie tai galvojat. Labai nesinori, kad šiame forume būtų diskutuojama abstrakčiais klausimais- jis skirtas pasikeitimui naudinga informacija apie gamtinę žemdirbystę, t.y. praktiškiems žmonėms.
Ir nemulkinkim savo vaiku, nesam tokie originalus,isradingi , kaip musu proteviai.

O čia būtų gerai plačiau paaiškinti, kame tas mulkinimas :D
Sveikinu prisijungus ir linkiu naudingo bendravimo :D
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
 
Pranešimai: 8592
Užsiregistravo: Ket Spa 09, 2008 3:02 pm

Re: O kur apie bites !?

Standartinė Varovas » Pir Gru 22, 2008 12:30 pm

Kažkaip nesupratau gerb. Upelionio pasisakymo :? .... Kiek pastebėjau niekas čia ir neketina atsisakyti medaus, mėsos ir kt. gėrybių. Prie ko čia "teigiamas" ar "neigiamas" įvaizdis ? Čia dalinamasi patirtimi kaip gauti optimalų rezultatą kiek įmanoma mažiau kišantis į natūralius Gamtos procesus, gauti sveiką ir pilnavertį produktą, savo darbą padaryti ne tik lengvesnį, bet ir malonesnį.... Tam ir atsirado šis forumas, nes vis daugiau žmonių suprantą, kad maistas "Maximoj" neauga, o ir tai kas ten "auga" su didelia išlyga "maistu" galima vadinti.
Varovas
 
Pranešimai: 55
Užsiregistravo: Ant Gru 16, 2008 1:04 am

Dravės ir kelmai

Standartinė vytautasst » Sek Geg 30, 2010 9:32 pm

kas nors praktikuojate be cukraus maitinimo auginti?
vytautasst
 
Pranešimai: 75
Užsiregistravo: Sek Bal 11, 2010 10:51 am

Re: Dravės ir kelmai

Standartinė saulius » Sek Geg 30, 2010 11:22 pm

Dariau kažkada, kai bites laikiau. Įmanoma, jei pavasarį geras medunešis, žiemot galima palikt tik ant pavasarinio medaus. Išimi uždengtus korius su pavasariniu medumi, pakabini į sandėlį ir rudenį sudedi atgal. Reikia saugotis nesukrėst, sukrėstuose koriuose medus greitai susicukruoja.
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
 
Pranešimai: 8592
Užsiregistravo: Ket Spa 09, 2008 3:02 pm

Dravės ir kelmai

Standartinė vytautasst » Sek Bir 06, 2010 9:05 am

vytautasst
 
Pranešimai: 75
Užsiregistravo: Sek Bal 11, 2010 10:51 am

Re: Dravės ir kelmai

Standartinė Laimis Žmuida » Sek Bir 06, 2010 3:19 pm

Ja, man irgi įdomu. Gaila, kad anas Skuode, bet galima ir iki Skuodo palėkti dėl tokio reikalo. :)
Laimis Žmuida
 
Pranešimai: 1173
Užsiregistravo: Tre Gru 17, 2008 1:00 pm

Re: O kur apie bites !?

Standartinė vytautasst » Tre Lap 03, 2010 12:37 pm

Ar daug laikančių bites? Mano-bites forumas ko gero sutraukia daugumą, tik atmosfera ten klubinė ir nepakanti ne klubo nariams. Praktiškai negavau nei vieną klausimą tiesaus atsakymo.
Jei yra ir daugiau laikančių bites čia, gal pagyvinam temą ?
vytautasst
 
Pranešimai: 75
Užsiregistravo: Sek Bal 11, 2010 10:51 am

Kitas

Grįžti į Bitininkystė

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias