Switch to full style
Atsakymo rašymas

Avilio statymas

Pen Lap 30, 2012 7:51 pm

Sveiki gal kas galetumete pasidalinti aiskiais avilio breziniais ?

Re: avilio statymas

Pen Lap 30, 2012 9:53 pm

Brėžinių galima rast internete, bet avilių tipų yra daug ir neaišku koks jums reikalingas...

Re: avilio statymas

Pen Lap 30, 2012 10:25 pm

mane domina daugiaauksciu aviliu brezinukai arba Dadano dviauksciai internete pavyko lietuviskai rasti tik viena sveitaine su gan painiais breziniais jei nesunku numesk nuoroda i normalius brezinius

Re: avilio statymas

Pen Lap 30, 2012 10:29 pm

Nuorodos neturiu, pas mane galvoj pilna brėžinių:). Paieškok, nebūtinai lietuvių kalba. O šiaip tai kam tas brėžinys? Jeigu žinai bičių biologinės erdvės taisykles- ir be brėžinio padarysi avilį kokį nori. Jeigu nežinai- ir su brėžiniu gero nepadarysi.

Re: Avilio statymas

Tre Kov 20, 2013 3:09 pm

Pirmiausia turite nuspręsti, su kokio tipo aviliu jums bitininkauti būtų geriausia. Jeigu bitininkavimas bus grynai tik hobis, su tikslu pasimėgauti šia veikla, atsipalaiduoti, ar pažinti patį bičių pasaulį- tai turbūt geriausiai yra 24-26 rėmų gulstinis avilys, kadangi daug vietos pradedančiajam eksperementuot ir stebėt. Jeigu iš bitininkavimo norima gauti ir ekonominės naudos, tai geriausia rinktis daugiaaukščius ar dadano 16 rėmų avilius, abu bitininkavimo būdai turi savo niuansų, kaip su dadano tipo aviliu galima bitininkaut turint bet kokios veislės bites ( motinėlę), o štai jau daugiaaukštyje tinka karnikos, bakfasto ir kitos veislės, nes kitaip darbas yra labai sunkus. Aišku yra dar daugiau niuansų, svarbu ir tai, kokio dydžio medunešiai būna jūsų krašte, nes šių avilių talpos skirias. Dviaukštis avilys yra tarpinis tarp dadano ir daugiaaukščio, pats tokiame nebitininkavau ir nemanau, kad bitininkausiu, nes tai labiau daugiaaukščio tipo avilys, tik kuriame mažiau vietos, o tai didelis minusas. Taip pat, 24-26 rėmų avilys irgi gali būti sėkmingai pritaikytas profesionaliai bitininkystei, kaip ir kiekvienas kitas avilio tipas, tai čia rinktis jums jau patiems.
Atsakymo rašymas