Puslapis 16

Bitininkystės DUK

StandartinėParašytas: Sek Bal 28, 2013 7:22 pm
Mortalas
Sveiki,
Galbūt iškyla klausimų bitininkaujat, ar norėtumėte pradėt bitininkauti, bet nežinot kaip tai reikėtų daryti ir neturite ko pasiklausti? Tai ši tema bus kaip tik jums.

Re: Bitininkystės DUK

StandartinėParašytas: Sek Bal 28, 2013 10:21 pm
zoot
Įdomu.

Re: Bitininkystės DUK

StandartinėParašytas: Tre Sau 22, 2014 12:20 am
Mortalas
Sveiki,
Po truputį artėja pavasaris, esamiems bitininkams darbymetis ruošiantis kitam sezonui ( na, šiuo metu truputį darbus pristabdė šalčiai), o žmonėms, kurie nori šiemet pabandyt "užsikrėst" šiuo hobiu- informacijos ir ieškojimo, iš kur gaut bičių šeimą/as, laikotarpis :) Gal kas norit padiskutuoti, ar paklausti ko nors? :) reikia atgaivint šią temą ;)

Re: Bitininkystės DUK

StandartinėParašytas: Tre Sau 22, 2014 8:38 am
zoot
Kur gauti bazinę koncentruotą informaciją.

Re: Bitininkystės DUK

StandartinėParašytas: Tre Sau 22, 2014 2:51 pm
Mortalas
BAZINĘ KONCENTRUOTĄ informacija viename šaltinyje turbūt neįmano rast. Visgi yra labai daug niuansų, taip pat, tobulų knygų, apie bitininkystę, dar išleistų nebuvo, kažin ir ar bus, tačiau yra knygų, kurios laikomos bitininkų pradmenų "vadovėliais", tai geriausia pradėt nuo jų.
Taigi, nebloga, tikrai perskaitykit "Mėgėjiškoji bitininkystė" Autorius: J. Straigis išleista 2002 metais http://www.failai.lt/6vyoggpqcowl/Justi ... ai.zip.htm
Tačiau visų labiausiai giriama yra J. Kriščiūno "Bitininkystė", gal net geriau nuo jos pradėt, ji informatyvesnė.
https://docs.google.com/file/d/0B-25h-- ... y=CKmN4r0P

Taitgi, malonaus skaitymo, informacijos šiose dviejose knygutėse tikrai nemažai, tai gerai viską perprast užtruks laiko :)

Re: Bitininkystės DUK

StandartinėParašytas: Pen Sau 24, 2014 3:00 pm
kamala
Klausimas būtų,ar gali bitės gyventi avilyje jei į jų gyvenimas nebūtų kišamasi visai.
Medaus nereikia :D

Re: Bitininkystės DUK

StandartinėParašytas: Šeš Sau 25, 2014 10:22 pm
Mortalas
Taip, gyventi tikrai galėtų, jos pilnai save apsirūpintų :) Tačiau jos taip ilgai nepragyventų, po kelerių metų žūtų, tačiau jas turbūt pakeistų kitas spiečius po metų ar dviejų. O žūtų nuo varoa erkių, kurių antplūdis labai didelis, to dėl net gydant nepavyksta kartais bitučių nuo jų apsaugot, o ką kalbėt, kai jos paliktos šiuoklausimu likimo valiai.

Re: Bitininkystės DUK

StandartinėParašytas: Šeš Sau 25, 2014 10:55 pm
saulius
Žūtų ir dėl to, kas pasentų koriai. Tiksliau negalėtų gyvent.

Re: Bitininkystės DUK

StandartinėParašytas: Šeš Sau 25, 2014 11:31 pm
Mortalas
Dėl pasenusių korių, tai gal netiek, nebent kalbėtume apie labai ilgą laiko tarpą, bet ir taip kažin. Aišku, rėmai patamsėtų ir atrodytų nekaip, sakoma, kad tada ligos labiau "puola", bet drevėse bitės pragyvendavo labai ilgai, tai tikrai čia nebūtų tokia opi problema.

Re: Bitininkystės DUK

StandartinėParašytas: Šeš Sau 25, 2014 11:57 pm
saulius
Betgi akutės siaurėja. Neįsivaizduoju, kaip galėtų tris metus tam pačiam kory būt. Drevėse būdavo paprasčiau: senesnė šeima išspiesdavo visa, kandys sugrauždavo senus korius ir vėl atlėkdavo spiečius. Ir vėl viskas iš naujo. O jeigu drevė prižiūrima- bitininkas kasmet išpjauna ir senų korių nebūna.