Switch to full style
Atsakymo rašymas

Triušių miksomatozė

Pir Rgs 02, 2013 9:44 am

Pabandysim "suvest galus".
Liga prasidėjo rugpjūčio 4 d. Pradžioj susirgo viena patelė, po kelių dienų dar trys. Visos lakstė laisvai ir prieidavo prie vištoms įpiltų grūdų- ėdė kiek norėjo. Bet ir žolės ėdė kiek ir kokios norėjo. Pastebėjęs požymius po kelių dienų visas uždariau. Kažkokiu ypatingu gydymu neužsiėmiau, šėriau tik žole, pradžioj aviečių stiebais, krienų lapais ir petražolėmis, o kai šitų jau neliko- paprasta žole. Kasdien narvus purškiau "Baikalu EM1", taip pat pyliau į geriamą vandenį. Viena krito maždaug po dviejų savaičių ligos, kitų sveikata gerėja, panašu, kad išsikapstys.
Visi triušiai neskiepyti.
Voljere gyvenantys triušiai, nors kontaktavo su laisvai laikstančiomis susirgusiomis, kol kas sveiki.
Taigi, išvadas daryt dar kiek ankstoka, bet kai kas ryškėja. Pirmas bendras visų susirgusių vardiklis- kviečiai. Antras- sotus gyvenimas (voljere vistiek maisto ribotai, palyginus su laisve).
Bet iš karto galiu pasakyt, kad skelbiamas 70- 90 proc. mirtingumas nuo miksomatozės- toli gražu ne tiesa.

Re: Triušių miksomatozė

Pen Rgs 06, 2013 9:17 am

Liga nesibaigia. Pradėjo sirgt patinai. Kol kas pastėbėjom tik du su patinusiais vokais.
Patelių savijauta gerėja. Viena jauniklė serga labai silpnai, ant vokų pūliniai buvo nedideli ir jau beveik sunyko, dar tik nosytė patinus, bet jaučiasi gerai, linksma, daug ėda. Iš kitų triušių ji skiriasi tuo, kad su mama buvo visą laiką, nebuvo nujunkyta ir pieną gėrė daugiau kaip 3 mėnesius. Pirmoji susirgusi patelė (jau mėnuo kaip serga) irgi linksmėja, normaliai ėda, sugrįžta normalus svoris. Tik žaizdos gyja ne taip greitai...

Re: Triušių miksomatozė

Pen Rgs 06, 2013 9:30 am

O patinai voljere gyvena ir tų grūdų negavo? Žodžiu mityba jų normali, ane?

Re: Triušių miksomatozė

Pen Rgs 06, 2013 9:42 am

Taip, normali.

Re: Triušių miksomatozė

Šeš Rgs 07, 2013 12:17 am

Žaizdos nesvarbu. Pernai išlikusiems jos gijo lbaia lėtai. Kad liga nukariauta matėsi ti iš to, kad guvūs ir ėda. Svarbiausia, kad neapaktų. Tie, kurie apako, neišgyveno nei vienas. 2 suvalgėm mes, 3 suėdė plėšrūnai, o kokie dar 5 tiesiog dingo be mano žinios.

Re: Triušių miksomatozė

Šeš Rgs 07, 2013 7:54 am

Net negirdėjau, kad nuo miksomatozės apanka... Juk akių ji nepažeidžia. Ar aš ko nors nežinau?

Re: Triušių miksomatozė

Šeš Rgs 07, 2013 4:55 pm

Simai , kiek laiko gijo ir koks procentas liko gyvų, ir kaip šiemet , gal tie likę turi vaikų ?

Re: Triušių miksomatozė

Šeš Rgs 07, 2013 8:41 pm

Liko šiemet vienas. Po ligos likusius, palaidas mano šuo išpjovė, kol man nadašilo pririšt. Net nežinau, kiek jų buvo - vienu metu gal apie 20. Nelabai skaičiauvau, - jie visai sulaukėję, šuo įgasdindavo tiek, kad nieko net per 30 metrų neprisileisdavo. Bet buvo nemažai ir tokių, kurie išvis nesirgo. Kiti sveiko gal 2 mėnesių, kol jokių požymių nebesimatė.

Re: Triušių miksomatozė

Sek Rgs 22, 2013 1:17 pm

Skaičiau, kad triušiukai iki dviejų mėnesių amžiaus turi įgimtą imunitetą. Tik įdomu, kur tas imunitetas dingsta paskui?

Re: Triušių miksomatozė

Sek Rgs 22, 2013 1:26 pm

O kiek triušės žindo? Žmonių vaikai, kol gauna mamos pieną, turi stiprų imunitetą. Kuo anksčiau nujunkomi - tuo silpnesnis imunitetas.
Atsakymo rašymas