Puslapis 12

Senosios gyvulių veislės

StandartinėParašytas: Ket Rgs 22, 2011 10:54 am
lugne
Vengrijoj buvau Hortobagy nacionaliniam parke, ten jie turi savo senųjų veislių naminių gyvūnų ekspoziciją lauke. Augina arklius (Nonius), senovinius galvijus (Hungarian grey cattle) - ragai įspūdingi :D , buivolus (water buffalo), avis suktais ilgais ragais ( racka sheep), garbanotas kiaules, labai juokingos ( mangalica pig), šunis, dar kažką, jau neprisimenu. Daug ten žiūrovų prie jų aptvarų, bet ir veislės tikrai įspūdingos, pažiūrėkit internete vaizdus :)
Daug kartų minėtas Holceris taip pat augina daug senovinių augalų bei gyvūnų veislių iš viso pasaulio. Nesakau, kad mes turėtumėm auginti tas garbanotas kiaules, tik sakau, kad mes ne vieni ;)

Re: Sėklų bankas

StandartinėParašytas: Ket Rgs 22, 2011 11:16 am
saulius
Jei aš ko nepainioju, iš tų vengriškų galvijų atkūrinėjami taurai, jų genetika artimiausia protėviui. Latvijoj yra laukinė banda kartu su tarpanais. O nesidomėjai Vengrijoj ar galima iš jų ką įsigyt?

Re: Sėklų bankas

StandartinėParašytas: Ket Rgs 22, 2011 12:21 pm
saulius
Paršai labai gražūs. Lyg ir Holceris tokių turi. Mums ne taip svarbu kokie paršai ir iš kur- bet su kailiu turi būt būtinai.

Re: Sėklų bankas

StandartinėParašytas: Ket Rgs 22, 2011 1:22 pm
saulius
Latviai laiko tas karves šlapiose paežerės pievose, nešeria nei vasarą, nei žiemą. Skaičiau apie jų pieningumą- apie 2000 kg per metus, tai per diena vid. 7 litrai. Atrodo mažoka, bet iš tikrųjų kiek kitaip, ir jau laikas bent mums suprast, kad ne ta karvė gera, kuri daug pieno duoda.

Re: Senosios gyvulių veislės

StandartinėParašytas: Pen Rgs 23, 2011 1:19 pm
lugne

Re: Senosios gyvulių veislės

StandartinėParašytas: Tre Spa 05, 2011 12:03 am
lugne
Dar apie mangalica kiaules : http://www.komovdvor.spb.ru/mangalica.html rusai rašo.
Apie rusų vištų veisles: http://www.komovdvor.spb.ru/kurirus/orlov.html

Re: Senosios gyvulių veislės

StandartinėParašytas: Tre Spa 05, 2011 12:44 am
saulius
Nors labai gražios tos kiaulukės- bet nelabai tinka ganykloms, reikia ieškot kitų.
O vištos man vis labiau patinka. Tik nežinia kuris tipas Lietuvoj yra. Bandysiu išsiaiškint, tu irgi gali paklaust. Dėslumą jų giria (sako, kad iki dviejų šimtų), kiaušinius irgi, atsparumą taip pat- nelabai sutampa su šituo aprašymu. Mums, norint įsiveist geras vištas ir gaut gerą kainą už kiaušinius galioja ta pati taisyklė kaip ir bulvėms. Produktas turi būt išskirtinis visom prasmėm. Todėl netinka nei leghornai, nei dominantai, nei rodailendai.

Re: Senosios gyvulių veislės

StandartinėParašytas: Tre Spa 05, 2011 10:44 pm
lugne
O kodėl Mangalica kiaulės netinka ganykloms? Holceris jas tikrai augina. Čia tik taip smalsu

Re: Senosios gyvulių veislės

StandartinėParašytas: Tre Spa 05, 2011 10:46 pm
saulius
Pagal aprašymą netinka todėl, kad veislė išvesta kaip intensyvi lašininė, šerta kukurūzais. Bet jei Holceris augina- tada tinka :D. Paskaitysiu, turiu kažką jo apie kiaules.

Re: Senosios gyvulių veislės

StandartinėParašytas: Tre Spa 05, 2011 11:01 pm
lugne
Holceris rašo, kad nereiklios, jei tik turi pakankamai didelį plotą, tinka ganymui. Augintos puikios kokybės bekonienai (kas tai yra iš tikrųjų?) iki 19a., po to jas išstūmė greičiau augančios veislės. Kailis pavasarį išsišeria. Jei turi galimybę voliotis kokioj baloj, tai gerai pakelia ir karščius. Patelių instinktai auginti paršelius yra ypač geri. Veislė žinoma kaip bekoninių kiaulių, su storu lašinių sluoksniu ir aukštos kokybės mėsa.
Dar jis augina kažkokias švabiškas kiaules (Swabian Hall Swine), diurokus ir Turopolje veisles.