Tinkamiausi gyvūnai GŽ ūkiui

Kam netelpa į specializuotus forumus

Moderatoriai: dage, saulius

Tinkamiausi gyvūnai GŽ ūkiui

Standartinė saulius » Pen Rgs 13, 2013 6:42 pm

Nu davai pasvarstykim. Mums reikia gyvulių ir paukščių, kurie būtų geriausiai prisitaikę prie vietos sąlygų, su jais būtų mažiausiai vargo ir būtų šiek tiek naudos. Kai nėra darbo, tai ir naudos gali būt mažiau- vistiek apsimoka ;).
Dėl mėsos tiek to, auga pati, tik pasiimt reikia. Neauga pienas ir su kiaušiniais sunkiau arba sezonas trumpas.
Kokie paukščiai būtų tinkamiausi kiaušiniams? Su vištom žiemą problemos- šakų neėda, grūdai negerai, vabalų nėra... Antys žiemą visai neturi ką ėst, žąsys irgi. Kas dar būna ir gali prasimaitint su minimaliai pagalba?
Pieniniai gyvuliai. Karvės kad išgyventų dabartinėm sąlygom- reikia spec. veislių ir gerų ganyklų arba didelių plotų. Kol kas jų nėra. Kokie kiti pieniniai gyvuliai būtų atspariausi, nereikliausi?
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
 
Pranešimai: 8592
Užsiregistravo: Ket Spa 09, 2008 3:02 pm

Re: Tinkamiausi gyvūnai GŽ ūkiui

Standartinė inga30 » Pen Rgs 13, 2013 8:46 pm

Gal ožka , pastebėjau kad mieliau ėda ne dobilus su pienėm, o sudžiūvusius lapus visokius stagarus, arkliarūgštes ir t.t. Pieno galima vištom duoti , o jai yra žuvies daug galima ir pratemt kukurūza kokį užauginus ir su tom vištom, vistiek gi kiaušai neblogai.
inga30
 
Pranešimai: 980
Užsiregistravo: Pen Sau 21, 2011 7:25 pm
Miestas: Kaunas romainiai

Re: Tinkamiausi gyvūnai GŽ ūkiui

Standartinė Mama Smilga » Pen Rgs 13, 2013 9:12 pm

Ožka tikrai tinka. Mūsų ožkelė žiemą taip ilgai prabūdavo gretimoj pelkutėj, kad sunerimusi išeidavau tikrint, ar dar gyva: išnešu jos skanėstą - daržovių nuopjovas, pakviečiu vardu, pabarškinu tą kibirą su gardumynais. Atlekia, suėda - ir vėl jos nėr iki vakaro. Jai krūmai pelkėj buvo daug skaniau, nei šienas tvarte. Tik reikia aptvert sodą, nes paskui ir obelis pagadino, kai kur po storą šaką pražudė, žievę apgraužusi. Uogakrūmiams tai tik nauda - apgenėjo kaip pagal vadovėlį. Tiksliau, vadovėliai pagal gamtą rašyti.
Mama Smilga
 
Pranešimai: 1831
Užsiregistravo: Tre Bal 06, 2011 12:48 am

Re: Tinkamiausi gyvūnai GŽ ūkiui

Standartinė saulius » Pir Rgs 16, 2013 10:29 am

Kas dar?
Su paukščiai tai sudėtinga, vištas reikia šert, kitaip niekaip... Būt gerai, kad šert nereikėtų :)
Pas mus iš viso labai durnai su gyvuliais. Kitur, "atsilikusiose šalyse", naminiai gyvuliai tokie patys kaip laukiniai, t.y. jų protėviai gyvena ten pat, šalia, arba bent neseniai gyveno. Žodžiu, naminiai gyvuliai geriausiai prisitaikę prie vietos sąlygų. Pas mus gi praktiškai viskas privežta, vietinių tik karvės ir arkliai, ir tie jau visai ne mūsiškiai, nepanašūs į savo laukinius protėvius ir visiškai neprisitaikę. Va ir turim bėdą...
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
 
Pranešimai: 8592
Užsiregistravo: Ket Spa 09, 2008 3:02 pm


Grįžti į Bendros gyvulininkystės temos

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

cron