Aptvarai

Kam netelpa į specializuotus forumus

Moderators: saulius, dage

S1mas
Posts: 447
Joined: Thu Oct 28, 2010 11:21 pm
Contact:

Re: Aptvarai

Post by S1mas »

Pritarčiau ingai30 čia. Reikia galingumo - nemalonumas nuo srovės neatgraso pakankamai. Ar žolės, krūmų šakelės nesiliečia prie laidų masiškai? Šiuo metų laiku įžeminimas neturi būti problema, bent jau pas mus žemė kiaurai permirkus. Net ir tas 1,1 piemuo turi duoti kibirkštį ne mažiau, kaip 1 cm nuotoliu nuo laido. Tas priklauso ne nuo džiaulių, o nuo įtampos - kiekvienas 1000 V duodą papildomą 1 mm išlydžio atstumo. Nebrokuotas piemuo turi duoti 11 - 12 tūkst. V. Patikrink su pirštu prie laido, kokiu atstumu trenkia? Jei mažiau, kaip 1 cm, kažkas netvarkoj ir gyvulio tinkamai negasdins: išlydžio per atstumą nesmagumas yra visai kitas, nei turint tiesioginį kontaktą su laidu.
lugne
Posts: 1443
Joined: Fri Apr 10, 2009 1:54 pm
Location: Marcinkonys, Varėnos raj.
Contact:

Re: Aptvarai

Post by lugne »

Kaip, neprisilietus prie laido, vis tiek jaučiami tie impulsai? Pas mane tikrai taip nėra, tai reiškia kažkas netvarkoj?
Tikrai nei žolės, nei kokios šakos prie laidų nesiliečia, dažnai tikrinu, apeidama visą aptvarą.
Tai išeitis viena - galingesnis piemuo... Ech ir vėl išlaidos :roll:
Jurga Stoškutė
S1mas
Posts: 447
Joined: Thu Oct 28, 2010 11:21 pm
Contact:

Re: Aptvarai

Post by S1mas »

O tai koks ilgis aptvaro? Perimetras? Laidai apeina aplink ir susijungia atgal į piemenį, ar užmaitinami tik iš vieno galo? Kaip sujungti skirtingų aukščių laidai tarpusavyje?
lugne
Posts: 1443
Joined: Fri Apr 10, 2009 1:54 pm
Location: Marcinkonys, Varėnos raj.
Contact:

Re: Aptvarai

Post by lugne »

Perimetras 800-900 m, užmaitinimas tik iš vieno galo, nesusijungia perimetras ratu, t.y. pradžia nesueina su pabaiga.
Pradžioj ir pabaigoj šiūras sujungtas viršutinis ir apatinis, daugiau niekur, dabar prisiminiau, kad kažkas sakė, kad reikia dar keliose vietose sujungti viršutinį ir apatinį laidus, tada lyg galingumas padidėja, ar aš čia nusišneku?. Šiaip keliose vietose yra šniūras surištas paprastu mazgu, gal tai duoda nuostolius?, bet kad jis ritėse po 400m, tai kaip kitaip? Turiu kelis ir tuos specialius sujungėjus, bet kad juo sudėtinga susukti, tai mėtosi kažkur...
P.S. radau el.piemens dėžutę, tai pasirodo, galingumas 0,5J tiktai, o tų voltų 9500, jei piemuo pajungtas ant max (pas mane visada taip) ir 3000V, jei perjungi taupymo režimui. Tai ką, šūds?
Jurga Stoškutė
inga30
Posts: 980
Joined: Fri Jan 21, 2011 7:25 pm
Location: Kaunas romainiai
Contact:

Re: Aptvarai

Post by inga30 »

Aš iš avenos pirkau 4j , tai su nuolaida 500 lietuviškų atsiėjo , bet karta netyčia prisiliečiau su galva , tai ir per kepurę kaip su kuloku kas gerai mostelėjas būtų , nenugriuvau , bet nedaug trūko. O kalt tai per centimetra drasiai dar nepalietus laido. Pas tave gaunas kad nelabai ka ten tos karvės ir jaučia užtai ir eina kiaurai. Ir geriau metaline viela naudot ir pigi ir varža maža , nes jai nusipirkai dar ir šniūra su didžiausia varža (pigesnis) tai nėra ko norėt
S1mas
Posts: 447
Joined: Thu Oct 28, 2010 11:21 pm
Contact:

Re: Aptvarai

Post by S1mas »

Mazgas tikrai pagados nedaro. Matyt, kad silpnokas tokio ilgio aptvarui ir tokioms drąsioms karvėms.
lugne
Posts: 1443
Joined: Fri Apr 10, 2009 1:54 pm
Location: Marcinkonys, Varėnos raj.
Contact:

Re: Aptvarai

Post by lugne »

Ne, šniūrą kai pirkau varžą žiūrėjau, kad nebūt didelė, bet dabar jau neatsimenu tų skaičiukų, ba man fizika ne draugė, tai tie visi omai, voltai ir amperai tuoj pat iš galvos išgaruoja. Žinojau, kad reik varžą žiūrėt, kad mažesnė būtų, atsimenu, tik kad vielutės šniūre 6, o tų omų, tai neprisimenu.
Viela man netinka, nes aptvaras kilnojamas, tai ją vyniot kelis kartus per vasarą vargas būtų... Nu gi gyvena karvės ir už tų šniūrų, ne tik už vielų :D , tai ir rinkausi taip.
Nu ką, reiks ieškot kito piemenio. Tai kiek ten tų J, V ir A turi būt, kad normaliai būtų? Šitą gal vištom panaudosiu, ba šiemet taip ir neprisiruošiau aš jų kilnot, namelio niekas nepadarė...
Simai, bet gi tavo irgi ne pats galingiausias piemuo, lyg tai 1,2 J, ane, ir ožkas laiko?
Jurga Stoškutė
S1mas
Posts: 447
Joined: Thu Oct 28, 2010 11:21 pm
Contact:

Re: Aptvarai

Post by S1mas »

Ir karvė, ir ožkos bijo jo normaliai. O karvė išdykumo tai tikrai pas mani nestinga... Tik pas mane aptvaro tik 700 m ir užmaitinta iš abiejų galų.
inga30
Posts: 980
Joined: Fri Jan 21, 2011 7:25 pm
Location: Kaunas romainiai
Contact:

Re: Aptvarai

Post by inga30 »

Su vištom tai vargas bus su vielom, reik pusės metro tinkla dėti nes kitaip vištukai peršoka tarp vielų ir viskas ir turi vištom kaiptik gerai kalt nes sausos plunksnos juk.
O bent man atrodo kaiptik viela patogiau negu šniūrai ir ilgiau laikyti turėtų ir mažiau tikimybės kad nusilankstys vielutės ir ieškok poto kur .
O tokiom karvėm kai pastave tai minimum nuo 4j žiūrėčiau.
lugne
Posts: 1443
Joined: Fri Apr 10, 2009 1:54 pm
Location: Marcinkonys, Varėnos raj.
Contact:

Re: Aptvarai

Post by lugne »

Vištom tinklas pas mane, ne vielos, apačioj sutankintas.
Dėkui už patarimus. O ką reiškia užmaitinta iš abiejų galų? Gal galima plačiau žaliems ;) :D
Jurga Stoškutė
Post Reply

Return to “Bendros gyvulininkystės temos”