Akvaponika

Moderatoriai: Mama Smilga, dage, saulius

Akvaponika

Standartinė a.simonas » Ant Sau 04, 2011 10:48 pm

Sveiki, noriu paklaust ar kasnors yra buvęs susidūręs su akvaponika. gal kas Letuvoje jau bandė šį dalyką. :roll:
Tiems, kas nežino kas tai yra, čia radau vienintelį straipsnį apie akvaponiką ;)
http://www.technologijos.lt/n/mokslas/g ... 55&l=2&p=1
a.simonas
 

Re: Akvaponika

Standartinė saulius » Ant Sau 04, 2011 11:22 pm

Akvariumistams seniai žinoma technologija- fitofiltras. Įdomu, ką konkrečiai norėtumei taip augint, nes pažaist galima, bet kas iš to? Daržovės gi ir taip auga, o apie geras žuvis mažose talpose nėra ko galvot. Karosų gi nevalgysi, ne badmetis. Bet gal aš ko nesuprantu? Padėstyk savo planus.
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
 
Pranešimai: 8592
Užsiregistravo: Ket Spa 09, 2008 3:02 pm

Re: Akvaponika

Standartinė saulius » Tre Sau 05, 2011 10:21 am

Akvaponikos variantų gali būt įvairių, bet iš tikrųjų nieko čia nėra nei nepaprasto, nei labai naudingo. Vandenyje dėl žuvų gyvybinės veiklos susidaro azoto junginiai, kurie panaudojami augalams maitinti. Bet azoto junginiai yra toks dalykas, kurio nelabai gali trūkt, dažniau būna per daug. Gerų daržovių taip neužauginsi. Galima augint nevalgomus augalus, bet panašu, kad čia daugiau vargo, nei naudos. Galima juk paprasčiau. Kadangi akvariumistika užsiiminėju daug metų, azoto apykaita vandenyje gana suprantama, akvaponika irgi, bet kaip ją racionaliai pritaikyt darže- kol kas nematau.
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
 
Pranešimai: 8592
Užsiregistravo: Ket Spa 09, 2008 3:02 pm

Re: Akvaponika

Standartinė vigintas » Tre Sau 05, 2011 10:52 pm

Idealiom salygom dumbliai vandenyje per sezona dauoda geriausia zalios mases prieaugi... kazkur skaiciau nuo ha 120 t, patys kruciausi medziaia nuo to pacio ha duoda 35 t prieaugi, del pievu nezinau :) O mulciavimui dumbliai visai neblogai, ipatingai tada kai reikia 20 cm mulcio :)
vigintas
 
Pranešimai: 534
Užsiregistravo: Ant Bir 15, 2010 11:52 am

Re: Akvaponika

Standartinė saulius » Tre Sau 05, 2011 11:41 pm

Deja, 20 cm su dumbliais niekaip neišeis.
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
 
Pranešimai: 8592
Užsiregistravo: Ket Spa 09, 2008 3:02 pm

Re: Akvaponika

Standartinė ArvydasG » Pir Vas 07, 2011 11:16 am

Kazkur prancuzijoj, augina darzoves ir mulciuoja tik dumbliais. Gurmanai del ju skonio eina is proto.
ArvydasG
 
Pranešimai: 488
Užsiregistravo: Ant Rgp 10, 2010 11:03 pm
Miestas: Sodyba Vilniaus raj. Grybenai

Re: Akvaponika

Standartinė saulius » Pir Vas 07, 2011 11:30 am

Senieji pajūrio gyventojai Latvijoj irgi viską mulčiuoja dumbliais. Nieko ypatingo nesigauna, tik derliai l.dideli, todėl, kad smėlyje mulčio poveikis ypatingai jaučiasi. O prancūzų bulvės su dumbliais augintos- gal daugiau marketingas. Kaip ir triufeliai. T.y. ne tiek geresnės, kiek mokama gerai parduot.
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
 
Pranešimai: 8592
Užsiregistravo: Ket Spa 09, 2008 3:02 pm

Re: Akvaponika

Standartinė ArvydasG » Pir Vas 07, 2011 5:45 pm

Brangiausios pasaulyje bulvės „La Bonnotte“ auginamos Prancūzijoje - nedidelėje Atlanto vandenyno saloje. Šių bulvių kaina siekia 500 eurų už kilogramą. Bulvių laukai tręšiami tik jūros dumbliais. Bulvių auginimo paslaptys perduodamos iš kartos į kartą. 70 cm pločio vagos ne sukasamos, o pagal specialią technologiją supresuojamos. Unikali technologija palaiko reikalingą grunto temperatūrą bei užtikrina gerą jo „kvėpavimą“. Bulvės sodinamos ir kasamos tik rankomis. Kasmet saloje užauginama apie šimtą tonų šios veislės bulvių, kurios tuoj pat parduodamos. Nedidelis užauginamų bulvių kiekis bei geras jų skonis ir nulemia kainos dydį.
ArvydasG
 
Pranešimai: 488
Užsiregistravo: Ant Rgp 10, 2010 11:03 pm
Miestas: Sodyba Vilniaus raj. Grybenai

Re: Akvaponika

Standartinė a.simonas » Tre Vas 09, 2011 9:27 pm

Čia trumpas paaiškinimas kaip sistema veikia akvaponikoje.

http://www.youtube.com/watch?v=SFiLrx8p ... r_embedded

Prašau pakomentuokit.
a.simonas
 

Re: Akvaponika

Standartinė Laimis Žmuida » Tre Vas 09, 2011 11:18 pm

Geriausią kokybę kuria gamta. Tačiau gamta neatitiko keleto šiuolaikinio žmogaus reikalavimų. Ji nepriaugina to ko reikia šiuolaikiniam žmogui, ji nepriaugina reikiamų kiekių ir ji neprognozuojama - užėjo sausra ir šiais metais nėra derliaus. Šiuolaikinis žmogus nusprendė, kad verta paaukoti gamtos teikiamą kokybę ir gauti to, ko nori, t.y. produkcijos kiekius.

Taip žmogus išrado hidroponiką. Hidroponika tai vandens baseinai šiltnamyje. Ant vandens plūduriuoja augalai. Į vandenį įpilama trąšų ir augalai išauga. Išauga prognozuojamai, reikiamais kiekiais ir tai, kas pasodinta. Vienintelis dalykas - prarandama kokybė.

Akvaponika yra patobulinta hidroponika. Tas vaikinukas klipe taip ir sako: "akvaponika yra geriau už hidroponiką". Žinoma, geriau. Jis nesakė, kad dar geriau yra auginti daržoves ant žemės, dirvožemyje ir gryname ore. Jis tik sakė, kad akvaponika geriau už hidroponiką. Bet už hidroponiką bet kas yra geriau. Ariamoji žemdirbystė ir ta yra geriau už hidroponiką, ekologinė žemdirbystė yra geriau už hidroponiką.

Labai gerai, kad prie hidroponikos dar pridėtas vienas gyvis - žuvys. Tai prailgino grandinę ir šiek tiek prideda vitaminų. Bet čia tas pats, kas auginti augalus vazonėliuose namuose. Kad ir kiek juos mulčiuosi, to vis tiek nevadinsime gamtine žemdirbyste ir niekada kokybė nebus gera. Todėl net nesinori apie tai šnekėti.

Akvaponikoje bus daugiau bėdų nei hidroponikoje, nes prisideda žuvys ir jos gali susirgti ir sistema išsimuša iš ritmo. Tačiau pridedama šiek tiek kokybės - augalai auga dirvoje ir gauna natūralesnį filtratą, nei hidroponikoje. Tačiau procesas yra taip pat neblogai kontroliuojamas, kad užauginti produktų reikiamus kiekius, prognozuojamai ir reikiamas kultūras. Todėl greitu metu akvaponika ateis į komerciją ir galbūt su laiku išstums hidroponiką. Komersantai parašys raideles EKO ant akvaponikos produktų ir galvą guldys, jog jų produktai yra geresni už hidroponiką. Ir žinoma, kad geresni. Tačiau mes žinome kiek geresni. ;)

Tavo tėtei patinka žvejoti, mamai - kapstytis darže. Žinok, kad akvaponikoje nepažvejosi. Ten yra ferma. Rankomis gali gaudyti. Kam žvejot? Išsiėmei ir tiek. Ir nepasikapstysi ten, nes piktžolių nebus. Ką norėsi tą pasėsi. Tas ir augs. Žodžiu su akvaponika nei vienas nebus laimingas.

Jeigu taip nori suderinti vandenį su daržu, tačiau nenori prarasti kokybės, tada nusipirk žemės, išsikask prūdą, prileisk ten žuvų. Žuvys išskirs tą patį amoniaką, kurį valgys bakterijos ir duos augalams. Tuos pakrantės ir vandens augalus tu išgrėbk ir nušienauk ir su jais mulčiuok šalia esantį daržą. Ir tėtis galės žvejoti, ir mama po daržą kapstytis ir kokybė bus.
Laimis Žmuida
 
Pranešimai: 1173
Užsiregistravo: Tre Gru 17, 2008 1:00 pm

Kitas

Grįžti į Vandens telkiniai

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

cron