Pasiteisinusios pirktinės sėklos - dalijamės patirtimi

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

Mama Smilga
Posts: 1831
Joined: Wed Apr 06, 2011 12:48 am
Contact:

Re: Pasiteisinusios pirktines seklos - dalijames patirtimi

Post by Mama Smilga »

Jei hibridas davė daigių sėklų, visuomet galima mėginti. Tas gąsdinimas nepagrįstas. Esu taip surinkusi sėklų nuo "Krak H", užrašiau juokais išgalvotą pavadinimą. Rudenį draugė sako: va tas hibridas "Vieversiai" ilgiausiai derėjo...
Mama Smilga
Posts: 1831
Joined: Wed Apr 06, 2011 12:48 am
Contact:

Re: Pasiteisinusios pirktines seklos - dalijames patirtimi

Post by Mama Smilga »

Taip pat visad pasiteisindavo agurkai "Trakų pagerintieji". Jie gerai dera ir vėsesnę vasarą.

Morkos "Flakker" - ir skanios, ir sultingos, ir gerai laikosi. Auginam sėkmingai ne vienus metus - štai jums ir stabili veislė.
egsa
Posts: 83
Joined: Mon Aug 30, 2010 2:05 pm
Location: Kauno raj. Šlienava
Contact:

Re: Pasiteisinusios pirktines seklos - dalijames patirtimi

Post by egsa »

Užaugintų savo darže Krak H sėklų daigumo taip ir nepatikrinau :? - viska išmeciau lauk- man vyresni žmonės aiškino, kad hibridinės veislės gali vaisių nevesti, o kadangi pati nebandžiau dar, tai ir patikėjau :evil:
O morkas "Flakker" irgi šiemet auginau kartu su "Koral"- tik bėda, kad raunant susimaišiau ir nebeatskyriau kuri veislė yra kuri :lol: , bendras rezultatas toks, kad jos traškios, sultingos, bet esu ragavusi ir saldesnių. Dėl laikymosi nežinau- panašu, kad suvalgysime anksčiau, nei baigsis žiema, tačiau spaudžiant sultis, nelabai jos ten nori is morkų bėgti- bet gal netinka saugojimo sąlygos :roll:
Mama Smilga
Posts: 1831
Joined: Wed Apr 06, 2011 12:48 am
Contact:

Re: Pasiteisinusios pirktines seklos - dalijames patirtimi

Post by Mama Smilga »

Didesniu cukrų kiekiu pasižymi daugelio daržovių ankstyvosios veislės. Deja, jos daug prasčiau laikosi žiemą - mažiau celiuliozės, kitų sausųjų medžiagų. O cukrūs - puiki terpė mikrobams veistis. Vėlyvose veislėse cukrus kaupiasi palaipsniui, žiemos metu krakmolui virstant į cukrų. Tad mikrobai tik pavasarį pavalgyti ateina.

Todėl nėra veislių, kurios ir be galo saldžios, vos subrendo, ir guli metus. Yra atseit "universalių", bet jų ir laikymosi trukmė vidutinė, ir cukringumas.

Saldesnės daržovės bus, suteikiant maistą ir sąlygas dirvos organizmams.

Mes daug metų auginome Flakker ir Amsterdamer, ir būtent šiemet mano jaunylis paklausė: mamyte, tu ką, cukraus dėjai? O mamytė "dėjo" tik GŽ pradmenis...
Marijos
Posts: 86
Joined: Mon May 16, 2011 8:42 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Pasiteisinusios pirktines seklos - dalijames patirtimi

Post by Marijos »

Aš sėjau šiemet Koral ir Favorit( morkos), abi vėlyvos veislės, sultingos, tinka laikymui (ant pakelio užrašyta). Favorit blogai išretinau, tai išaugo krūva mutantų šakotų. Koral geras žmogus be gailesčio išretino, tai užaugo labai gražios, skanios, net per didelės kai kurios. Tik graužimui tiesiai nuo lysvės per kietos:) Iš šių dviejų rinkčiausi Koral. Negaliu pasakyti apie laikymą per žiemą, nes pasėjau tris pakelius morkų ir jau nebeturiu, viskas suvalgyta. Dar galėčiau iš lysvės išsirauti, bet palikau sėkloms kitiem metams. Sultims tikrai labiau tinka ankstyvesnių veislių morkytės.
Dar dedu pliusą kaliaropėms "Gigant", ropėms "petrowski" ir žaliom šparaginėm Dulcina".
Mama Smilga
Posts: 1831
Joined: Wed Apr 06, 2011 12:48 am
Contact:

Re: Pasiteisinusios pirktines seklos - dalijames patirtimi

Post by Mama Smilga »

Esam auginę "Gigant". Pakeičia kopūstus ir pralenkia: geriau laikosi, mažiau vietos užima, o svarbiausia - vaikai patys valgo: nusilupa ir graužia. Nei tau češkavot, nei puodų mazgot...
inga30
Posts: 980
Joined: Fri Jan 21, 2011 7:25 pm
Location: Kaunas romainiai
Contact:

Re: Pasiteisinusios pirktines seklos - dalijames patirtimi

Post by inga30 »

pasiteisino riešutu skonio moliugai tokie pailgi su galu praplatejančiu,nes galima žalius valgyt ir visi nedideli auga(nes dabar kai prapjauni koki 25kg tai ir išdalint veltui net sunku.
visi vėlyvi kopūstai nes netrukinėjo kaip ankstyvi
pomidorai tik kad h ir šiltnami auginti nes lauke visiem ragas buvo tai corazon h, arawak h, ir betaliux ne h labai ankstyvi kovo 6 pasėjau birželio pradžioj jau skyniau.
Siemet bandysim ieškot dar moliugu kur sėklos be luobelės gal kas galėtu ka rekomenduot?
Ir moliūgai ir kopūstai geriau iš daigų užaugo.
Marijos
Posts: 86
Joined: Mon May 16, 2011 8:42 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Pasiteisinusios pirktines seklos - dalijames patirtimi

Post by Marijos »

Gavau šiemet dovanų tokį moliūgą-cukiniją, kur sėklos be luobelės. Skonis tai kaip moliūgo, nors mane tikino, kad tai cukinija.
Susirinkau keletą sėklų, kiek radau. Tik kad augo lauke su kitais moliūgais cukinojom ir agurkais. Neaišku, kas iš tų sėklų užaugs:)
Jei Vilniuje pavasarį kas mainus suorganizuos, pasidalinsiu.
Ecka
Posts: 116
Joined: Wed Mar 16, 2011 12:00 am
Contact:

Re: Pasiteisinusios pirktines seklos - dalijames patirtimi

Post by Ecka »

Dėl Marijos augintinio- ko gero susikryžminęs, bet įdomu. Aš pernai turėjau tokį storą paršelį (nei cukiniją, nei moliūgas, vaizdas cukinijos, oda kaip moliūgo).
Aš auginau iš pakelio aliejinį moliūgą (bet ar ten buvo spec pavadinimas , neatsimenu). IŠ vienos sėklos užaugo 20 vidutinių galvų, jose sėklų apie saują, bet skanios. Laikosi gerai iki šiol. Galėsiu kas norės sėklų parinkti. Aš sunaudoju ir minštimą- kietesnis, sprangesnis, bet visai tinkamas sultims ar kitur. Labai kieta skūra (ko gero vienintelis minusas), bet gal todėl ir laikosi. Žadu šiemet auginti.
Kas žada ieškoti tokių sėklų parduotuvėje, būna parašyta aliejinis be luobelės.

mano patyrimas su moliūgais toks, kad skirtingos veisklės, skirtingai laikosi. jei vietos yra, geriau į kampus sodinti įvairesnių.
Mama Smilga
Posts: 1831
Joined: Wed Apr 06, 2011 12:48 am
Contact:

Re: Pasiteisinusios pirktines seklos - dalijames patirtimi

Post by Mama Smilga »

Inga30 augino muskatinį, Marijos-plikasėklį,o tamsta-arba kietaluobį moliūgą (tai atskira grupė,kaip ir muskatiniai), arba cukinijos ir moliūgo hibridą. Būna ir tokių.
Post Reply

Return to “Sėklininkystė”