Bulvės iš Čilojės

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

Laimis Žmuida
Posts: 1173
Joined: Wed Dec 17, 2008 1:00 pm

Bulvės iš Čilojės

Post by Laimis Žmuida »

Labai gerai čia jums žiūriu sekasi su vokiškomis. Gal netyčia sugalvotumėt ir kaip šitų parsisiųsti?
http://www.papasnativasdechiloe.cl
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Sėklų bankas

Post by saulius »

Nors mane kaltinat diskriminacija- aš balsuočiau už visų metinių fondo (jei toks būtų) pinigų panaudojimą bulvių atsisiuntimui iš Čilojės. Ir jau niekas negalėtų pasakyt, kad atseit nelietuviškos, reikia vietinių ir pan. Čilojė- mūsų bulvių tėvynė, manoma, kad iš ten pirmosios atkeliavo į Europą. Todėl jeigu ieškom tikrų bulvių- jų ieškot reikėtų Čilojėj ir gretimose teritorijose. Ir tikrai nesvarbu, kiek jos kainuotų- jos to vertos.
Saulius Jasionis
nawjia
Posts: 1020
Joined: Sat Oct 23, 2010 8:20 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Sėklų bankas

Post by nawjia »

"Čilojė (isp. Isla de Chiloé), dar vadinama Isla Grande de Chiloé - sala Ramiajame vandenyne, Čilojės salyne, prie Čilės krantų. Priklauso Los Lagoso regionui." (Tiems kas susimaus kaip aš ir pamanys kad tai tiesiog Čilė.)

Pabandysiu sužinot siuntimo kainą.
`šėršė lia fam`
nawjia
Posts: 1020
Joined: Sat Oct 23, 2010 8:20 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Sėklų bankas

Post by nawjia »

Problema, kad tai yra trečioji šalis. Įvežant maisto produktus, reikės įvairiausių sertifikatų ir paaiškinimų muitinei (kokiu tikslu, jie gi ne kvaili, supranta kaip tai brangu....pasakyk, kad sėklai, tai reikės dar 100 leidimų ir sertifikatų). Reiktų juos užklausti, gal jie turi kokių partnerių Europoje...? Kas moka ispaniškai?
`šėršė lia fam`
nawjia
Posts: 1020
Joined: Sat Oct 23, 2010 8:20 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Sėklų bankas

Post by nawjia »

Tai štai, bulvių importas iš Čilės ES yra uždraustas.
`šėršė lia fam`
nawjia
Posts: 1020
Joined: Sat Oct 23, 2010 8:20 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Sėklų bankas

Post by nawjia »

Čia žinios ne iš jų, o iš mūsų institucijų, aš net nežinau ar jie iš vis siųstų ką nors. galimas daiktas, kad Baltarusijoje dar tiek nenudurnėjo ir siuntimas yra galimas. Bet čia reiktų klausti Baltarusijos vet.tarnybos, ar įleidžia į šalį bei kokių dokumentų reikia jų muitinei.
`šėršė lia fam`
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Sėklų bankas

Post by saulius »

Ir tai nežinia, ar taip paprastai gausis. Pvz. iš Rusijos skiepus teko traukiniu vežt- nepriima pašte ir viskas. Jeigu jie savo iniciatyva neleidžia išvežt iš šalies gerų bulvių veislių, kaip daro amerikonai- kontrolė būna griežta. Paprastai šalys saugo vietines geras veisles, todėl jos niekur ir neplinta, nors... visada yra išeitis. Labai norint- galima gaut viską.
Saulius Jasionis
Post Reply

Return to “Sėklininkystė”