Sėklų laikymas

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

Dovile
Posts: 84
Joined: Mon Jul 13, 2009 6:54 pm
Location: Vilniaus raj.
Contact:

Sėklų laikymas

Post by Dovile »

Pamoka apie sėklas būtų labai labai naudinga, nes forume perskaičiau, kad kažkas sėklas šaldytuve laiko... Negirdėtas dalykas, bet gal kažkokiom sėklom labai patinka šaldytuve? Žodžiu, Sauliau, labai reikia Tavęs toj pamokoj :)
Rasilė
Posts: 82
Joined: Fri Oct 29, 2010 10:06 am
Location: Vilnius - Anykščių raj.
Contact:

Re: Seklu-sodinuku mainai ir seklu pamoka Vilniuje

Post by Rasilė »

Aš laikau sėklas šaldytuve, kad daigumo neprarastų. Šaldytuve visą laiką vienoda temperatūra ir vienoda drėgmė.
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Seklu-sodinuku mainai ir seklu pamoka Vilniuje

Post by saulius »

Šaldytuve gerai laikyt tas sėklas, kurioms reikia stratifikavimo, t.y. šalto periodo.
Saulius Jasionis
zoot
Posts: 684
Joined: Sun Feb 13, 2011 8:01 pm
Location: Kauno raj Karmėlava
Contact:

Sėklų laikymas

Post by zoot »

Ar gerai darau kad visas sėklas laikau šiluminiame mazge ty šiltai ir sausai. Kaip teisingai reikėtų laikyti sėklas?
Valdas
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Sėklų bankas

Post by saulius »

Svarbu sausai. O ar šiltai, ar šaltai- ne taip svarbu. Mums gi nereikia išlaikyt šimtą metų.
Saulius Jasionis
Sigita
Posts: 233
Joined: Mon Mar 09, 2009 7:35 pm
Contact:

Re: Sėklų ir sodinukų mainai

Post by Sigita »

Mano lapinių geltonų burokėlių sėklos liko šiltnamyje.Kaip manote ar nieko joms?Atvešiu visko po truputį.Taip pat žemus ,žalius pomidorus augančius lauke Lime green.Tikiuosi nebūsiu sumaišius pomidorų veislių.
MaryteN
Posts: 307
Joined: Sat Dec 25, 2010 3:54 pm
Contact:

Re: Sėklų ir sodinukų mainai

Post by MaryteN »

Man irgi kilo klausimas, ar dar daigios būna burokėlių sėklos, jei nuimtos po šalnų? Pastebėjau, kad jei sėklos nukrenta ir, papurenus žemės paviršių, atsiduria po žeme, tai pavasarį kelios sudygsta iš po žiemos. Matyt reikės patiems daryti eksperimentus ir stebėti. Reiks tikrinti daigumą.
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Sėklų ir sodinukų mainai

Post by saulius »

Pas mus šiemet burokėliai sudygo tankiai, kaip žolė. Iš žiemą stovėjusių sėklojų. Iki pavasario išbuvę sėklos niekuo nesiskiria, nematau dėl ko turėtų sumažėt jų daigumas. Ir dabar dar styro sėklojai su sėklomis (mažų nerenkam, paliekam), paukštukai lesa.
Saulius Jasionis
Renata
Posts: 214
Joined: Wed Dec 17, 2008 8:59 am
Location: Vilnius
Contact:

Re: Sėklų ir sodinukų mainai

Post by Renata »

Pas mane mangoldai auga...žydi...sėjasi...auga...žydi....sėjasi...Tikrai nieko blogo jiems neturėtų būti, kad liko šiltnamyje. Bent jau man taip atrodo :roll:
Eimutė
Posts: 682
Joined: Thu Sep 23, 2010 1:08 pm
Location: Širvintos
Contact:

Re: Sėklų ir sodinukų mainai

Post by Eimutė »

Mano visos sėklos gauna šalčio periodą, nes žiemą į namelį, kuriame jos būna, atvažiuojame tik savaitgaliais. Bet nepastebėjau, kad joms tai kenktų. Manau, sėkloms šalčio stratifikacija net padeda. Taip juk ir gamtoje būna.
Širvintos
Post Reply

Return to “Sėklininkystė”