Sėklų-sodinukų mainai ir sėklų pamoka Vilniuje

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

Vėjai
Posts: 536
Joined: Wed Jun 23, 2010 7:10 pm
Contact:

Re: Seklu-sodinuku mainai ir seklu pamoka Vilniuje

Post by Vėjai »

Lugne, susitiksim kai reiks tau perduoti diktofoną ir skyliuką. Galėsiu pasidalinti lobių turtais, nes tikrai visko daug. Tik kai kurių sėklų vienetai, o kitų mano plotams tikrai per daug.
Bet šiap renginys tikrai labai vykęs, nes pasiruošė donorai puikiai. Suskirstė, supokavo sėklas į popierinius ar kitokius maišiukus, padarė užrašus. Tiesiog didelis darbas.
Man tai tik kilo mintis vakar, betvarkant ir rūšiuojant sėklas, kad tikrai sugalvosiu dėžutę su skyreliais sėkloms laikyti. Maišiukai, dar visokių formatų ir praplyšimų, su įvairiausiais užrašais ir t.t visiškai užkniso.
nawjia
Posts: 1020
Joined: Sat Oct 23, 2010 8:20 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Seklu-sodinuku mainai ir seklu pamoka Vilniuje

Post by nawjia »

o matei kaip pas Dovilę buvo?
tikras GŽ seifas :lol:

viskas tvarkingai pakabinta, beto iš popierinės tūtelės yra lengviau išberti mažas sėklytes, negu kad krapštyti iš dėžutės skyrelio. aš taip manau.
`šėršė lia fam`
Dovile
Posts: 84
Joined: Mon Jul 13, 2009 6:54 pm
Location: Vilniaus raj.
Contact:

Re: Seklu-sodinuku mainai ir seklu pamoka Vilniuje

Post by Dovile »

Aš nei veino nepamokinau kaip lankstyti popierinius maišelius sėkloms. Giedrius išmokino Saulių, Saulius prieš porą metų išmokino mane, dabar mano eilė kažką išmokinti ;) Na, jei būtų norinčių, tai šešt. po Vėjų pamokos arba sekm. Kaune paskaitoj.
Vėjai
Posts: 536
Joined: Wed Jun 23, 2010 7:10 pm
Contact:

Re: Seklu-sodinuku mainai ir seklu pamoka Vilniuje

Post by Vėjai »

Aš mačiau Dovilės seifą. Tai jau visai neblogas variantas, bet vis tiek keli maišeliai kitame maišelyje ir užrašai dengia vienas kitą. Bet aš jau sugalvojau, kaip padarysiu, kad krapštyt nereikėtų.
Dovile
Posts: 84
Joined: Mon Jul 13, 2009 6:54 pm
Location: Vilniaus raj.
Contact:

Re: Seklu-sodinuku mainai ir seklu pamoka Vilniuje

Post by Dovile »

Tas seifas buvo tik sėklų mainams ;) Namie pas mane sėklos kartoninėje pailgoje dėžutėje, padalintoje į skyrius pagal sėklas, su dideliais užrašais kur kas yra - kol kas geresnio ir patogesnio varianto nesu mačiusi. Jei kažkas kažką sumastys, pasidalinkit :)
Vėjai
Posts: 536
Joined: Wed Jun 23, 2010 7:10 pm
Contact:

Re: Seklu-sodinuku mainai ir seklu pamoka Vilniuje

Post by Vėjai »

Aš konstruoju apie visai kitokį, ne "vokelio - popierinio maišelio" tipo daiktą.
Dovile
Posts: 84
Joined: Mon Jul 13, 2009 6:54 pm
Location: Vilniaus raj.
Contact:

Re: Seklu-sodinuku mainai ir seklu pamoka Vilniuje

Post by Dovile »

Oho, labai įdomu :!: Jei pavyks projektas, tai lauksime paviešinimo.
zoot
Posts: 684
Joined: Sun Feb 13, 2011 8:01 pm
Location: Kauno raj Karmėlava
Contact:

Re: Sėklų ir sodinukų mainai

Post by zoot »

Na pas mane kiekiai yra labai nedideli. Aš nieko nepardavinėju ,galiu simboliškai taip duoti su sąlyga kad padauginsite,ir vėliau dalinsite dykai kitiems. Aš manau kad sėklų dalinimosi keitimosi akcija Vilniuje yra labai didelis žingsnis,gaila kad jūsų svetainės ankščiau nežinojau. Tik va pas mane klausimas ar visi esate tiktai Vilniečiai? O ar Kaune nėra narių ? Kadangi aš esu naujas narys nelabai įkertu kas čia ir kaip ir nei vieno iš jūsų nepažystu. Tačiau ar negalima pan akciją suorganizuoti tarkime Kaune juk Kaune žemkė ,netoli Kėdainiai, ir pan visi pagrindiniai keliai eina per kauną. Kita idėja keistis be pinigų užaugintu derliumi.
Ką manote?
Valdas
Laimis Žmuida
Posts: 1173
Joined: Wed Dec 17, 2008 1:00 pm

Re: Sėklų ir sodinukų mainai

Post by Laimis Žmuida »

Idėja padaryti sėklų mainus kilo man ir iš pradžių siūliau daryti Kaune. Bet taip išėjo, kad vilniečių buvo žymiai daugiau ir jie per tris žinutes nutempė renginį į Vilnių. :) Kauniečių yra daug, bet jie ne tokie aktyvūs kaip vilniečiai (iškyrus Saulių ir mane). Jei sugalvosi kokį renginį, tai dėstyk idėją, apsvarstysim. O su sėklomis šiemet, tai gal pavėluota, nes tikrai viską išsidalinom. Galima Kaune nebent penkiems žmonėms draugiškai susibėgt ir kažkuo apsikeist. Tam anei renginio, anei patalpų nereikia.
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Biodinaminė žemdirbystė ir GŽ

Post by saulius »

Visi turetu augint skirtingu rusiu seklas, uzaugint savo skirtingu rusiu ir gaut palyginimus
Čia gera mintis, bet sunku žmonėms tą pradžią padaryt, nieko neturint. Dabar galima dalintis, kol pas kiekvieną susiformuos unikalus asortimentas. Juk gauna sėklų visi įvairiausių ir tikrai nepriaugins augins visko, tuo labiau neužaugins visokių sėklų. Po kiek laiko atsisijos, atsirinks kiekvienas sau tinkančias kultūras ir jas augins- bus įvairovė.
Saulius Jasionis
Post Reply

Return to “Sėklininkystė”