Moliūgų sėklos

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Padėkit išsirinkti moliūgą

Post by saulius »

Padėkit išsirinkt moliūginių rūšį ir veislę, kuri nebūtų ypatingai reikli, vaisiai būtų nelabai dideli ir svarbiausia- nebūtų problemų su laikymu žiemą. Geriausia, kad galėtų būt laikomi rūsyje, nes reikia didesnio kiekio. Ar yra tokių?
Saulius Jasionis
inga30
Posts: 980
Joined: Fri Jan 21, 2011 7:25 pm
Location: Kaunas romainiai
Contact:

Re: Padėkit išsirinkt moliūgą

Post by inga30 »

Ilgiausiai pas mane isilaikė miranda besėkliai, užauga koki 3kg plius minus, bet neitin derlingas.
dage
Posts: 540
Joined: Fri May 20, 2011 3:07 pm
Location: Kaunas
Contact:

Re: Padėkit išsirinkt moliūgą

Post by dage »

Tai kad moliūgai kuo puikiausiai namie laikosi, aš savo jau baigiau, bet pas mamą dar kokie 3 likę.
Kelių veislių buvo, visi puikiai stovėjo.
Dalia
dage
Posts: 540
Joined: Fri May 20, 2011 3:07 pm
Location: Kaunas
Contact:

Re: Padėkit išsirinkt moliūgą

Post by dage »

O dėl skonio tai visi alpsta dėl šitų:
http://en.wikipedia.org/wiki/Butternut_squash
Ir laikėsi ne ką blogiau negu kitų rūšių, gal sausio antroj pusėj suvalgėm. Sėklų šiek tiek turiu, jei reikia.
Dar gerai visada laikosi (vos ne iki vasaros) tokie pilki, šukščia oda. Nežinau pavadinimo, sėklų irgi turiu.
Dalia
Mama Smilga
Posts: 1831
Joined: Wed Apr 06, 2011 12:48 am
Contact:

Re: Padėkit išsirinkt moliūgą

Post by Mama Smilga »

Kiek bemėginau moliūgų - iš Cucurbita maxima geriausiai laikosi "Paryžiaus auksas" (gavau iš Štarolio). Ne gigantai ir ne porcijiniai, žada iki 6 kg, man kiek mažesni auga - matyt, neperšeriu. Gerai dera, pats tas naujoko moliūgas.

Cucurbita pepo visų žievė storesnė, nei maxima, tad gerai laikosi. Bet jiems priklausantys belukščiai, kitaip aliejiniai, vandeningesni. Tad jei tik žievėj pažeidimas ar ji nepakankamai brandi ir kieta, kaip mat išpūva. Pasirodė "Sėklose" "Marina di Chiogia", ji iš C.pepo ir, kiek girdėjau, gerai laikosi.
Mama Smilga
Posts: 1831
Joined: Wed Apr 06, 2011 12:48 am
Contact:

Re: Padėkit išsirinkt moliūgą

Post by Mama Smilga »

Rūsy laikysis tik tokiame, kur sausa ir nekinta temperatūra. Jei jis betonuotas, gruntinis vanduo nestovi - tada gerai lentynose laikosi. Bet šiaip geriau parist po lovom, spintom, laiptais.
ukininkas
Posts: 94
Joined: Thu Feb 10, 2011 6:48 pm
Contact:

Re: Padėkit išsirinkt moliūgą

Post by ukininkas »

Dėl laikymo man labiausiai patiko blue hubbar. Kieta skūra, bet plona. Lauke kelis buvau palikęs, tai prie nedidelio minuso virš mėnesio pragulėjo, sušalo tik odelė ir valgyt toks pat puikus buvo. Pridengus kokiais šiaudais gal ir to rūsio nereikėtų. Mano rūsys žiauriai drėgnas, pūkuoti balti pelėsiai viską suvalgo, o tas blue hubbart'as ilgai priešinosi. Turėčiau sausą rūsį, tai gal ir dabar juos valgyčiau :) Ir skonis man patiko. Šiemet tik jų daugiau ir pasiauginsiu, o kitų vieną kitą. Bus kiaulėm ir vištom pagardint žiemos ėdalą. Dar užsisakysiu sėklų, paimčiau daugiau jei toks moliūginas priimtinas :) Lietuvoje lyg ir nemačiau tokių, bet Lietuvoj sėklų beveik ir neperku..

Va, maniškis hubbartas:
Image
poviloukis.lt
ukininkas
Posts: 94
Joined: Thu Feb 10, 2011 6:48 pm
Contact:

Re: Padėkit išsirinkt moliūgą

Post by ukininkas »

Laikant 10-13 laipsnių temperatūroje ir prie 70 proc drėgnumo, išsilaiko iki 6 mėn. Rašo, kad pašalinus kotą ilgiau išsilaiko. Paprastai lyg būna kitaip ir reikia palikti prie koto dar ir virkšties gabaliuką. O šiaip jo, pūt pradeda nuo koto ir tada persimeta tas minkštėjimas į vidų, tai prasmės tame yra. Reikia nuimant kotą nepažeisti moliūgo ir neturės nuo kur pradėti pūti Arba tą pažeistą vietą kokiu vašku užlieti, nesidomėjau tuo, tai neimkit už tikrą :)

Dar man galėjo anksčiau pradėti pūti, nes tam pačiam rūsyje ir obuoliai buvo. Rašo, kad negera draugija.
poviloukis.lt
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Padėkit išsirinkt moliūgą

Post by saulius »

Dėl laikymo man labiausiai patiko blue hubbar...
Pagal aprašymą- viliojantis variantas. Dar yra klausimų.
Koks maždaug derlingumas iš ploto vieneto? Pvz. lyginant su runkeliais.
Kiek maždaug sveria vienas vaisius?
Gal ką žinai apie jo maistines savybes?
Kiek maždaug ploto užima vienas augalas?

Ir dar prisimenu, kad turėjau figalapio moliūgo, kitaip vadinamo juodasėkliu, sėklų. Bet taip ir neauginau. Gal kas auginot ir galit ką gero pasakyt?
Saulius Jasionis
Post Reply

Return to “Sėklininkystė”