Moliūgų sėklos

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

Mama Smilga
Posts: 1831
Joined: Wed Apr 06, 2011 12:48 am
Contact:

Re: Padėkit išsirinkt moliūgą

Post by Mama Smilga »

Iš to, ką yra auginę ir užauginę lietuvaičiai, ilgiausiai (2 metus, kaip ir pažadėta) laikėsi Triamble (Tristar). Štai aprašymas: http://www.cherrygal.com/pumpkintriambl ... 10046.html
laisvas kaimietis
Posts: 1083
Joined: Sat Aug 28, 2010 11:02 am
Location: Virbalų k., Ukmergės raj.
Contact:

Re: Padėkit išsirinkt moliūgą

Post by laisvas kaimietis »

Pernai gerai užderėjo moliūgai, tai pasidomėjau jų laikymu. Kad negestų, reikia palikti ne mažiau, kaip 2,5 cm kotelį ir laikyti šiltai, kol tas kotelis sudžius. Sudžiuvęs kotelis rodo, kad moliūgas pasiruošęs žiemoti - tada jau galima dėt į rūsį. Savo nuimtą derlių nokinau saulėje, vėliau, kai lauke pasidarė per šalta, sukroviau prie krosnies. Koteliams nudžiuvus moliūgai iškeliavo į nešildomą seklyčia ir sėkmingai laikėsi iki sausio, kai, užėjus didesniems šalčiams, pašalo ir pradėjo gesti - buvo vištoms ir ožkoms daug džiaugsmo.
Žilvinas Žurauskas
ukininkas
Posts: 94
Joined: Thu Feb 10, 2011 6:48 pm
Contact:

Re: Padėkit išsirinkt moliūgą

Post by ukininkas »

Čia apie blue hubbart.
Koks maždaug derlingumas iš ploto vieneto? Pvz. lyginant su runkeliais.
Koks maždaug derlingumas iš ploto vieneto? Pvz. lyginant su runkeliais.
Kiek maždaug sveria vienas vaisius?
Gal ką žinai apie jo maistines savybes?
Kiek maždaug ploto užima vienas augalas?
Mažai ką galiu pasakyti. Viskas labai priklauso nuo auginimo sąlygų. Vienur gerai derėjo, varputyne nemulčiuotas tik pagrindinę virkštį turėjo ir užderėjo vienas vaisius. Sveria tai apie 5kg. Apie maistines savybes nesidomėjau, mama tik nusprendė, kad tas skaniausias iš visų. O užimamas plotas irgi nuo sąlygų lb daug priklauso.
Iš aprašymų patiko pink banana, auginsiu daugiau nei blue hubbart.
Pink banana moliūgo aprašymuose išgirtas skonis, rašo, kad gerai laikosi žiemą. Vaisiai gana dideli, todėl nelabai patogu naudoti virtuvėje. Ilgis iki metro, skersmuo apie 25cm, svoris iki 15kg.

Image
poviloukis.lt
Sigita
Posts: 233
Joined: Mon Mar 09, 2009 7:35 pm
Contact:

Re: Padėkit išsirinkt moliūgą

Post by Sigita »

Dėl moliūgų labai paprasta.Norint moliūgų,kurie ilgai laikytųsi žiemą reikia ir rinktis veisles tokias,tada nesvarbu visokių kotelių džiovinimai.Jie vadinasi Winter Squash.Paskutiniai nuotraukoje būtent tokie
http://www.amazon.com/s/ref=sr_pg_1?rh= ... 1364035764
ukininkas
Posts: 94
Joined: Thu Feb 10, 2011 6:48 pm
Contact:

Re: Padėkit išsirinkt moliūgą

Post by ukininkas »

Aš užsisakiau Blue hubbart, pink banana ir table king acorn. Blue hubarto mažiausiai, tai tik keletu sėklų galėčiau pasidalint, o kitų daugiau. Čia visi iš tų winter squash ir gerai laikosi žiemą. Table king acorn visur išgirtas, tai nesusilaikiau nepabandęs :)
You just can't beat a squash like this for space saving, high food producing and excellent nutritional value.
Vaisiai maži - apie 1kg, tai puikiai tinka vienam kartui virtuvėje.

Image
poviloukis.lt
ukininkas
Posts: 94
Joined: Thu Feb 10, 2011 6:48 pm
Contact:

Re: Padėkit išsirinkt moliūgą

Post by ukininkas »

Galiu dar užsakyt, ir pats gal dar sau ką pridurčiau. Aš pirkau iš USA, nes tik ten radau didesniais kiekiais sėklų kokių norėjau, man ten apie porą kg gavosi ir siuntimas brangiai atsiėjo ir tikriausiai muito gausiu. O šiaip, jei ten megėjiškom pakuotėm, tai per ebay.co.uk perku, konkrečiai iš šio http://stores.ebay.co.uk/premierseedsdirect šiemet dar nepirkau, tai galiu ir kitiems norintiems ką paimt.
poviloukis.lt
zoot
Posts: 684
Joined: Sun Feb 13, 2011 8:01 pm
Location: Kauno raj Karmėlava
Contact:

Re: Padėkit išsirinkt moliūgą

Post by zoot »

Ar dar vis reikia molūgo. Pas save bandžiau auginti kulinarinius iš pietų Ukrainos sėklų veislės nežinau ,saldūs sumnoksta nuskinti vėlai ,saldūs nedideli.
Valdas
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Padėkit išsirinkt moliūgą

Post by saulius »

Aš užsisakiau Blue hubbart, pink banana ir table king acorn
Užsiauginom visas tris veisles. Dabar testuojam. Aš tai nevalgau- kralikams duodu ir antims su vištomis patarkuoju.
Pradėjom nuo Pink banana. Kralikams puikiai eina, antims irgi. Na, antys turbūt viską lesa, tai nenuostabu. O vištos nenoriai. Pažiūrėsim žiemą.
Saulius Jasionis
inga30
Posts: 980
Joined: Fri Jan 21, 2011 7:25 pm
Location: Kaunas romainiai
Contact:

Re: Padėkit išsirinkt moliūgą

Post by inga30 »

Mano tie kur povilas davė , tai neėda nei kralikai nei vištos nei ožka , gal žiema pasilgs , o valgyt tai bent man tai kaip runkėliai, nebent gerai laikytūsi tai pavasariui gal sueitų. O sau valgyt tokių neauginsiu.
Buvau kaime tokiam , tai davė toks ūkininkas pora sėklai tokių didelių geltonų , sodines sėklas į dirva koki 10 arų , tai kieme kalnas moliūgų.
Post Reply

Return to “Sėklininkystė”