Bulvės. Retos veislės

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Bulvės. Retos veislės

Post by saulius »

Man skaniausios- Cinja. Banano formos, geltonos, ankstyvos. Dabar kažkaip jų nematau Kaune ir neturiu, bet jei kur rasčiau- tik tokias auginčiau.
Saulius Jasionis
Vaidužė

Re: Ekologiška bulvių sėkla

Post by Vaidužė »

O gerai per ziema laikosi? Cia gal tos "bananinem" vadinamos? Mano Anyta buvo kazkokiu tokiu parsinesus pabandymui augint, sake labai skanios...Bet jos man kazko del pavadinimo pasirode itartinos (ir del formos)... :)
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Ekologiška bulvių sėkla

Post by saulius »

Taip, vadinamos bananinėm. Laikosi gerai. Seniau aš jas auginau, bet paskui praradau. Kažkada pardavinėdavo parduotuvėse elitinę sėklą.
Saulius Jasionis
Dalia

Re: Ekologiška bulvių sėkla

Post by Dalia »

Bananinės bulvės tiesiog puikios,tik jos pas mane visai neankstyvos.
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Ekologiška bulvių sėkla

Post by saulius »

Aš kažkada nukasiau birželio 10 dieną- tai buvo ankstyviausia derliaus data. Jos truputį vėlyvesnės už Gloriją, bet pakankamai ankstyvos, kad augint vasarai. Gal dabar jau kiek praradusios šią savybę- tikros Cinjos dabar Lietuvoje neteko girdėt, tik skonis likęs, o forma jau visiškai nepanaši.
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Bulvės iš Švedijos

Post by saulius »

Kas buvot užsisakę pas Palmirą bulvių- kreipkitės į mane.
Blue Kongo- mėlynos,
Rocket - kažkokios paprastos, iš išorės daugiau nieko negaliu pasakyt:)
Sylvana- ankstyvos, nemiltingos
Snoball- labai miltingos, vėlyvos
Cerice- žievė rausva, vidus geltonas
Asterix- vėlyvos, kietos, nesubyra
King Edvard- vėlyvos, truputį miltingos

Palmira taip surašė ant krepšiukų, o apie skonį dabar nieko negaliu pasakyt, šviežias reikia ragaut. Galit internete paieškot charakteristikų.
Saulius Jasionis
Mama Smilga
Posts: 1831
Joined: Wed Apr 06, 2011 12:48 am
Contact:

Bulvės

Post by Mama Smilga »

Lugne, bulvės - raudonos, pailgos, senoviškos?!? Būtinai paimkit, išsaugokit, pasidauginkit, pasidalinkit... Labai gerai išsilaiko pakabintos pusiau permatomame maišelyje, būtinai skylėtame, kvėpuojančiame.
Mama Smilga
Posts: 1831
Joined: Wed Apr 06, 2011 12:48 am
Contact:

Re: Bulvės

Post by Mama Smilga »

Senoviškų veislių buvo ne viena, bet jos tuoj prapuls. Gal šeimininkai atmena pavadinimą? Svarbiausia, išsaugokit.
zoot
Posts: 684
Joined: Sun Feb 13, 2011 8:01 pm
Location: Kauno raj Karmėlava
Contact:

Bulvės

Post by zoot »

Turiu amerikankos , LT augibamos senai kiek menu apie 50 m tikrai.
Valdas
zoot
Posts: 684
Joined: Sun Feb 13, 2011 8:01 pm
Location: Kauno raj Karmėlava
Contact:

Re: Sėklų bankas

Post by zoot »

Tai i mainus galiu pora veisliu atvezti vienos senosios ankstyvos jas vadina liaudyje amerikankos, na o lenkai vilnijoje jas vadina ,,spieska,, aukstaitijoje jas vadina tiesiog ankstyvos,na nezinau gal ir yra koks moksliskesnis pavadinimas. Antos yra velyvos siemet pirmi metai auginau,gautos is bobulkos Moletu raj sake sias bulves ji augina kiek esanti gyva o ir jos amzinatelsi tevai augino. Baltos auga ne kaip visos kitos ilgai zydi melynai bulvienojai retai nudziusta zali iki bulviakasio, skonis ir aromatas verdant... nepalyginamai stipresnis uz dabartines veisles .Veisle nera derlinga taciau bobulka pasakojo kad pas ja nei karto bulves nera sirge. Bobulkos sodyba miske.
Pas mane kiekis labai ribotas.
Valdas
Post Reply

Return to “Sėklininkystė”