Rudeniniai sodinukų mainai Kaune 2011

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

Laimis Žmuida
Posts: 1173
Joined: Wed Dec 17, 2008 1:00 pm

Rudeniniai sodinukų mainai Kaune 2011

Post by Laimis Žmuida »

Pagalvokime apie rudeninių sėklų mainų datą. Galbūt labiausiai tiktų spalis? Ir sodinukų jau būtų galima prisikasti ir apsimainyti, ir sėklų savų būtų. Kokia spalio 8 ar 15 dieną. Kaip suprantu veiksmas vėl vyktų Vilniuje, nes ten daugiau norinčių?
Laimis Žmuida
Posts: 1173
Joined: Wed Dec 17, 2008 1:00 pm

Re: Sėklų ir sodinukų mainai

Post by Laimis Žmuida »

Kadangi sako česnakus ir tekšes reikia iki spalio vidurio sodinti, tai galbūt darom sėklų ir sodinukų mainus spalio 8 dieną, šeštadienį? Ir balsuokim kuriame mieste. Ar neverta balsuot? :)
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Sėklų ir sodinukų mainai

Post by saulius »

Spalio aštunta labai tinka viskam. Sodint ir ne anksti, ir ne vėlu. Ir sėklos jau visos surinktos, derlius nuimtas. Gera data. Aš balsuoju už Kauną. Arba apklausą padaryk, nes šiemet turbūt daug norės dalyvaut.
Saulius Jasionis
Vėjai
Posts: 536
Joined: Wed Jun 23, 2010 7:10 pm
Contact:

Re: Sėklų ir sodinukų mainai

Post by Vėjai »

Man irgi Vilnius geriau. Bet kaip ir pavasarį bus ten, kur turėsim geriausią vietą susitikti. Jei su sodinukais, ne tik su sėklom, tai ir vietos daugiau reiks. Ir žmonių bus daugiau tikriausiai. Siūlau galvoti apie patalpas, o tada ir miestas paaiškės. Ir sutinku, kad Kaunas iš visų pusių patogiausias. Aš atvažiuosiu ir į Kauną.
Laimis Žmuida
Posts: 1173
Joined: Wed Dec 17, 2008 1:00 pm

Re: Sėklų ir sodinukų mainai

Post by Laimis Žmuida »

Rabarbarus ir tekšes mes mielai paimtume. Jei sutinki keistis, tai mes siūlytume senoviškų agrastų ir serbentų juodųjų didelėmis uogomis. Nežinau veislės, bet man labai patinka. Manau bus ir sodinukų. Vietos tai tikrai gal dvidešimčiai-trisdešimčiai žmonių reikėtų.
Mama Smilga
Posts: 1831
Joined: Wed Apr 06, 2011 12:48 am
Contact:

Re: Sėklų ir sodinukų mainai

Post by Mama Smilga »

Štai ir atsiliepė pirmas žmogus į kreipimąsi, kurį kartoju čia:

Kas turit gimtinę arba sodybą, prisiminkite, ką galite iškasti, atidalinti, atpjauti ūglių, surinkti sėklų bendrai naudai. Surašykite, ką pamenat, forumiečiai atsirinks, ko prašytų atvežti į mainus.
Mama Smilga
Posts: 1831
Joined: Wed Apr 06, 2011 12:48 am
Contact:

Re: Sėklų ir sodinukų mainai

Post by Mama Smilga »

Dar. Kas sėkmingai išauginote gerų šakniavaisių su aiškiais veislės požymiais (ne hibridų), bet nesat tikri, kad išsaugosit per žiemą, paklauskit čia, gal kas norėtų priglausti vieną - kitą. Išaugins sėklų ir su kitais pasidalins. Sėkla bus net ne EKO, o GŽ. Ropę, morką, petrušką, salierą, pasternoką, pūtelį... Burokėlis, jei apvaliosios formos, turi būti ne didžiausias, o vidutiniškas. Nes didžiausi duoda keletą žiedstiebių, silpnesnių, nei išauga vienas ant vidutinio šakniastiebio. Apie kitas daržoves tokių perspėjimų nesu sutikusi, jei girdėjot, rašykit.
zoot
Posts: 684
Joined: Sun Feb 13, 2011 8:01 pm
Location: Kauno raj Karmėlava
Contact:

Re: Sėklų ir sodinukų mainai

Post by zoot »

Aš nelabai suprantu ar čia mainams daromas kažkoks registras ar katalogas kas ką atveš?
Galiu atvežti tiesiog senovinių pupelių vienos rudos kitos baltos giminės augina virš 50 m , galiu senai auginamų pupų, agurkų rodničiok ir dar dvi patikrintas veisles, krapų, rabarbarų sėklų ir sodinukų ,žieminių svogūnų sėklos laiškams, svogūnai daugiagalviai senoviniai 3 rūšys vasariniai česnakai (atsargos kuklios) , Juodojų serbentų sodinukų,bei šakelių dauginimui kad ir visą ,,TRANSIT,, veslė skandinaviška uogos didelės vyšnios dydžio paimta iš sodininkystės ūkio 90tais m, o taipo pat bulvių,,amerikanka,,ankstyvos,bei vėlyvų senovinių

Reikalinga patikrintų moliūgų, cukinijų patikrintų morkų, burokėlių,ridikėlių, pomidorų,kopūstų, ridikų,agurklės ,žodžiu visko kas buvo mūsų tėvų ir senelių auginta darže,išskyrus egzotiką.
Valdas
lugne
Posts: 1443
Joined: Fri Apr 10, 2009 1:54 pm
Location: Marcinkonys, Varėnos raj.
Contact:

Re: Sėklų ir sodinukų mainai

Post by lugne »

Siūlyčiau per sėklų mainus išrinkti pvz.: skaniausią morką. Na bet kurią vieną daržovę. Parašiau morką, nes manau ją daugelis augina ir skonių įvairovė didesnė. Kiekvienas galėtų atsivežti po savo išaugintą morką (1-2 vnt.), supjaustyt gabaliukais, kad visi norintys galėtų paragauti. Po to galima suorganizuot balsavimą. Gerai būtų žinoti veislę.
Jurga Stoškutė
angela
Posts: 137
Joined: Fri Jan 14, 2011 1:39 am
Location: Jonava
Contact:

Re: Sėklų ir sodinukų mainai

Post by angela »

Galiu atvežti žemės migdolų, Bremeno lapinio kopūsto (nykstanti veislė),Teltower veislės ropių, juodūjų kukurūzų „ Black Aztec“( Zea mais) nepilna burbuolė, sparaginių pupelių( veislės neprisimenu, bet derlingos) ir Sussdolde „Myrrhis odorata“ ( man išsiverčia kaip saldus skėtis) turiu 10 sėklų. Šis daugiametis augalas visiškai nebijo šalčio ir naudojamas tiek virtuvėj tiek medicinoj. Naudojamos sėklos, žolė ir šaknys. Gali pakeisti anyžių, pankolį ir net lakrica ( saldymedžio šaknis). Bėda ta, kad man nesudygo, nes sėklas reikia stratifikuoti arba sėti iš rudens. Ir jei atsirastų kas nors turintis daugiau patirties ir apsiimtų tas sėklas sudaiginti, tai paskui būtų galima kerą dalinti jei sudygtų bent viena. Tiesa dar turiu citrinžolę. Ji daugiametė tik kad nežiemoja lauke. Aš vieną parsinešiau namo ir auginu toliau ant palangės, o pavasarį padalinsiu kerą ir vėl į lauką.
Labai norėčiau geros veislės pomidorų, burokų, morkų ir gal dar prieskoninių ar kokių laukinių valgomų augalų. Tų laukinių beveik nepažystu.
Jei mainai vyks Kaune tai tikrai dalyvausiu. :)
Post Reply

Return to “Sėklininkystė”