Susitikimas, mainai Vingio parko Botanikos sode 2012

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

Vėjai
Posts: 536
Joined: Wed Jun 23, 2010 7:10 pm
Contact:

Re: Sėklų ir sodinukų mainai

Post by Vėjai »

Visi dabartiniai sėklų mainai pasitarnauja susipažinimui ir bendrai gerai atmosferai sukurti ir palaikyti. Ir tai jau labai daug. Nors patalpų tai tikrai reikėjo kelis kart didesnių. Bet nelaimingų nesimatė, tad viskas puiku.
Kol išmoksim gerai užauginti sėklas, gerai jas atrinkti, praeis dar ne vienas sezonas. Dabar daugeliui tai startinė medžiaga. Aš per pirmus sėklų mainus tiek visko prisirinkau, plius prisipirkau visko sėklų parduotuvėse, kad iš to viso sėklų maišelių "bardako" ir kilo noras kažką sugalvoti, kad būtų galima greičiau susiorientuoti "lobiuose".
Dar porą sezonų teks atsirinkinėti ir vėl mažinti veislių/rūšių kiekį. Neauginsiu gi 17 veislių pomidorų, bet dar nežinau kurie man skaniausi ir geriausiai auga mano sąlygomis. Svarbiausias šio sezono atradimas - būtinybė susikurti tik savo vietai geriausiai adaptuotas sėklas. Atrodo kiekvieną pavasarį jau daugiau žinai ir bus paprasčiau. Bet pasirodo ne ten pataikiau :lol:
Ecka
Posts: 116
Joined: Wed Mar 16, 2011 12:00 am
Contact:

Re: Sėklų ir sodinukų mainai

Post by Ecka »

Manau , kad problema tame , kad nepažįsti savo regione gyvenančių. Pvz, atsiliepkite , kas iš Kauno. Juk galima net vietiškai vienas pas kitą susitikti, kai kokios problemos užpuolė (pvz. radai nežinomą parazitą). Gal su agronomų diplomais nemato tiek problemų, bet man mėgėjui iškyla daug durnų klausimų.
Audronė
Posts: 30
Joined: Tue Aug 31, 2010 9:49 am
Location: Vilnius- Daugirdiškės (Trakų raj.)
Contact:

Re: Sėklų ir sodinukų mainai

Post by Audronė »

Buvo labai smagu sutikti tiek šviesių žmonių. Tik labai norisi ateityje didesnių patalpų ir gal kažkokios registracijos. Ir kiekvienas ,kas nori ,gal galėtų papasakotų apie save ir savo sėklas. O taip pat gal vertėtų prisisegti savo vardą o tai vis klausinėji ir klausinėji-"Koks tavo vardas ?". Ir būtinai reiktų pavasarį daigų mainus padaryti.
Urtica
Posts: 57
Joined: Mon Jan 03, 2011 11:12 am
Location: Vilnius
Contact:

Re: Sėklų ir sodinukų mainai

Post by Urtica »

Susitikti visada smagu, o kada sutinki jau praeituose mainuose sutiktus žmones tai tiesiog jautiesi, kaip kokį giminaitį sutikęs :lol:
Dėl vardų. Manau, kad kituose mainuose vis tik būtų gerai, kad dalyviai segėtų korteles su savo forumo vardais, nors prieš mainus maniau, kad to visai nereikia, bet kada susirenka toks kiekis žmonių, o nori susirasti tą vienintelį, kortelės tikrai pagelbėtų. Taip pat būtų smalsu žinoti iš ko gauni ar kam duodi sėklas. Vieni forume yra labiau aktyvūs, kiti mažiau...

Taip pat noriu padėkoti už pupeles ir česnakus Mamai Smilgai (buvo smagu susipažinti ir pamatyti gyvai), Rasilei už žolių ir pomidorų sėklas, Vėjams už pomidorų sėklas, Marytei už "paukščių lesalą" ir pasidalintas krapų sėklas, merginai su sėklų maišelių karoliais (atsiprašau nepamenu vardo) už rabarbarų sėklas. Taip pat visiems kepusiems, džiovinusiems, konservavusiems ir vaišinusiems ....

Taip pat palaikau anksčiau išsakytą Laimio mintį ar perspėjimą, kad vis tik turi vykti sėklų mainai, o ne dalybos, be to po mainų rodos Smilgos buvo išsakyta panaši mintis apie saiko jausmo trūkumus (truputį perfrazuoju). Mane truputį glumino situacija primenanti "imu viską kas nemokama, o paskui galvosiu ar man to reikia". Dalis mainų dalyvių įdėjo nemažai laiko, pastangų ir pinigų specialių veislių paieškai, ir nevisas jų gausite parduotuvėse, tad tos sėklos tikrai turi savo vertę, todėl norėtųsi jomis dalintis su tai suprantančiais ir vertinančiais žmonėmis . Suprantu, kad naujokėliams (turiu mintyse naujokus, kurie tik pradeda ką nors sėti ir auginti, arba neturi savų sėklų) turėtų būti kažkoks tai startas, tad tegu būna tai ir pirktinės sėklos, bet norėtųsi, kad tas žmogus bent suprastų kuo būtent tas jo turimas augalas ypatingas.
Laimis Žmuida
Posts: 1173
Joined: Wed Dec 17, 2008 1:00 pm

Re: Sėklų ir sodinukų mainai

Post by Laimis Žmuida »

Dar priedo ir laikas kitas. Jei darytume pavasari Kaune, tai irgi daugiau susirinktu. Jeigu susidomejimas auga, tai manau kitais metais tiek spalio, tiek vasario mainus teks daryti abiejuose miestuose, t.y. du Kaune ir du Vilniuje.
Vėjai
Posts: 536
Joined: Wed Jun 23, 2010 7:10 pm
Contact:

Re: Sėklų ir sodinukų mainai

Post by Vėjai »

Atvirkščiai mainai nyks. Kiekvienas auginsis ir atsirinkinės tik savo sklypui geriausiai tinkančias sėklas, gal saugos ir nedalins savo atsivežtų ar susikurtų kokių unikalių dalykų. Bus ne mainai , o kokių nelikvidų dalybos. Nebent, kaip kokie filatelistai, dėl kokios retenybės galės ir ūkį pažadėti. Čia pusiau juokais, pusiau rimtai.
angela
Posts: 137
Joined: Fri Jan 14, 2011 1:39 am
Location: Jonava
Contact:

Re: Sėklų ir sodinukų mainai

Post by angela »

Rudenį per sėklų mainus gavau mažą geltoną pomidoriuką. Neprisimenu nei kas davė, nei veislės pavadinimo. Klausiu, nes nenorėčiau tokių pačių nusipirkti.
laisvas kaimietis
Posts: 1083
Joined: Sat Aug 28, 2010 11:02 am
Location: Virbalų k., Ukmergės raj.
Contact:

Re: Sėklų ir sodinukų mainai

Post by laisvas kaimietis »

Aš tokių (geltonų, mažiukų, kriaušės formos) pomidorų sėklas dalinau paskutiniuose mainuose botanikos sode. Veislės nežinau ir nenoriu žinoti :) Dar kažkiek turiu, galėčiau pasidalinti.
Žilvinas Žurauskas
Vėjai
Posts: 536
Joined: Wed Jun 23, 2010 7:10 pm
Contact:

Re: Sėklų ir sodinukų mainai

Post by Vėjai »

Ir aš turiu tų kriaušės formos geltonų iš rudens Kauno mainų. Labiausiai noriu paklausti autoriaus ( neprisimenu kas davė) kokie tai pomidorai - aukštaūgiai ar krūminiai?
Dar turiu iš tų pat mainų - žalius, juodus, raudonai dryžuotus, laisvo kaimiečio tokias ant popieriaus suklijuotas sėklytes.
Jei galit atsiliepkit ir parašykit kokio jie augumo - neriboto ar krūminiai žemi?
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Sėklų ir sodinukų mainai

Post by saulius »

Pirmieji trys- iš manęs. Determinantai, bet stambūs, normalūs krūmai, žmogaus ūgio pernai buvo.
Saulius Jasionis
Post Reply

Return to “Sėklininkystė”