Puslapis 13

Dėl sėklų mainų perspektyvos

StandartinėParašytas: Sek Gru 21, 2014 12:52 pm
saulius
Vienas žmogus pateikė gerą idėją - vadinamuosius sėklų mainus išvest iš GŽ lygio į globalesnį. Dabar mes renkamės tik savo būrelyje, t.y. tik tie, kas užsiima gamtine žemdirbyste ar bent jai prijaučia. O GŽ sekėjai - specifinis kontingentas ir ribotas resursas. Praktiškai jis jau išsemtas. GŽ sekėjų gretos jeigu ir išsiplės, tai labai nežymiai ir tik tuo atveju, jeigu daugiau dėmesio skirsim realiam ūkininkavimui, o ne vienai kažkuriai jo dalelei. O savos sėklos turi strateginę reikšmę absoliučiai visiems žemdirbiams. Ypač artėjančių potvarkių kontekste. Ir vis daugiau žmonių tą supranta. Todėl siūloma dalijimąsi savo augintomis sėklomis perkelt į "platesnius vandenis". Žinoma, mūsų mainai ir liks tik mūsų, nes pas mus kiti prioritetai. Bet ką manot apie pačią idėją, organizuot renginius, kuriuose visi žemdirbiai, nepriklausomai nuo to kaip jie dirba žemę, galėtų dalintis ir gaut vietinių, savo augintų sėklų, skiepų, sodinukų ir pan.? Žinoma, jokių pardavimų.

Re: Dėl sėklų mainų perspektyvos

StandartinėParašytas: Sek Gru 21, 2014 2:45 pm
Mama Smilga
Tai tegu tas žmogus ir išveda į globalų lygį. Labai lengva svetimom rankom anglis žarstyti.
Žmonės ir taip mainosi, joks čia dyvas. Su vaikų šeimomis, giminaičiais, draugais.

Re: Dėl sėklų mainų perspektyvos

StandartinėParašytas: Sek Gru 21, 2014 3:44 pm
saulius
Tai pažiūrėkim realiau. Ne apie mainymąsi čia kalba, bet jeigu praktiškai įsigalės sėklų kriminalizavimas, mes neturim jokios alternatyvos, jokios bazės, kuri galėtų atsilaikyt prieš įstatymą. Kiek iš susirenkančių į mūsų renginį realiai turi reikalų su kažkokių sėklų saugojimu? Ar reikia dviejų rankų pirštų, ar užtenka vienos? Ir aš nematau jokios prošvaistės, kad jų padaugėtų. Kaip jau minėjau, mūsų kontingentas specifinis ir nelabai supranta autentiškų veislių isšaugojimo svarbą, pas daugumą kiti prioritetai, nesusiję su žemės ūkiu. Nesupranta todėl, kad vos vienas kitas realiai ūkininkauja. Ir tų ūkininkaujančių taip pat nesiruošia daugėt, nes vėlgi - specifinis kontingentas. Taip, sau mes kažkiek padedam, bet tokiu būdu, su tokiomis apimtimis, jeigu įsiteisins sėklų draudimas, mes ilgai neišsilaikysim. Kiekvienas organizmas arba auga, arba sunyksta. Kurį variantą renkamės?

Re: Dėl sėklų mainų perspektyvos

StandartinėParašytas: Sek Gru 21, 2014 8:23 pm
Mama Smilga
Tai dar kart klausiu: kodėl tas tavo patarėjas pats neorganizuoja? Nori, kad tu organizuotum? Aš tai neužsiimsiu. Dėl visokių ateities detalių.

Re: Dėl sėklų mainų perspektyvos

StandartinėParašytas: Sek Gru 21, 2014 8:56 pm
saulius
Taigi niekas neprašo organizuot ar padėt. Tiesiog klausiu nuomonės.

Re: Dėl sėklų mainų perspektyvos

StandartinėParašytas: Sek Gru 21, 2014 9:04 pm
Mama Smilga
Nuomonės niekas, matyt, neturi.

Re: Dėl sėklų mainų perspektyvos

StandartinėParašytas: Sek Gru 21, 2014 9:12 pm
saulius
Nu dabar įprasta neturėt nuomonės.

Re: Dėl sėklų mainų perspektyvos

StandartinėParašytas: Sek Gru 21, 2014 10:18 pm
zoot
Nu jo nuomonės neturi ar nenori jos garsiai pasakyti? O kad realių dalyvių yra labai mažai tai faktas . Tačiau yra labai daug realių žmonių sodininkų daržininkų kurie augina maistą sau ne pagal GŽ bet kiek įmanoma be chemijos iš iš savo daug metų saugotų sėklų. Ko gero neblogai būtų jų vietinį turtą pamatyti.
:D

Re: Dėl sėklų mainų perspektyvos

StandartinėParašytas: Pir Gru 22, 2014 12:14 am
lugne
Aš tai matau prasmę tokių mainų išsiplėtime, išpopuliarinime

Re: Dėl sėklų mainų perspektyvos

StandartinėParašytas: Pir Gru 22, 2014 12:16 am
saulius
Nu nors tu mane supranti :)