Tai gal pradėkim užsiimt sėklininkyste?

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Tai gal pradėkim užsiimt sėklininkyste?

Post by saulius »

Tokios mintys po paskutinio susitikimo. Sėklininkystės reikalas- tragiškas. Ypač kas liečia vietinį genofondą. Mums su Valdu kažką pavyko padaugint, kažko dar ne. Kas dar iš mūsų užsiima sėklininkyste? Gal kažkaip "susirašom" kas ką gali augint ir užaugint didesnį kiekį geros sėklos? Galima ir asmeniniuose puslapiuose (tuoj pat tą ir padarysiu). O gal kas labai nori prisidėt prie šito reikalo, bet neturi galimybių (pvz. žemės)?
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Tai gal pradėkim užsiimt sėklininkyste?

Post by saulius »

Čia kalba ne apie medetkas su moliūgais- nors tokie dalykai ir reikalingi, bet antraplaniai. Kur kas svarbiau užsiimt tomis kultūromis, kurių nėra parduotuvėse ir niekur kitur neįmanoma įsigyt.
Saulius Jasionis
Eimutė
Posts: 682
Joined: Thu Sep 23, 2010 1:08 pm
Location: Širvintos
Contact:

Re: Tai gal pradėkim užsiimt sėklininkyste?

Post by Eimutė »

Norėčiau užsiimti kokiokmis dviejomis veislėmis. Pavyzdžiui: suomiškos ropės (jų pradžią turiu) ir kopūstai Bagočiai ( dvi galvos gautos iš Valdo laukia pavasario rusy).
Širvintos
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Tai gal pradėkim užsiimt sėklininkyste?

Post by saulius »

O, "Bagočių" tai gerai. Aš irgi turiu dvi galvas iš Valdo, bet jam ir atiduosiu- pas jį prapuolė. O ropių tau reikia vėl sėt originalią sėklą, nes "išėjo iš spalvos".
"Bagočiai"- baltarusiškos populiacijos palikuonys, jeigu aš ko nemaišau. Aš tada šituos kopūstus paliksiu ramybėj, nors turiu dar originalių sėklų "Dotnuvos baltarusiškų" (Bagočių pirmtakų), bet galėčiau kam nors atiduot, kas augins. O pats auginčiau maskvietiškus (man sekasi su rusiškais dalykais) ir bandyčiau atgamint "Kolomenskają". Taip pasiskirstytumėm kažkiek.
Saulius Jasionis
dage
Posts: 540
Joined: Fri May 20, 2011 3:07 pm
Location: Kaunas
Contact:

Re: Tai gal pradėkim užsiimt sėklininkyste?

Post by dage »

Aš dar turiu orginalių ropių sėklų iš Zoot-o.
Kažką vieną galėčiau bandyti, dabar jau turiu kur.
Dalia
VIP ūkis
Posts: 63
Joined: Sun Mar 16, 2014 5:30 pm
Contact:

Re: Tai gal pradėkim užsiimt sėklininkyste?

Post by VIP ūkis »

Mane domina daugiagalviai svogūnai, morkos, burokėliai. Dar turiu Valdo ropių sėklų iš praeitų metų. Yra (gal irgi Valdo) baltų ir rusiškų agurkų.
Sojos pupelės gerai užderėjo (gautos per praeitus mainus), tai nevalgėm, sėsiu vėl. Dar domina pupelės, pupos, kukurūzai, griežčiai
Ingrida Verbylienė
Riešė/Jauniūnai
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Tai gal pradėkim užsiimt sėklininkyste?

Post by saulius »

O neturi daugiagalvių ar turi? Labai reikalingi, visada turi paklausą.
O burokėlius kokius augini? Aš turiu dvi veisles (kas antri metai auginu vis kitos sėklas): Crapaudine ir kažkokius Čilojės vietinius, Laimio atvežtus.
Agurkų (rusų ankstyvųjų) šiemet atsinaujinau sėklą, sėsiu vėl originalią, nes pernai kažkaip nesubrendo, vėlai buvo pasėti. Ir dar vienus agurkus- "Rusijos Imperatorių Aleksandrą". Irgi senobiniai, rauginimui.
O sojas tai būtinai daugink kiek gali, gal kada ir man prireiks kaip pašarinės kultūros.
Griežčių turiu "Dotnuvos baltųjų" ir "Vėžaičių" po kelias sėklas. Ir porą "Dotnuvos b." pasodų iš Valdo. Vietinė populiacija, bet pašariniai. Šiemet gavau kažkokių senovinių lietuviškų maistinių, geltonmėsių, bet dar tik sėklos. Tai reikia dar patikrint ar tikri.
Saulius Jasionis
zoot
Posts: 684
Joined: Sun Feb 13, 2011 8:01 pm
Location: Kauno raj Karmėlava
Contact:

Re: Tai gal pradėkim užsiimt sėklininkyste?

Post by zoot »

Pas ūkininką yra tų mėlynų krūminių svogūnų nemažai priauginęs. :D
Valdas
VIP ūkis
Posts: 63
Joined: Sun Mar 16, 2014 5:30 pm
Contact:

Re: Tai gal pradėkim užsiimt sėklininkyste?

Post by VIP ūkis »

Daugiagalvių turiu savų ir truputį pasiėmiau pas Valdą trijų veislių, bet jei dauginti, reikėtų daugiau vnt. :)
Burokėlius kol kas auginau tik iš pirktinių sėklų, šiemet gerai užaugo "Kamuoliai", kiti irgi gerai užaugo, bet veisles reikėtų pasižiūrėti ant pakelių... Reikės pasodinti pavasarį sėkloms.
Griežčių sėklų nusipirkau, vaizdas ant pakelio labai panašus į senovinį :), bet ar tikrai pamatysiu tik rudenį. Ech...
Per mainus vienas vyriškis paliko pas mane ant stalo maišelį pupų, sakė jo mama labai senai jas augina. Sakė dalinimuisi, bet mažai kas ėmė, tai liko man :)
Ingrida Verbylienė
Riešė/Jauniūnai
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Tai gal pradėkim užsiimt sėklininkyste?

Post by saulius »

Tai svogūnus palaipsniui išdauginsi ir iš mažiau.
"Kamuoliai" - šūdas, nieko neverti kaip veislė. Nebent tau asmeniškai jie patinka. Senovinių vietinių burokėlių jau seniai nėra. Kažkas panašaus- Egipto plokštieji.
Griežčius, jeigu pirkai Lietuvoj parduotuvėj- drąsiai mesk į šiukšlių dėžę. Tikrai nebus griežčiai, šitoj temoj išnaršyta jau viskas.
O pupos- liuks, geras dalykas.
Saulius Jasionis
Post Reply

Return to “Sėklininkystė”