Apklausa dėl sėklininkystės

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

Koks jūsų požiūris į draudimą savo augintas sėklas pateikti rinkai?

You may select 1 option

 
 
View results

modestulis
Posts: 753
Joined: Wed Apr 09, 2014 7:49 pm
Location: Širvintos
Contact:

Re: Apklausa dėl sėklininkystės

Post by modestulis »

Kur mano aguonos augdavo tai ten narkašų nera ;) . Leidžiama auginti pluošines kanapes.
lugne
Posts: 1443
Joined: Fri Apr 10, 2009 1:54 pm
Location: Marcinkonys, Varėnos raj.
Contact:

Re: Apklausa dėl sėklininkystės

Post by lugne »

Tai kitokių ir nereikia, sėklos visų vienodai valgomos, o virvėms pluoštinės pats tas.
Jurga Stoškutė
Eimutė
Posts: 682
Joined: Thu Sep 23, 2010 1:08 pm
Location: Širvintos
Contact:

Re: Apklausa dėl sėklininkystės

Post by Eimutė »

Leidžiama pluoštines kanapes, bet su daug išlygų. Turi pirkti sėklą tik iš ten, po to turi pristatyti mėginius tikrinimui pora kartų per sezoną. Žodžiu, įstatymas toks, kad praktiškai daržo lysvėje kanapių auginti negalima.
Širvintos
Mama Smilga
Posts: 1831
Joined: Wed Apr 06, 2011 12:48 am
Contact:

Re: Apklausa dėl sėklininkystės

Post by Mama Smilga »

Mano širdis pritaria antram ir trečiam teiginiui.
Yra dar toks vienas nekintantis įstatymas - žmogaus sąžinė. Dabar prirašyta daug įstatymų, kurie neatitinka sveikos sąžinės balso. O tie, kurių sąžinė uždulkėjusi, pagatavi parsiduoti bet kam.
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Apklausa dėl sėklininkystės

Post by saulius »

Tai va. Jeigu įstatymus priiminėtų padorūs žmonės- būtų galima jų ir laikytis. Netgi naudinga gal būtų. Bet kai priima degeneratai- laikydamasis jų pats tokiu tapsi. Tai ar verta, reikia pagalvot...
Saulius Jasionis
Lina.Ž
Posts: 22
Joined: Mon Jan 13, 2014 11:01 pm
Contact:

Re: Apklausa dėl sėklininkystės

Post by Lina.Ž »

Esu už trečią. Nesąžiningų žmonių, verslininkų pasitaiko visur. Labai daug atsiliepimų girdėjau ir apie įteisintus sėklų platintojus, kurių sėklos nesudygsta. Pačiai dar neteko "užsirauti". Atidarius pakuotes, randi daugiau šiukšlių, nei gerų sėklų :evil: . Pas mus Lietuvoje demokratijos siekiama visur, tik ne ten kur kvepia pinigais :o Visur kalbama, žmogaus teisė rinktis, tik va pasirinkimas ribotas.
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Apklausa dėl sėklininkystės

Post by saulius »

Man tai labai įdomu, kokie motyvai skatina rinktis pirmą variantą. Ar galėtumėt pasisakyt, kas balsavot? Ar čia tik toks pajuokavimas?
Saulius Jasionis
Oelda
Posts: 9
Joined: Wed Aug 01, 2012 8:31 am
Contact:

Re: Apklausa dėl sėklininkystės

Post by Oelda »

O ar negalima prekiauti savomis sėklomis? Manau, kad galima tik reikia gauti atitinkamus leidimus, atlikti dirvožemio tyrimus... Aš pritariu, kad turi būti atitinkami tyrimai atliekami, kad būtų laiku užkertama ligų plitimui. O tyliai, nesigarsinant sėklomis pasikeitus su kaimynais niekas galvos nenutrauks. Parašiau, kažkaip ne taip, ai, čia tas užtemimas suveikė. :roll:
Janina
Posts: 28
Joined: Mon Mar 12, 2012 8:11 pm
Contact:

Re: Apklausa dėl sėklininkystės

Post by Janina »

Aš nežinojau apie tokias plonybes apie sėklas , kad šis absurdas praktikuojamas Amerikoje - tai girdėjau .Jeigu klausiat mano nuomonės - tai ir atsakysiu ,tik prašau nemuškit ...Aš pasirinkau 2 ir 3 variantą . Be įstatymų dar nesugebam gyventi , tai jie tiek reikalingi , kad tik nurodyti bendras gaires , ir kad sudrausminti tuos kurie sąžinės neturi .Reikia kuo mažiau kurti įstatymų , tuoj uždusim kurdami kvėpuoti leidžiančius įstatymus .
Mums lieka tik viena išeitis - tyliai keistis sėklomis .Bet ką daryti tiems , kuriems daug sėklos reikia ,juos privers paklusti absurdui .
O antra išeitis būtų : "Liaukitės tylėti. Prabilkite. Sukelkite šurmulį .Pradėkite diskusijas .Pakylėkite kolektyvinę sąmonę " ( čia mano tik svajonė liks neišsipildžiusi , nes per mažai protelio ir drąsos turiu ) . Nepykit už " egzorcizmą " , bet aš tik taip galvoju ir niekaip kitaip , net jeigu ir iš forumo išmesit .
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Apklausa dėl sėklininkystės

Post by saulius »

Kuriems reikia daug- tie gali patys užsiaugint.
Saulius Jasionis
Post Reply

Return to “Sėklininkystė”