Sėklų ir sodinukų mainai

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

Zdraica
Posts: 16
Joined: Fri Oct 15, 2010 1:37 pm
Contact:

Sėklų ir sodinukų mainai

Post by Zdraica »

Noriu pasiūlyt mintį - keistis tarpusavyje savo surinktomis sėklomis ir sodinukais.
Sėklos, ypač ekologiškos, nėra pigios. Sodinukai dar brangesni.
Galėtume vieni kitiems, o ypač pradedantiesiems truputį pagelbėt. ;)
Šiek tiek panašu į sėklų banko idėją, bet esminis skirtumas - nėra vieno "taško", taigi mainytis galima su arčiausiai gyvenančiais. Sutaupom transporto išlaidas.
O sėklas galima siųst paštu paprastam voke.
Gal jau kas nors panašaus ir vyksta, nežinau. O forume neradau per paiešką.
Aš galėčiau kam nors padovanot prieskoninių augalų - juozažolės (dar vadinama vaistiniu ysopu), kalninio dašio, laiškinio česnako krūmelių, portulakų ir darželinės žiomenės sėklų.
Pati ieškau peletrūno sodinuko.
(Veiksmas Vilniuj.)
Šokančios saulės namai: čia gyvena mano darbai iš sidabro, akmens, gintaro, stiklo, keramikos ir saulės spindulių.
Renata
Posts: 214
Joined: Wed Dec 17, 2008 8:59 am
Location: Vilnius
Contact:

Re: Sėklų ir sodinukų mainai

Post by Renata »

Labai labai noriu daugiagalvių svogūnų. Aplinkui jie kažkaip visai "išsiveisė" :( O aš nuo vaikystės pratus - pasodini svogūna, nurauni krūvą svogūnų. Kas čia per nesamonė - vieną sodint, vieną nuraut? :D
Beje, gal kas turit tokių įdomių svogūnų, net nežinau, kaip vadinasi - iš ropelės laiškai ir stiebas, ant stiebo svogūnai, paskui iš tų svogūbų vėl stiebai ir ant jų vėl svogūnai - tokie keliais aukštais.
Vėjai
Posts: 536
Joined: Wed Jun 23, 2010 7:10 pm
Contact:

Re: Sėklų ir sodinukų mainai

Post by Vėjai »

Renata, gavau kelis daugiagalvius svogūnus sėklų mainų turgelyje. Atnešiu šeštadienį į pamoką, pasidalinsim.
Renata
Posts: 214
Joined: Wed Dec 17, 2008 8:59 am
Location: Vilnius
Contact:

Re: Sėklų ir sodinukų mainai

Post by Renata »

Mano uogakrūmiai dar gana maži, nors auksuotųjų serbentų iš atlankų per vasarą galima būtų "pagaminti" kelis papildomus.
vava
Posts: 14
Joined: Mon May 09, 2011 11:06 pm
Contact:

Re: Sėklų ir sodinukų mainai

Post by vava »

Sveiki, šiemet turėsiu šizandros ūgliukų, jei kam reikia - galim mainytis,
Laimis Žmuida
Posts: 1173
Joined: Wed Dec 17, 2008 1:00 pm

Re: Sėklų ir sodinukų mainai

Post by Laimis Žmuida »

O vyriški ūgliukai ar moteriški?
vava
Posts: 14
Joined: Mon May 09, 2011 11:06 pm
Contact:

Re: Sėklų ir sodinukų mainai

Post by vava »

Nelabai susigaudau, bet didžioji, šalia kurios ūgliukai, auga viena ir veda daug uogų. O kaip atskirti vyriškus nuo moteriškų?
Zdraica
Posts: 16
Joined: Fri Oct 15, 2010 1:37 pm
Contact:

Re: Sėklų ir sodinukų mainai

Post by Zdraica »

Vyriški žiedai turi 5-6 susipynusius kuokelius, moteriški - 17-40 spirale išdėstytų piestelių.
Šokančios saulės namai: čia gyvena mano darbai iš sidabro, akmens, gintaro, stiklo, keramikos ir saulės spindulių.
Zdraica
Posts: 16
Joined: Fri Oct 15, 2010 1:37 pm
Contact:

Re: Sėklų ir sodinukų mainai

Post by Zdraica »

Sugebėsit sugebėsit. Paprastai kalbant, vyriški žiedai turi tik kelis "plaukelius" per vidurį, o moteriškuose žieduose per vidurį turėtų būt visas miškas "plaukelių". :) Gaila nerandu aiškios nuotraukos.
Šokančios saulės namai: čia gyvena mano darbai iš sidabro, akmens, gintaro, stiklo, keramikos ir saulės spindulių.
Zdraica
Posts: 16
Joined: Fri Oct 15, 2010 1:37 pm
Contact:

Re: Sėklų ir sodinukų mainai

Post by Zdraica »

Kita vertus, jei jau būna daug uogų, tai turėtų būt moteriškė. :))))
Šokančios saulės namai: čia gyvena mano darbai iš sidabro, akmens, gintaro, stiklo, keramikos ir saulės spindulių.
Post Reply

Return to “Sėklininkystė”