Senų gerų veislių paieška

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Senų gerų veislių paieška

Post by saulius »

"Mangaratkės"- skanios tik kai paruduoja, bet tikrai skanios. Dėl dygliuotumo klausiau todėl, kad labai kvapni gali būt tik miškinė kriaušė. Ji šviežia nelabai valgoma, bet džiovinta- puiki. Taip pat l.geros jų uogienės.
Saulius Jasionis
zoot
Posts: 684
Joined: Sun Feb 13, 2011 8:01 pm
Location: Kauno raj Karmėlava
Contact:

Lietuviškų veislių sėklos

Post by zoot »

Gal kas žinote kas nutiko su lietuviškais selekcijos ūkiais ar augalū bandymo stotimis ,gal sakau bent agronomai selekcininkai yra bent išlikę. Pavz buvo toks ūkis Kaišiadorių raj karantininis medelynas vadinosi,po to Dotnuvoje miestelis kėdain raj Akademija. Žinau Elektrėnų sav du senbernius sodininkus kurie vien medelių prekyba vertėsi kiek žinau vienas dar gyvas tai neįkainuojamos žinios pas juos įmesiu jų koordinates gal kam pravers http://www.maps.lt/map/?lang=lt#obj=534 ... ybrid_2010 Reikėtų pas juos nulėkti tiksliau pas vieną turėtų būti jau senas bet gal nors po kruopelę gal dar galima atkurti ar bent kokius jų užrašus atkasti ką manote?
Valdas
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Sėklų bankas

Post by saulius »

Žinoma reikia nulėkt ;) Gal galima rast ką nors.
Dabar kiti veislių standartai, todėl ir turim tokią situaciją. Man net sunku suprast, kodėl taip yra...
Saulius Jasionis
supermaximum
Posts: 137
Joined: Sun Jan 09, 2011 7:24 pm
Location: Kaunas
Contact:

Re: Senų gerų veislių paieška

Post by supermaximum »

Pas mane kaime yra tokios dvi obelys. Nznau kaip veisle vadinasi. Obelys pasenusios todel vaisiai nedidukai jau. Siaip tai budavo vidutinio dydzio, raudoni su geltonu tokie persimaise. Bet sultingi tai nesvietiskai. Tevai visad sultis is ju spaudzia/ Labai saldzios buna ir obuoliai skanus valgyti. jeigu kam idomu, galiu pasidalinti. Bet reiktu privaziuoti ir paciam uzmest aki ar yra ka apipjaustyt :)
inga30
Posts: 980
Joined: Fri Jan 21, 2011 7:25 pm
Location: Kaunas romainiai
Contact:

Re: Senų gerų veislių paieška

Post by inga30 »

Kiek medžui turėtu metų būti, kad galima senu laikyti.šiandien buvau vienoj sodyboj netyčia ten auga kriauše didelė,sakė kad ne mažiau 50 metu ,ir kriaušės skanios,sakiau vasara reiks užsukt paragaut ir jai viskas ok. pranešiu.
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Senų gerų veislių paieška

Post by saulius »

Medžiui nesvarbu kiek metų, svarbu, kad veislė sena būtų ;). Gerai, pranešk jei ką sužinosi.
Saulius Jasionis
Žibutė
Posts: 468
Joined: Mon Sep 06, 2010 11:17 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Senų gerų veislių paieška

Post by Žibutė »

O man toks klausimas kilo.

Mano senelis savo "deficitiškiausius" augalus skiepijosi skiepus iš Kalinigrado stiries parsivežęs, ten senuose vokiečių dvaruose tokių skanumynų augo.
Gaila, kad man nebeliko nuo ko paimti skiepijimui šakelių - senelių namų vietoje molio karjeras giliausias iškastas.

O ar dabar iš jūsų niekas nebandėte iš ten atsivežti skiepų? Juk galima rasti manyčiau senovinių veislių, ir tikrai gerų.
Rudenį teko parodoje bendrauti su Amšiejumi, jis pasakė kad asmeniškai savo kolekcijoje turi daug augalų, kurie skiepyti būtent Kaliningrade rastais.
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Senų gerų veislių paieška

Post by saulius »

Jau laikas pradėt žvalgytuves, vasariniai obuoliai ir kriaušės sunoko. Kas ką gero užtiksit- rašykit čia arba tiesiog žiemą skiepų prisipjaukit. O jei žiemą neįmanoma- nedidelis stebuklas ir dabar skiepyt, bent aš taip daryčiau.
Saulius Jasionis
povils
Posts: 125
Joined: Thu May 05, 2011 1:17 am
Location: Panevėžys

Re: Senų gerų veislių paieška

Post by povils »

Iš tėviškės kaimyno sodo į porą obels šakų esu įskiepijęs senovinę veislę. Vaikystėje šeimininkas aiškino, kad kažkas ją iš Anglijos atvežęs. Kaip ten bebūtų, bet mano nuomone veislė vertinga. Šeimininko garbei aš ją vadinu Vyčo saldine. Obuoliai nėra labai saldūs, bet turi kažkokį subtilų malonų prieskonį. Labai skanūs džiovinti. Šiais metais jau juos suvalgėm, beradau tik du obuolius, tai nebuvo iš ko rinktis, fotografavau juos. Šiaip jie dauguma gražios statinaitės formos. Gal kas atpažins ir parašys tikrą veislės vardą. Jeigu tai iš tikro veislė, o ne sėjinukas

https://picasaweb.google.com/lh/photo/K ... directlink
povils
Posts: 125
Joined: Thu May 05, 2011 1:17 am
Location: Panevėžys

Re: Senų gerų veislių paieška

Post by povils »

Bet tame sename sode Leliškių km. Pasvalio r. jų dar turėtų būti pakankamai. Berods dvi obelys dar vis buvo. Nežinau kaip šiais metais.
Post Reply

Return to “Sėklininkystė”