Page 1 of 1

Sidras ir peris

Posted: Thu Oct 22, 2015 9:44 pm
by Lowrell
Bandėm gamint kriaušių sidrą su laukinėm mielėm, bet gavosi kažkokia nesamonė, išpyliau. Galvoju padariau 3 klaidas. Pirma tai, kad iš vasarinių kriaušių. Dar rašo kriaušes su išspaudom laiko per naktį ir tik paskui spaudžia sultis, nes ten trūksta kažkokių medžiagų, kurių netrūksta obuoliuose. Nepalaikiau. Ir fermentuotis nunešiau į rūsį, nes perskaičiau, kad geriausia apie 16 laipsnių temperatūroj. Iš tikro tai šilčiau reikia.
O antaninių sidras tai gavosi skanus, sausas, bet burbuliukų nėra. Tai į kelius butelius įdėjau po pusę arbatino šaukštelio cukraus, rašo turėtų atsirast burbuliukai. Darant obuolių dėjau mieles, nes nebenorėjau rizikuot.

Re: Sidras ir peris

Posted: Thu Oct 22, 2015 10:38 pm
by saulius
O man kriaušių gerai gavosi. Kambary. Tik keistai: raugiau pabandymui du stiklainius, tai vienas jau gatavas- skanus, o kitam dar daug cukraus. Abu be mielių, sultys užraugtos iš karto.
Obuolių dariau maišytų, kelis skirtingus variantus. panašu, kad viskas gerai eina. Su laukinėm mielėm. Irgi kambary. Maišytas su laukiniais daug geresnis už vienų antaninių.

Re: Sidras ir peris

Posted: Fri Oct 23, 2015 12:22 pm
by Ernestas.A
O tai ką, jums jau sidras nuskaidrėjęs, kaip ašara?

Re: Sidras ir peris

Posted: Fri Oct 23, 2015 12:34 pm
by saulius
Ne, dar tik baigė rūgt. Bet skonis jau nepagerės. Tik pablogėt gali laikant, kaip rodo praktika. Todėl ilgai ir nelaikysim ;).

Re: Sidras ir peris

Posted: Fri Oct 23, 2015 3:00 pm
by Aidas
Lowrell. laiko per naktį ir tik paskui spaudžia sultis, nes ten trūksta kažkokių medžiagų
Kriaušes palieka, kad kažkiek oksiduotųsi taninai, kurių kriaušėse daugiau. Kaip suprantu, būtent jie ir formuoja kartumo pojūtį. Taninų turintys obuoliai gerai įmaišyti į obuolių mišinį sidrui.
Lowrell. Ir fermentuotis nunešiau į rūsį, nes perskaičiau, kad geriausia apie 16 laipsnių temperatūroj. Iš tikro tai šilčiau reikia.
Variantai turbūt įvairūs - kam koks rezultatas patinka. Sidrininkai rekomenduoja fermentaciją pradėti šiltai (18-24C) ir kai jau aktyvi perkelti į pastovią vėsesnę patalpą (4-16C; temperatūros - maždaug vidurkis iš kelių šaltinių). Toks režimas ir sidro mielės turbūt saugiausias variantas. O jei yra užtektinai ir sulčių, ir fermentacijos indų, tai galima pabandyti, kur skanesnis rezultatas.
saulius. Abu be mielių, sultys užraugtos iš karto.
Kaip nors skatini rūgimą?
saulius. Bet skonis jau nepagerės. Tik pablogėt gali laikant, kaip rodo praktika.
Sidras dar fermentuojasi, nebrandinęs, tai labiau teoriškai.. Gal brandini ant nuosėdų? Ant nuosėdų perlaikius gali blogėti skonis. Truputį palaikyti reikia, kad įgautų įdomesnį atspalvį, bet perlaikius formuojasi perdaug vandenilio sulfido (H2S, pūvančių kiaušinių kvapas).

Gal dar įtakos gali tūrėti ir laukinės mielės ar atvira fermentacija? Man asmeniškai plutos kvapas inde su sidro mielėm malonesnis ir stipresnis, nei su laukinėm. Čia kvapas, apie skonį kol kas nieko negaliu pasakyti.. ;)

Re: Sidras ir peris

Posted: Fri Oct 23, 2015 4:58 pm
by Lowrell
Pas mane irgi nera labai skaidrus. Aidai, o tai kam jiem oksiduotis? Tiems taninams.

Re: Sidras ir peris

Posted: Fri Oct 23, 2015 8:43 pm
by saulius
Niekaip neskatinu.

Re: Sidras ir peris

Posted: Fri Oct 23, 2015 9:24 pm
by Aidas
Lowrell. o tai kam jiem oksiduotis? Tiems taninams.
Kad jų sumažėtų, kas turėtų mažinti aitrumą. Internete dar radau, kad padeda skaidrėjimui.

Re: Sidras ir peris

Posted: Fri Oct 23, 2015 10:15 pm
by Ernestas.A
Darau du sidro variantus, vieną po fermentacijos nupyliau nuo nuosėdų, kitą palikau su. Kol kas skaidrumas abiejų vienodas.