Keramika

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

saulius.r

Re: Keramika

Post by saulius.r »

Taip. Aš pas jį buvau kaip gidas, tai man ne tas rūpėjo. Bet jis gyvena iš juodosios keramikos ir labai paprastai bei suprantamai viską dėsto. Jei tu jį pažįsti galėtume prašytis į dienos seminarą. Tiek užtektų su sąlyga jei grupė nedidelė. Žinoma, toji diena turėtų būti parinkta (geriausiai krosnies atidarymas). Tada matai viską - kaip sudėta ir kodėl (labai svarbu) bei pačią krosnį. Ji ten gana paprasta. Na ir praktika prie žiedimo rato, klausimai ir t.t.
lugne
Posts: 1443
Joined: Fri Apr 10, 2009 1:54 pm
Location: Marcinkonys, Varėnos raj.
Contact:

Re: Keramika

Post by lugne »

Šiaip jau nepažįstu, tiksliau jis manęs nepažįsta, bet jei reikės galėsiu sutart. Šiaip jau pernai buvo kalba apie Vilniaus puodžius, tai nežinau kas čia ir ko nori. Aš pati kol kas nelinkstu į keramiką
Jurga Stoškutė
saulius.r

Re: Keramika

Post by saulius.r »

Gaila, kad nelinksti. Vilniuje daug neišmoksi ir daug sumokėsi. Ten dirba elektrinėmis, tai degimo procesas lieka tamsus miškas. Rimčiausia būtų seminaras pas meistrą. Susirinkus grupelei ir kainuotų ne baisiai. Labiausiai mane domina krosnis ir jos stayba, nes dažniausiai tai statoma kur nors viena krosnis ir visi norintys suveža dirbinius degti (pvz. Gojuj, anagama). Taip pigiausia. Arba pats prisilipdai ko širdis geidžia ir išdegi. Aišku, aš turiu omeny, kad molį paruoši pats, kitaip viskas brangs. Kadangi pas mane jo kalnai tai netgi labai įdomu. Kur tik pakasi ten ir tvenkinukas.
lugne
Posts: 1443
Joined: Fri Apr 10, 2009 1:54 pm
Location: Marcinkonys, Varėnos raj.
Contact:

Re: Keramika

Post by lugne »

Petras dirba su juoda keramika. Pažįstu dar tokį Artūrą Matonį, jis domisi ir praktikuoja kitus būdus, jei čia kažko nepripainiojau, tai ir raugo keramika užsiima, bet tiksliai nežinau, reiktų perklaust, taip pat veda seminarus. Šiemet per pynimo savaitę Musteikoj degė lauže, tiksliau iškastoj duobėj, o ant jos kūreno laužą gal tris dienas :D , nes niekaip nesisekė pakelt temperatūros iki reikiamos. Galima ir ten ir ten pabandyt, įvairovei.
Jurga Stoškutė
saulius.r

Re: Keramika

Post by saulius.r »

Lugne, prieš bandant reikia susitarti ko mes siekiame - eksperimentuoti ar išmokti pagrindinių žingsnių: molio rafinavimas ir minkymas, lipdymas, džiovinimas, pirmasis degimas, glazūravimas, antrasis degimas ir ... džiaugsmas. Jeigu susidarys bent keturių žmonių grupelė - pirmyn.
Žibutė
Posts: 468
Joined: Mon Sep 06, 2010 11:17 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Keramika

Post by Žibutė »

Mane labiausiai domina keramikos su malta akmens mase gamyba. Senovėje iš tokios juk puodus lipdė, ir puikiausiai virė
lugne
Posts: 1443
Joined: Fri Apr 10, 2009 1:54 pm
Location: Marcinkonys, Varėnos raj.
Contact:

Re: Keramika

Post by lugne »

Tokius ir darėm Musteikoj per stovyklą.
Jurga Stoškutė
saulius.r

Re: Keramika

Post by saulius.r »

Aš manau, kad svarbus yra vietinės žaliavos panaudojimo būdai minimaliomis techninėmis priemonėmis (degimo ir krosnies tipas, kur gali pats pasidaryt).
Tai ir norėjau pasakyti. Būtent minimaliomis priemonėmis. Jei jau yra krosnis tai degti galima ir juodąją ir paprastą keramika. Juodajai nebus antrojo degimo, nes nėra glazūravimo. Bet juodajai reikia labai gerų malkų ir pabaigoje smalingų.
Kitas tipas - elektrinės krosnys. Ją gali turėti bet kas ir bet kur. Pageidautina tarifinis skaitliukas nes gi žinote kokios yra elektros kainos ir, žinoma, degti naktį arba savaitgaliais. Ji daug mažesnė todėl didelių darbų neišdegsi. Didelis trūkumas.
Keramikos teoriją galima išstudijuoti labai greitai. Bet praktika tęsiasi labai ilgai - taip ir susikuria bendruomenės - interesai +vertybės.
laisvas kaimietis
Posts: 1083
Joined: Sat Aug 28, 2010 11:02 am
Location: Virbalų k., Ukmergės raj.
Contact:

Re: Keramika

Post by laisvas kaimietis »

Kitas tipas - elektrinės krosnys. Ją gali turėti bet kas ir bet kur.
Tikrai ne bet kur. Reikia pirma el. galios pakankamai turėt. Kita vertus gal geriau neturėt, tai nekils tokios mintys :lol:
Žilvinas Žurauskas
inga30
Posts: 980
Joined: Fri Jan 21, 2011 7:25 pm
Location: Kaunas romainiai
Contact:

Re: Keramika

Post by inga30 »

Post Reply

Return to “Amatai”