Bendrai apie gamtinę žemdirbystę

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Bendrai apie gamtinę žemdirbystę

Post by saulius »

Kita vertus- žmogus irgi yra gamta. Tada beveik galim pripažint, kad viskas, ką jis daro, yra gamtiška. Nu bet tada GŽ kurioj vietoj atsiduria? :) Juk rašė čia kažkas: GŽ - tik alternatyva, pakeičianti cheminę žemdirbystę, mažiau kenksminga. Bet nėra panacėja. Anas japonas nedurnas buvo, labai net nedurnas. tai ties tuo ir apsistokim, būkim bent kiek savikritiški ir sąžiningi.
Saulius Jasionis
nawjia
Posts: 1020
Joined: Sat Oct 23, 2010 8:20 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Bendrai apie gamtinę žemdirbystę

Post by nawjia »

nuo žemdirbystės eros pradėjo žmonių smegenai mažėt :D Ar jos atrofuojasi nuo krakmolo ar nuo to, kad maisto beveik visad užtenka? Tipo nebereik sukt galvos
Nebūtinai smegenų masė reiškia protingumą. Taip sakant, ne ūgis, o smūgis yra svarbu. Yra gyvūnų su didesnėmis smegenimis nei žmogaus.

Žmogaus protingumą kitaip nei IQ vertinant tektų tapti dievu. Nes tik dievas/gamta žino ko ji siekia, nori, link ko veda, kas yra prasminga, kas naudinga ir kaip turi būti.
Mes čia liūdnai dūsaujam dėl GPS, o vieną dieną gal bac ir meteoritas ant galvos. Nu ir vienodai žaliavalgis mamutų medžiotojas kaip ir ofisinis kavos-cukraus avinėlis nusibaigs.

Žmogus kuria savo gyvenamą aplinką ir kiekvienąkart iš naujo prie jos prisitaiko, optimizuodamas savo energijos sąnaudas. Joks pirmykštis medžiotojas nesusiorientuotų tokioje daugybėje vienodų gatvių ir miestų. Jo gyvenime buvo kiti uždaviniai. Kaip ir dabartinio žmogaus kiti.

Nelabai protinga išvada "nudurnėja" visiškai suidealizuojant kažkokią vieną savybę ir nežiūrint į visumą.

Orientuotis miške yra labai faina, bet jeigu artimiausiu metu neatsitiks koks kataklizmas, tai tas gebėjimas bus absoliučiai nereikalingas. Niekas nebeišeina iš namų be telefono ;)

O jeigu koks kataklizmas atsitiks, tai gal jau ir ta orientacija neką bepadės.
`šėršė lia fam`
lugne
Posts: 1443
Joined: Fri Apr 10, 2009 1:54 pm
Location: Marcinkonys, Varėnos raj.
Contact:

Re: Bendrai apie gamtinę žemdirbystę

Post by lugne »

Aš aš! išeinu iš namų be telefono. Pastoviai ir kitus nervinu, o mane nervina tokie laikai, kai turi būt "ant laido" Absurdas. Biškį ne į temą replika, ale...
Jurga Stoškutė
Hora
Posts: 776
Joined: Sat Jan 05, 2013 9:11 pm
Location: Pajūris
Contact:

Re: Bendrai apie gamtinę žemdirbystę

Post by Hora »

Aš irgi gyvenu be telefono kišenėj. Turiu tik laidinį, trobinį, ir man to pilnai pakanka. :D
Mokaisi, mokaisi, ir vis vien durnas miršti.
nawjia
Posts: 1020
Joined: Sat Oct 23, 2010 8:20 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Bendrai apie gamtinę žemdirbystę

Post by nawjia »

Aš kalbu apie tendencijas, realius šio momento, šios kartos poreikius. Keletas "išsišokėlių" nedaro tam įtakos :)
`šėršė lia fam`
Post Reply

Return to “Mitai apie gamtinę žemdirbystę”