Page 1 of 3

Vaismedžių skiepijimas - gėrybė ar blogybė?

Posted: Mon Jan 12, 2015 7:09 pm
by saulius
Pastebėjau, kad sodininkai šitoj vietoj susiskaldę į dvi stovyklas: vieni už skiepijimą, kiti prieš. Vieni sako, kad be skiepijimo nėra jokios sodininkystės, nes vaismedžių veisle įmanoma padaugint tik tokiu būdu, o kiti- kad tik neskiepyti vaismedžiai gali būt pilnaverčiai, sveiki, vest vertingus vaisius ir pan. Iš bent kiek rimčiau užsiimančių sodininkyste visi priklauso pirmai kategorijai, o antroje (kurie prieš skiepjimą)- tam tikras, savotiškas kontingentas. Pažiūrėkim kame čia šaknys.
Sodininkystė, kaip kultūrinių vaismedžių veislių kūrimas, dauginimas ir auginimas atsirado Š.Kaukaze. Ten pat atsirado ir skiepijimas. Greičiausiai tuo pačiu metu, t.y. tik išmokę skiepyt žmonės galėjo pradėt užsiimt sodininkyste. Taigi, sodininkystės atsiradimas nuo skiepijimo neatskiriamas, vienas be kito jie neegzistuoja. Kas neigia skiepijimą, neigia pačią sodininkystę. Aš nesakau, kad ji labai reikalinga, bet tada būkim sąžiningi: jeigu esam prieš skiepijimą, tai ir nesivadinkim sodininkais.
O skiepijimo neigimas ateina iš vienintelio šaltinio- V.Puzakovo knygų apie Anastasiją. Turbūt daugelis girdėjot. Todėl visi, manantys, kad skiepijimas kažkuo blogas, yra įtakoti šitų veikalų. O ten jau argumentų nereikia- parašyta ir šventa.

Re: Vaismedžių skiepijimas - gėrybė ar blogybė?

Posted: Mon Jan 12, 2015 7:30 pm
by saulius
Čia biskį pasiskaitymui, kas rusiškai suprantat:
О непревзойденном мастерстве древних черкесских селекционеров говорит тот факт, что до начала XIX столетия их селекционная технология, применяемая к плодово-ягодным культурам, была признана практически одной из самых совершенных в мире. Ведь многие из старинных садов и поныне славятся своим великолепным урожаем. А распространена эта технология была везде, где издавна селились адыги и близкородственные им народы (в Адыгее, Абхазии, Карачаево-Черкесии, на Северном Кавказе).

Секрет превращения окружающего пространства в цветущий сад можно объяснить замечательной старинной традицией древних адыгов (например, шапсугов) каждой весной прививать к любому из деревьев в диком лесу хотя бы один черенок из собственного сада. Подчас каждый выход местного горца в окрестный лес сопровождался ритуалом подобной прививки. К тому же, у древних черкесов был почитаем и еще один обычай, согласно которому все престарелые жители аула, которые не могли больше работать физически, обязывались прививать окрестные дикие деревья домашними плодово-ягодными культурами. Именно так, совместными многолетними усилиями жителей кавказских аулов, и создавались легендарные роскошные лесосады.
http://maykop-info.ru/chercessian-garden.html

Re: Vaismedžių skiepijimas - gėrybė ar blogybė?

Posted: Mon Jan 12, 2015 8:29 pm
by zoot
Tai va kas seniau atsirado Čerkesai ar Anastasija? :D

Re: Vaismedžių skiepijimas - gėrybė ar blogybė?

Posted: Mon Jan 12, 2015 8:42 pm
by saulius
Anastasija taigi pirma atsirado, iš jos visi kiti žmonės paskui.

Re: Vaismedžių skiepijimas - gėrybė ar blogybė?

Posted: Mon Jan 12, 2015 10:54 pm
by zoot
Tai tada iš sėklos obelis ir daugina jos sekėjai ir nežino apie Čerkesus o ir girdėti negali ne kurie?

Re: Vaismedžių skiepijimas - gėrybė ar blogybė?

Posted: Mon Jan 12, 2015 11:22 pm
by saulius
Kas domisi- žino. Bet jeigu uždrausta- reiškia uždrausta ir niekas nesvarsto.

Re: Vaismedžių skiepijimas - gėrybė ar blogybė?

Posted: Tue Jan 13, 2015 12:47 am
by trogloditas
Visada galima palikti bent viena motinine saka ir paziureti kokius vaisius ji subrandins.

Re: Vaismedžių skiepijimas - gėrybė ar blogybė?

Posted: Tue Jan 13, 2015 12:49 am
by saulius
Žinoma. Niekas nesako, kad neskiepytas medis neves vaisių ar ves blogus. Tiesiog skiepijimas - vienintelis būdas tiražuot vaismedžių veisles.

Re: Vaismedžių skiepijimas - gėrybė ar blogybė?

Posted: Tue Jan 13, 2015 1:01 am
by saulius
Ir dar yra viena specifinė žmonių kategorija, kurie prieš skiepijimą. Tai žmonės, kurie ne tik kad nemoka, bet ir negali išmokt. Nu būna taip, kad žmogus negali daryt jokio kruopštesnio darbo, negali sukoncentruot dėmesio. O kai negali, tai vieni paprašo kitų, o kiti, kuriems neleidžia "savigarba"- ieško pateisinimo, kad to ir nereikia ir tas netgi kam nors kenkia. Neteko sutinkt tokio, kuris mokėtų skiepyt, bet tvirtintų, kad tai blogai. O šiaip skiepijimas- labai paprastas dalykas.

Re: Vaismedžių skiepijimas - gėrybė ar blogybė?

Posted: Tue Jan 13, 2015 9:12 am
by saulius
Tiesa, yra vienas argumentas iš "anos" pusės - gamta neskiepija, gamtoj nėra vegetatyvinių hibridų. Nu betgi gamta jokių kultūrinių veislių neaugina, tai gal tada reikėtų iš viso atsisakyt žemės ūkio kultūros? Ir vėl- aš tik už tokius žingsnius. Bet kad neatsisako: kultūrinis medis- blogai, o kopūstas- jau gerai.