2014 metų suvestinė. Augalai

Čia giriamės savo pasiekimais:-)

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

Mama Smilga
Posts: 1831
Joined: Wed Apr 06, 2011 12:48 am
Contact:

2014 metų suvestinė. Augalai

Post by Mama Smilga »

Karštas gegužis, arktinis birželis, alsinanti liepa, lietingas rugpjūtis... Kaip sekėsi? Kokie džiaugsmai, kokios klaidos, kokios išvados?

Mano molynuose, sodyboje - lomoje, puikiai užderėjo vidutinio klimato daržovės. Tik "vanduo salotoms" - agurkai ir pomidorai - derlių, kad ir gausų, suvėlino lygiai dvejomis savaitėmis. Nors griešijau - dangsčiau tą šaltąjį birželį. Kai kitais metais plėvelė paboluodavo ant šių daržovių tik gegužį, savaitę - dvi po pasodinimo, kol gresia šalnos.
Mama Smilga
Posts: 1831
Joined: Wed Apr 06, 2011 12:48 am
Contact:

Re: 2014 metų suvestinė. Augalai

Post by Mama Smilga »

Labai pasiteisino mūsų forumiečių išrastas "neskubėjimas mulčiuoti", kad mulčius netrukdytų šilti žemei, vystytis jauno augalo šaknims. Neteko skųstis, kad lėtai dygtų ar augtų žemėn patekę, ypač per patį šaltąjį birželį. Prigijusius ar pasistiebusius - apmulčiavau. Tik žieminiai česnakai nuo rudeninio pasodinimo tupėjo po šienu.

Na, ir kaipgi nedirsčiosiu į "tradicinius". Gegužį nuo šutros šiltnamiuose nubyrėjo pomidorų žiedai. Plikai ravimi ir laistomi žieminiai česnakai sušuto nuo liepos karščių ir dar iki kasimo ėmė pūti. Bulvės, ravėtos ir kauptos tris kartus, du iš jų - afrikinę liepą, išpurentuose primėšlintuose laukuose davė daug prastesnį derlių, negu mano šlynoje. Koloradų antplūdžiai, galinsogos prakeiksmas - žemė nemoka būti plika, štai ir auginasi žaliąjį rūbą. Talkinau bulviakasyje - mačiau nuo sudaryto dykumos režimo (plikai nuravėta ir dar kaupimais žarstoma žemė) rugpjūtį žuvusius augalus su pora žirniukų derliaus. Kai mano bulvienojai iki vakarykštės šalnos žaliavo kaip rūta.
Mama Smilga
Posts: 1831
Joined: Wed Apr 06, 2011 12:48 am
Contact:

Re: 2014 metų suvestinė. Augalai

Post by Mama Smilga »

Apsidairiau ir nutariau, kad savo "tabūnui" mažokai prisodinau. Tad liepos 1- ą d. sėjau dar morkų, burokėlių, kaliaropių - visus sėklų likučius, sodinau kilogramą svogūnų sėjinukų, sukišau lysvaitę nebesuvalgytų bulvių... Viskas puikiai užaugo. Taigi iš tiesų nesuprantu, ko tradiciniai plėšosi, viską sukiša gegužės pradžioje, visą gegužį laisto, rankas nuo viedrų persitempę... Ramiai pasirenku dieną ir sėju, kai patogu, kai ciklonas atslenka.
dage
Posts: 540
Joined: Fri May 20, 2011 3:07 pm
Location: Kaunas
Contact:

Re: 2014 metų suvestinė. Augalai

Post by dage »

Mane šiemet nustebino vokiškos bulvės (pirštelia). Auginu, nes man jos labai skanios, sviestinio skonio, bet būdavo labai mažos. Šiemet užaugo gerokai didesnės nei kitais metais, visiškai nėra apipuvusių. Spėju, kad tam galėjo būti dvi priežąstys - per 4 sezonus gerokai pagerėjęs dirvožemis (prieš tai buvo grynas molis) bei sausoka vasara. Šiemet auginau įkasusi sulyg dirvos paviršiumi ir apmulčiavusi šienu, rezultatas man patiko labiau negu guldant ant dirvos paviršiaus ir mulčiuojant, nes mažiau pažaliavusių. Dedant ant paviršiaus paprastai mulčias (šienas) vasaros viduryje "susivalgo", dadėti nėra kada, taip ir lieka nedamulčiuotos.
Dalia
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: 2014 metų suvestinė. Augalai

Post by saulius »

Aha, šiemet plonažievėms bulvėms buvo labai gera vasara, ypač kas augina drėgnesnėj dirvoj. Pas mane irgi pirmą kartą taip normaliai užaugo ir niekas nesupuvo. Bet sodinau daugumą 10 cm į žemę, lyg nujausdamas, kad bus sausra.
Saulius Jasionis
Aidas
Posts: 47
Joined: Sun Jan 26, 2014 11:14 am
Contact:

Re: 2014 metų suvestinė. Augalai

Post by Aidas »

Ramiai pasirenku dieną ir sėju, kai patogu, kai ciklonas atslenka.
Ciklono laukiat dėl kritulių?
Mama Smilga
Posts: 1831
Joined: Wed Apr 06, 2011 12:48 am
Contact:

Re: 2014 metų suvestinė. Augalai

Post by Mama Smilga »

Taip, žinoma.
zoot
Posts: 684
Joined: Sun Feb 13, 2011 8:01 pm
Location: Kauno raj Karmėlava
Contact:

Re: 2014 metų suvestinė. Augalai

Post by zoot »

Užaugo senoviniai griežčiai,ir kopūstai reiks saugoti sėklai .
Kaip griežtį doroti? Lapus nupjauti ar ir dalį gumbo kaip runkeliui?
Valdas
Mama Smilga
Posts: 1831
Joined: Wed Apr 06, 2011 12:48 am
Contact:

Re: 2014 metų suvestinė. Augalai

Post by Mama Smilga »

Kad nė vienam šakniavaisiui nepjauname dalies gumbo. Nupjausim augimo centrą, sėklojai nebeišdygs. Pjaunam tik lapus.
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: 2014 metų suvestinė. Augalai

Post by saulius »

Runkeliams pjaunamas viršus, bet skirtiems laikymui, o kaip daroma sėklojams- nežinau.
Saulius Jasionis
Post Reply

Return to “Pasiekimai”