Bendrai apie viską

Čia giriamės savo pasiekimais:-)

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

Kestasr
Posts: 15
Joined: Sat Mar 26, 2011 5:38 pm
Contact:

Re: Bendrai apie viską

Post by Kestasr »

Pomidorai pievoje - nepanašūs į labai patenkintus...
pomidoras lauke.jpg
Pomidoras lauke
(238.53 KiB) Downloaded 53 times
Moliūgai pernykščio šieno/šiaudų kupetoje irgi nelabai patenkinti...
moliugai kupetoje.jpg
Moliugai kupetoje
(173.04 KiB) Downloaded 53 times
Agurkai šiltnamyje irgi baigia kojas pakratyti (nors nuotraukoje dar visai neblogai atrodo)...
agurkas siltnamyje.jpg
Agurkas šiltnamyje
(202.87 KiB) Downloaded 53 times
Tačiau pomidorai šiltnamyje vis dar didvyriškai mulčiavimą atlaiko. :) Deja, ketvirtos nuotraukos prikabinti neleidžia...

Tokie pirmieji pasiekimai!
vasarė

Re: Bendrai apie viską

Post by vasarė »

Sveiki,aš taip pat pradėjau "žemdirbiaut". Išklojau šiaudais ir žole visą nemažą savo daržą. Pirmi pastebėjimai būtų tokie:žirniams žolės mulčas labai tinka,svogūnams ir česnakams irgi.Bulves padaigintas sodinau kaip įprasta-vagose ir šiaudų mulčas uždėtas joms sudygus.Rezultatas geras, bet kaimynės bulvės sodintos vėliau ir nemulčiuotos daug gražesnės. Raminuosi, kad mano bus ekologiškesnės.
Renata
Posts: 214
Joined: Wed Dec 17, 2008 8:59 am
Location: Vilnius
Contact:

Re: Bendrai apie viską

Post by Renata »

Tamstos bulvės bus gražesnės vėliau :D Vėlgi, ką vadinti "grožiu" - augesnės? vešlesnės? Kai pirmą kartą "sodinau" bulves ant velėnos, po pernykšte žole, irgi pradžioj "vaizdzialis" buvo ne koks - įprastai auginamos jau žydėjo, o maniškės - vos vos dygo. Bet paskui situacija apsivertė.
Mulčiuojamų bulvių nekaupiame, kaip tradicinių, todėl svarbu, kad mulčo būtų DAUG. Atsiminkime, kur augalas mezga naujas bulveles..Ir kad toms mažulėms/būsimoms didžiulėms visai nereikia šviesos.
Eimutė
Posts: 682
Joined: Thu Sep 23, 2010 1:08 pm
Location: Širvintos
Contact:

Re: Bendrai apie viską

Post by Eimutė »

Visos nuo kovo vidurio padaigintos bulvės pro šiaudus jau kaip reikiant prasikalė. Bet kiek joms mulčiaus reikia :!: Rodos bus nušienautos visos nešienaujamos pievos. Kiek vyrams dar norėsis dalgiu mosoti? Matyt dalį bulvių teks palikti likimo valiai. O užsodinome tradicinį bulvių gabalėlį kaip kasmet tik netradiciškai :)
Širvintos
Eimutė
Posts: 682
Joined: Thu Sep 23, 2010 1:08 pm
Location: Širvintos
Contact:

Re: Bendrai apie viską

Post by Eimutė »

Noriu pasidžiaugt. Vakar po šiaudais pasiieškojom bulvių vakarienei. Nagi suradom kumčio dydžio. Na rezultatas yra. Jos buvo sodintos apie balandžio 25 d. O tai šaipėsi anita iš mano daržo :( . Pas ją išposelėtas, o pas mane kažkokia betvarkė :lol:
Širvintos
JurgitaZ
Posts: 34
Joined: Sun Mar 20, 2011 7:06 pm
Contact:

Re: Bendrai apie viską

Post by JurgitaZ »

Šiemet pirmi metai, kaip auginu bulves po šiaudais. Jau pradėjome ragauti tas, kurios buvo sodintos į prieš tai įdirbtą žemę. Bulvių skonis labai geras, ir "kasimas" - vienas malonumas :) mano 2,5m. sūnus neleido man surinkti nei vienos bulvės, aš tik atidengiu šiaudus, o jis surenka :) Smagumėlis. Ir visi skeptiškai nusiteikę stebėtojai dabar vaikšto uodegas pabrukę (prieš tai aš taip vaikščiojau nes šiek tiek nedrąsu buvo...)
:)
vasarė

Re: Bendrai apie viską

Post by vasarė »

Na nespėjau šiemet nuotraukų padaryti, mano bulves maras paguldė. Tačiau džiaugsmo turiu nemažo -mano bulvės užaugo didelės, didelės vos ne kaip dviejų kumščių dydžio. O šiaip tai kitais metais tik taip jas sodinsiu. Nors šiemet galėjau labiau jomis pasirūpint: mulčiuoti dau giau nei vieną kartą, piktžoles nuravėti.Dabar piktžolės iki juosmens,kai buvienojai nurudavo jos per porą dienų išsistiebė.Žinoma nuroviau ir palikau, dabar tik bulvių stiebai rudi kišo. Dar turiu pasakyti, jog ir svogūnai dideli užaugo, tačiau pradėjo pūti ir juos nuroviau. Dar ir kopūstai geri, burokėliai.
Eimutė
Posts: 682
Joined: Thu Sep 23, 2010 1:08 pm
Location: Širvintos
Contact:

Re: Bendrai apie viską

Post by Eimutė »

Ruduo ypatingas. Štai vakar ir šiandien tiesiai iš lysvės prisiskinėme sultingų rukolų lapų ir skanavome prie pietų stalo. Pastebėjau, kad rukolos, špinatai puikiai auga tada, kai yra vėsiau. Darže yra ir svogūnų laiškų. Liko per klaidą nenukastų svogūnų, tai visą rudenį iki šiol buvo galima jais praturtinti racioną. :)
Širvintos
Ecka
Posts: 116
Joined: Wed Mar 16, 2011 12:00 am
Contact:

Re: Bendrai apie viską

Post by Ecka »

Šiemet labai ilgai lysvėje išsilaikė lapiniai salierai ir lapiniai burokėliai. Gal jau kiek kietoki ir kartoki, bet jei pamaišai , pvz, su kopūstais, porais, visai nieko. Dar stovi dilgelių stagarai. Galima į salotas (pratutinimui vitaminais) pabarstyti dilgelių sėklyčių. Prisidžiovinau vasarą visokių lapų iš daržo, tai viskas eina ant duonos vietoj dešro,s ar į sriubas, ar į salotas.
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Bendrai apie viską

Post by saulius »

Vakar teko matyt tikrą GŽ daržą pas Laimį su Gabriele. Nu nėra žodžių, aukščiausias įvertinimas. Tokio lygio GŽ daržo dar pas nieką nemačiau... Ir prūdelis fantastiškas- tarsi natūraliai atsiradęs. Užeini į kiemą- ir iš karto matosi, kad šeimininkai GŽ principus išmano gerai.
Saulius Jasionis
Post Reply

Return to “Pasiekimai”