Forumo lankytojų apklausa

Čia giriamės savo pasiekimais:-)

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

Koks jūsų santykis su sodininkyste

You may select 1 option

 
 
View results

Jolantamark

Re: Forumo lankytojų apklausa

Post by Jolantamark »

Kadangi Saulius vis gąsdina, kad neaktyvius lankytojus mes lauk, o jau kartą buvau ,,išmesta", tai teks prisistatyti. Priskyriau save antrai kategorijai, nes keletą metų jau kažką augindavau. Ypatingais pasiekimais pasigirti negaliu, bet pernai turėjau ir pomidorų, lauke augintų, ir agurkų užteko. Kadangi atsargomis žiemai aprūpindavo mamos, tai nesukau sau galvos, kad nedaug užauga ar pan. Šiemet jau ,,praėjau" Sauliaus kursus. Tikrai galvelę pašvarina, kitaip galvot pradedi. Pradėjau net draugams patarinėti(tikiuosi, kad į tą pusę).
Praeitą sekmadienį įsisukau į daržą ir pradėjau pirmuosius ,,mulčiavimus".Šiek tiek baisoka, kad net mano apžėlusiam 6a sklype to mulčio tikrai nedaug. Gerai, kad aplinkui dar keletas kaimynų apleistų sklypelių, o draugai paskolino šakų smulkinimo aparatą, tai vyras pasidarbavo ir priruošė kokius 5 kibirus pjuvenų. Bet čia dar tikrai nedaug, mano manymu. Ruošiamės dar per krūmus, senas slyvas, vyšnias ,,prasinešti".
Iškarto klausimas: Ar gerai padariau, kad po serbentais patrūnijusių lentų pridėjau? Kolkas vyras manimi labai pasitiki, tai reikia to pasitikėjimo neapvilti. Aš matau dar vieną tų lentų naudą: gal ten susirinks tos mažos sraigytės, kurių pas mane tiek, kad gali visą mano mulčiavimą perniek paversti, nes neliks ką mulčiuoti.
Ruošiuosi ir paaukštintą lysvę daryti. Tik vyras vis pasitikslina, ar tikrai tokios aukštos reikia(aš sakau, kad kokio metro aukščio turi būti)
Kaip supratau greito rezultato nereikia tikėtis, bet mano aplinka nelabai kantri, tai norisi nors kažkuo pradžiuginti ir motyvuoti šeimyną. Labiausiai juos papirktų pomidorai, tai turbūt ir sutelksiu visą dėmesį į juos.
Visiems paskutinių Vilniaus kursų lankytojams, linkėjimai.
ILONA

Re: Forumo lankytojų apklausa

Post by ILONA »

Sveiki,turiu 6 arų sklypą.Auginti daržoves,vaisius ir uogas pradėjau tik praeitais metais,perskaičiusi Kurdiumovo knygą "Protingas daržas".Pertvarkiau visa sklypą,pradėjau eksperimentuoti su įvairiom mulčio rūšim ir taip "užsikabinau", kad nebegaliu sulaukti kada sušils ir galėsiu tęsti savo bandymus.Dar įsirengiau mažą darželį balkone,labai kokybiško augimo nesitikiu,bet stebėti kaip auga žolelės taip pat labai smagu.
benasb

Re: Forumo lankytojų apklausa

Post by benasb »

Labas Ilona!Saunu kad taip augini :D . Man atrodo, kad reikia tyketis gero derliaus, nes tas tykejimas pritraukia mintis, kaip as galiu dar geriau padeti savo nedideliam darziukui ir jos gyventojams, kad jie aktyviau veiktu, kad geriau augtu darzoves. :P
Pavyzdziui, siemet jau susikaliau jau 30kvadratu plota darze, aplink darza vanduo, drenazo ner, tai va, issivaizdavau kad gerai augs ir zaliuos darzoves, tai mintys pacios jau ateina, i kurias nekreipiau demesio anksciau :D
Japase

Re: Forumo lankytojų apklausa

Post by Japase »

Namastė Motinos Gamtos broliai ir seseros :P ;) :)
Kadangi reik pagal taisykles kažką papiešt apie "save", tai va...
Amm.. :roll: kaip ir kiekvienas nenormalus (kitų atžvilgiu) pilietis pradedantis suvokti, kad gamtoje gyventi ir iš jos maitintis yra daug kartų smagiau, prasmingiau ir t.t.. (visais aspektais) pradėjau domėtis maždaug viskuo, apią ką diskutuojat šitam forūme. Didelę motyvaciją gavau iš savo fizinio kūno, kuris jau daug metų rodo signalus, kad man gyvenimas gamtoje ir prasimaitinimas tik iš jos yra būtinas. Nelabai teturiu patirties kaip ką daryti, bet tikiuosi jūs (visi) netokie skūpūs kaip ir pasidalinsit patirtim. ;)
Tai va, nes miške lapų uogų ir žiedų išragauta iki soties, tai norėtųsi kažką daugiau atrast.
Domėtis GamtineŽemDirbyste įkvėpė mane "Tadas Lomanas" - ŽINOT tikrai jį visi, nors link visa tai einu vedamas čiučiut subtilesnių dalykėlių.
Tai tiek, bus smagu manau pabendrauti su šviežiais žmogeliukais, nepripumpuotais chemijos ir visais kitais E :lol:
Tai va..
Jonasgrg
Posts: 23
Joined: Wed Apr 06, 2011 1:59 pm
Location: Meškinė
Contact:

Re: Forumo lankytojų apklausa

Post by Jonasgrg »

Sveiki, esu pradedantis ukininkas, skaitau Kordiumovo knyga, ir po truputi pradesiu kipti i ukininkavima. Gamtines zemdirbystes idejos sutampa su mano poziuriu o pasauli ir gamta, tad tikiu, kad mane lydes sekme :)
Mama Smilga
Posts: 1831
Joined: Wed Apr 06, 2011 12:48 am
Contact:

Re: Forumo lankytojų apklausa

Post by Mama Smilga »

Mieli "gamtinai" mokytojai, kodėl gi jūs neatsiradot anksčiau? Telaimina jus Dievas.
20 metų auginam vaikus ir maistelį jiems. Be kruopelės chemijos. Dėjom mėšliuką ir pelenus. Deja, retai mulčiuodavom. Darže beveik visad įkasdavom žemėn, tik sode-ne. Tik jūsų dėka supratau, kodėl kai kada "mistiškai" kas nors neužaugdavo.
Dažnai mąstydavau: o miškas pats pasitręšia... Šimtmetį mums meluojama, kad organika irdama nuodija augalus, todėl atseit galima dėti tik suirusią. Ir kad anglį augalai ima iš oro. O mes tikėjom, deja.
...Nejaugi mano sodyboje baigiasi kaplinės žemdirbystės era? Nebebijau pavasario...
Ledynmetis
Posts: 3
Joined: Mon Apr 11, 2011 4:14 pm
Location: Vilniaus raj.
Contact:

Re: Forumo lankytojų apklausa

Post by Ledynmetis »

Sveiki,
Ir aš jungiuosi prie jūsų. :) Prieš porą metų iš miesto atkeliavau gyventi į sodų bendriją, patirties sodininkystėje daržininkystėje - visai mažai. Pernai kažkokį straipsnį perskaičius, tik pradėjau nupjautą žolę dėti šen bei ten, rezultatas nustebino :D ir pagaliau prisijungus GŽ supratau, kodėl mano juodieji serbentai idealiai apravėti aplinkui :roll: praktiškai nieko neaugina serga ir pan. Tikiu, kad šiemet, pritaikius GŽ principus, bus tik geresni rezultatai . Mano planuose - išmokti pasirūpinti savo žeme ir augalais.
Laimis Žmuida
Posts: 1173
Joined: Wed Dec 17, 2008 1:00 pm

Re: Forumo lankytojų apklausa

Post by Laimis Žmuida »

Juodieji serbentai dera ant antramečių šakelių. Jei šiemet pasirūpinsit krūmais, tai derės kitais metais. Jei pasirūpinote pernai, tai derės šiemet. :)
kazbani
Posts: 26
Joined: Mon Apr 11, 2011 8:10 pm
Contact:

Re: Forumo lankytojų apklausa

Post by kazbani »

Sveiki visi,
Noriu pristatyti savo "sodą". "Kolektyvinį sodą" (9 arai, prie tvenkinio, yra sustumtas kalneliu, žemė lengva, prasta, buvusiame pelkyne, giliau šlynas, kartais durpžemio) turių jau gal dvidešimt metų, aš užsiimu vaismedžių ir vaiskrūmių priežiūra, veją pjaunu, sukasu žemę ..., o žmona - daržu. Praeitą rudenį paskaičiau Kudinovo knyga ir šiek tiek pamulčiavau keletą lysvių. Po to patekau į šį forumą: skaičiau, skaičiau, be galo įdomu viskas, bet dabar jau pavasaris atėjo, reikia bandyti ... Kas man rūpi: pradėtas mulčiuoti lysves teks prižiūrėti (jos visos jau buvo dirbamos). Jau dabar perskaičiau čia apie serbentų mulčiavimą - bandysiu. Bet dar - paskaitinėjau kitą Kudinovo knygą - apie sodo obelis - reiktų ir man mažiau "malkų" auginti (yra virš 10 obelų), o tik geras ir tik kuo geresniais vaisiais (viską auginam tik saviems). Ačiū forumo organizatoriams ir moderatoriams
Kazys
jolantajas

Re: Forumo lankytojų apklausa

Post by jolantajas »

Sveiki, save priskirciau prie profesionaliu megeju. Maisto užsiauginame kelioms šeimomoms, dalį parduodame. Kol kas vyrauja naturinis ukis su žemės dirbimu. Gamtine žemdirbyste bandysiu pirmamet. Žiuresim kaip seksis tėvukus prie "naujovių " pripratint.
Post Reply

Return to “Pasiekimai”