Metų suvestinė. Džiaugsmai ir klaidos

Čia giriamės savo pasiekimais:-)

Moderatoriai: Mama Smilga, dage, saulius

Metų suvestinė. Džiaugsmai ir klaidos

Standartinė Mama Smilga » Ket Lie 28, 2011 1:52 pm

Čia siūlau pasidžiaugti GŽ pranašumais, lyginant su pernai, užpernai naudotomis kitomis agrotechnikomis, ir nepasidrovėti atskleisti suklydimų. Iš klaidų juk mokomės.
Tik norėtųsi ne tokio: "išdygo pirma bulvė", "greit ragausiu cibulius", o maždaug taip: "Pomidorai. Pagaliau gavom pavalgyti. Tradicinius valgydavo tik fitoftora. Bulvės. Vėlavo, bet nesirgo, kaimynai nebesityčioja. Agurkai-..." na ir taip toliau. Be jokių bendrų kiekių, centnerių - tai neaktualu.

Laukiame METINIŲ ataskaitėlių! Galime rašyti po vieną kultūrą, galime rudenį apie visas vienu ypu.
Mama Smilga
 
Pranešimai: 1831
Užsiregistravo: Tre Bal 06, 2011 12:48 am

Re: Metų suvestinė. Džiaugsmai ir klaidos

Standartinė saulius » Ket Lie 28, 2011 2:07 pm

Mūsų pomidorai pirma kartą per aštuonis metus susirgo fitoftoroze :D. Padėtis nelabnai sudėtinga, bet vistiek linksmiau, yra iš ko pasimokyt. Vaisių, aišku, bus, bet galėjo būt daugiau. Ypač karšta ir drėgna vasara bando įveikt agrotechniką. Ir nieko nuostabaus- pomidoras ne mūsų augalas, su juo reikia žaist. Dar reikia pasakyt, kad auga jie mieste, kaime lengvai būčiau išvengęs ligų, kaip iki šiol ir būdavo.
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
 
Pranešimai: 8592
Užsiregistravo: Ket Spa 09, 2008 3:02 pm

Re: Metų suvestinė. Džiaugsmai ir klaidos

Standartinė Vėjai » Ket Lie 28, 2011 5:36 pm

Mano puikiai atrodžiusias bulvės per kelias dienas irgi įveikė maras. Dabar galvoju ar atsilaikys pomidorai. Tikiuosi, nes daigai buvo stiprūs, sėklos patikrintos. Va ir bus pasitikrinimas - ar tikrai stiprių, gerai maitinamų augalų nepuola ligos.
Šiemet užsiauginau visus ir visokiausių rūšių klopūstinių daigus. Visus kopūstinius baigia sugraužti baltuko vikšrai. Pernai jų visai nebuvo, nors daigai buvo pirktiniai.
Yra ir daugiau nesėkmių. Nors šiemet ir geriau viską apgalvojau, ir geriau maitinau ir šiaip daugiau tupinėjau apie daržą, neskutau žolės , leidau augti ir žydėti visokioms geržolėms.
Beveik visas daržoves sėjau ar sodinau kelis kartus - ankstyvam, vasariniam ir žiemos atsargų derliui. Ir dar vienos rūšies daržoves sodinau keliose vietose - ieškojau geriausio varianto. Dabar žinau, ką kitamet darysiu kitaip.
Bet manau, kad kiekvienais metais gali būti ir sėkmių ir nesėkmių. Gamtoje irgi visaip būna. Miške vienais metais pilna mėlynių, kitais - nė uogos. Tiesiog reikia ramiai nusiteikti.
Vėjai
 
Pranešimai: 536
Užsiregistravo: Tre Bir 23, 2010 7:10 pm

Re: Metų suvestinė. Džiaugsmai ir klaidos

Standartinė saulius » Ket Lie 28, 2011 5:50 pm

Tai kas nors ir ką gero parašykit :D. Vynuogės pas mus šiemet neserga, nors sąlygos ligoms irgi itin palankios. Iš pavasario buvęs didelis amarų antplūdis puikiai praėjo, žalos nepadarė, bet labiau ne boružių, o žiedmusių dėka. Bulvės sveikutėlės.
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
 
Pranešimai: 8592
Užsiregistravo: Ket Spa 09, 2008 3:02 pm

Re: Metų suvestinė. Džiaugsmai ir klaidos

Standartinė Mama Smilga » Ket Lie 28, 2011 6:10 pm

Mes vienkiemy, aplink pievos, arimai-purškimai vyksta tik už 2 km. Tarplysviuose 20 metų želia geržolės. Sode irgi. Lysvės buvo tręšiamos mėšlu ir pelenais, išravėtos piktžolės "maitindavo" tarplysvius. Manau, reikia dėkoti visų šių veiksnių sumai, kad mulčiavimas nesukėlė jokio šoko, jokio "protrūkio". Nepagausėjo kurmių, kenkėjų net sumažėjo. Nuo birželio vidurio nieko nebelaistau, raviu vos-vos, purenti nereikia! Dėkoju Dievui, kad atvedė mane į jūsų forumą. B.d.
Mama Smilga
 
Pranešimai: 1831
Užsiregistravo: Tre Bal 06, 2011 12:48 am

Re: Metų suvestinė. Džiaugsmai ir klaidos

Standartinė Mama Smilga » Ket Lie 28, 2011 6:39 pm

A, dar: prieš sezoną dūsavau, kad vėl reiks mėšlą pirkt, nešiot, dėliot. Pavasarį šeima klausia, kur mėšlas? Sakau, pamatysit, kai kuo geresniu pakeisim. Dabar visi patenkinti, net nurodo man, kur mulčiaus trūksta. Augalai nebeskursta, dirva nekietėja. Nebereikia peckiotis su vištų mėšlo tirpalu. Nebelakstau sezono vidury su papildomais maitinimais srutom ir pelenais. Nebedūsauju, kad neprisiruošiu pasidaryti augalų "arbatų" visokiai apsaugai - tuos augalus tiesiog mėtau ant mulčiaus: svogūnų lukštus, pomidorų ūglius, krieno lapus... Ir sutaupėm - atšaukiau naujo kastuvo pirkimą!
Mama Smilga
 
Pranešimai: 1831
Užsiregistravo: Tre Bal 06, 2011 12:48 am

Re: Metų suvestinė. Džiaugsmai ir klaidos

Standartinė Mama Smilga » Pen Lie 29, 2011 12:48 am

Laukas bulvėms. Šabakštynu virtęs.

Kadaise irgi buvom užleidę, tai keturi vyrai rudenį kastuvais kasė, aš su vaikais šaknis pavasarį rankiojau... Rezultatas - usnių visvien buvo miškas, nė vienos neskylėtos bulvės, sėklai nebuvo ką atrinkti. Pas jus sužinojau, kad išrankioję varpučio šaknis, atėmėm iš sprakšių kolonijos svarbiausią maistą. Jiems teko graužt bulveles.
Šįmet šeima klausia: kada artojai atvažiuos? Sakau: niekada. ??? Liepiau nušienaut, patiesėm tris kartono takus, tarp jų suvertėm šieną - suformavom dvi didžiules būsimąsias "lysves".
Rezultatas: nereiks traktoriaus rudenį, nereiks pavasarį, nereiks mėšlų - po šieneliu gyviai jau verda maistelį iš šaknų ir paties šieno mūsų būsimons bulbikėms. Pavasarį nedurniuosim, kad vaje, žiemos drėgmė baigia išgaruot, o mes dar nesodinę, vaje, laistyt teks... Nelakstysiu su pelenų, mėšlų tirpalais...
Mama Smilga
 
Pranešimai: 1831
Užsiregistravo: Tre Bal 06, 2011 12:48 am

Re: Metų suvestinė. Džiaugsmai ir klaidos

Standartinė Mama Smilga » Pen Lie 29, 2011 1:24 am

Daržovių skonis. Kadangi tarplysviuose bujodavo įvarovė, dar "mulčiuodavom" juos piktžolėm, kurias labai tingiai iš lysvių raudavom, kadangi mėšlą dėliodavom lysvių paviršiuje, nepylėm chemijų... Kadangi aplinkui pievos, krūmynai, prūdai, pelkė... Na, kadangi, skonis visad buvo ypatingas. Svečiai iš miesto alpdavo. Ir agurkai, ir pomidorai, virta bulvelė, morkelė, kopūstienė, barščiai, šviežių ankštinių patiekalai - viską užsimerkęs atpažinsi, kad iš mūsų daržo.

Bet! Vos neįvyko katastrofa. Kadangi pusė daržovių šaknų driekiasi po tarplysvio velėna, manėm, kad tarplysvių žolės "apvalgo" mūsų daržoves. O dar sėklų prikrato, o dar šaknimis į lysves skverbiasi... Vienbalsiai buvo nutarta viską suart ištisinai. O siaube, parašiau, įsivaizdavau tokį napalmą, ir slobna pasdarė. Buvo balandžio pradžia... Nespėjom!!! Radau jus!!!

Taigi, statom dar vieną riebų pliusą.
Mama Smilga
 
Pranešimai: 1831
Užsiregistravo: Tre Bal 06, 2011 12:48 am

Re: Metų suvestinė. Džiaugsmai ir klaidos

Standartinė inga30 » Šeš Lie 30, 2011 11:10 pm

Šiaip pas mus viskas tik geryn ir geryn, sraigės labai kopūstus retino kol nebuvo pačios suvalgytos, molliūgai jau dideli, agurkai jau raugemi žiemai nors visi stebejosi kai per kastuva apverčiau velėna suberiau sėklas kelis kart palaisčiau kol truputi paugo mulčiuoti gan nedaug kad nesušaltu ,o agurku daug ir skanių,ligos kolkas lyg ir aplenke turbūt del geros ekosistemos aplink. Nors už 15 metru karta mulčiuotus šiek tiek pomidorus maras jau suėde mikliai.
inga30
 
Pranešimai: 980
Užsiregistravo: Pen Sau 21, 2011 7:25 pm
Miestas: Kaunas romainiai

Re: Metų suvestinė. Džiaugsmai ir klaidos

Standartinė Jolantamark » Ant Rgp 02, 2011 5:25 pm

Esu naujokė- pirma vasara,kai bandžiau mulčiuoti. Džiaugiuosi tuo, kad derlius nors ir neypatingas, bet tikrai neprastesnis nei praėjusiais metais. Žinoma, ne viską spėjau tinkamai užmulčiuoti- vyras ne visada spėjo apleistus kaimynų sklypus šienauti, bet patiko mums abiems pati filosofija. Ir daržas man dabar gražesnis ir tvarkingesnis atrodo. O didžiausias džiaugsmas buvo, kai piktžolės augo- reiškė turėsiu kuo mulčiuot. :D
Jeigu konkrečiai apie rezultatus, tai su ankstyvosiom daržovėm visiškai nesuspėjau, bet kelis užaugusius ridikėlius šeimyna labai gyrė- sakė, kad tokių saldžių ridikėlių dar neragavo. Pomidorai ir agurkai lauke auga, bet dabar pradeda sirguliuoti, bet jeigu sąžiningai- tai agurkų tikrai nespėjau tinkamai užmulčiuoti - labai greitai jie suaugo ir po lapais jau nesupratau, kaip mulčią pakišti. Bet patys agurkai labai skanūs. Pomidorai nors nedideli, bet patys daigai neatlaiko jų kiekio. Kita veislė pomidorų nespėjo užderėt, nes susirgo. Visai nepavyko su cukinijom ir moliūgais. Kažką primaklinau taikydama Sauliaus patarimą, kad sodinti sukrautose pavasarį krūvose, tai ilgai nedygo, mezga tik vienas daigas ir turbūt kažin ar spės užaugti. Bulves irgi(kažkas forume skundėsi) koloradas ėdė, nors, atrodė, kroviau mulčą joms iki ausų, derliaus irgi nesupratau- vienas krūmas puikus, šalia - visiškas šnipštas.
Didžiausias derlius, kuriuo, deja, negaliu džiaugtis- 3 kibirai surinktų sraigyčių, kurios ir toliau sėkmingai veisiasi ir baigia graužti dar po kolorado likusias gyvas bulves, nasturtas, cukinijų lapus ir pan.
Galiu pasakyti, kad entuziazmas neišblėso, optimizmas taip pat. Ramiai aš žiūriu į savo nesėkmes ir tuos abejotinus derlius, ypač kai žinau, kad viskas ,,švariai" be brudo užauginta. Matyt todėl, kad daugiau savo malonumui viską darau. Jeigu reiktų iš to gyventi- matyt ir aš panikuočiau.
Tai pradžiai tiek mano ,,pasiekimų". :)
Jolantamark
 

Kitas

Grįžti į Pasiekimai

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias