Laikas šienauti

Geriausias laikas sėti, sodinti, rinkti sėklas, imti derlių...

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

laisvas kaimietis
Posts: 1083
Joined: Sat Aug 28, 2010 11:02 am
Location: Virbalų k., Ukmergės raj.
Contact:

Re: Laikas šienauti

Post by laisvas kaimietis »

O kaip su deguonim? Ar uždengus plėvele nesigaus anaerobinis procesas? Ar negausim paskui nuodų paketo lysvėje :?
Žilvinas Žurauskas
Eimutė
Posts: 682
Joined: Thu Sep 23, 2010 1:08 pm
Location: Širvintos
Contact:

Re: Laikas šienauti

Post by Eimutė »

Tai, jei gerai supratau, plėvelė tik rudeniui, žiemai, kol ir taip tie procesai nelabai vyksta. Kadangi mulčias ne taip įšąla, matyt, pavasarį greičiau ima dirbti mikroorganizmai.
Širvintos
dage
Posts: 540
Joined: Fri May 20, 2011 3:07 pm
Location: Kaunas
Contact:

Re: Laikas šienauti

Post by dage »

tiesiai sakau-šito nežinau. Šiap tai krūva nėra susislėgusi, bent jau aš neslėgiau, iki pavasario jinai sumažėjo gal kokius 5 kartus, tai gal to oro pakanka? Čia geras klausimas pagalvojimui.
Dalia
laisvas kaimietis
Posts: 1083
Joined: Sat Aug 28, 2010 11:02 am
Location: Virbalų k., Ukmergės raj.
Contact:

Re: Laikas šienauti

Post by laisvas kaimietis »

Po plėvele procesai vyksta ir vėsesniu oru (ypač po juoda) - čia kaip šiltnamis. To įrodymas - 5 kart sumažėjęs paklotės kiekis. Jei, nuėmus plėvelę kvepia GĖRIU, reikia viskas tvarkoj, o jei užima nosį, dvokia, reiškia pravalas ;)
Žilvinas Žurauskas
dage
Posts: 540
Joined: Fri May 20, 2011 3:07 pm
Location: Kaunas
Contact:

Re: Laikas šienauti

Post by dage »

Tikrai nedvokė, viskas labai gerai atrodė ir gerai kvepėjo. Dar pagalvojau-gal ta pluta susidariusi irgi panašią kaip plėvelė funkciją atlieka?
Dalia
vytautasst
Posts: 75
Joined: Sun Apr 11, 2010 10:51 am
Contact:

Re: Laikas šienauti

Post by vytautasst »

pernai šienavau, tik žolė be stagarų, minkštoka. Bulvėms nepatiko, sunkiai prasimušė daigai, prastokai augo. Oro trūko. Stagarai būtini :)
Mama Smilga
Posts: 1831
Joined: Wed Apr 06, 2011 12:48 am
Contact:

Re: Laikas šienauti

Post by Mama Smilga »

O mano česnakams labai gardu buvo. Juk prisijungiau balandžio 6-tą. Naujokė buvau. Česnakai dygsta, žemė plika, kasinėta, kaip mat asfaltėja - šienas buvo tiesiog išsigelbėjimas!
Post Reply

Return to “Fenologinis kalendorius”