GŽ daržas rudenį

Geriausias laikas sėti, sodinti, rinkti sėklas, imti derlių...

Moderatoriai: Mama Smilga, dage, saulius

Naujų lysvių įrengimas

Standartinė VIRGUCIUKAS » Ant Rgp 16, 2011 10:21 am

LABUKAS esu naujoke sitame forume,bet labai domiuosi GZ.Niekur nerandu sau atsakymo ka daryti rudeni su zeme.Kur galima deti piktzoles kuriu pilnas darzas.Gal yra koks straipsnis apie darzo paruosima rudeni.Kaip jus tai darote. :P
VIRGUCIUKAS
 
Pranešimai: 6
Užsiregistravo: Šeš Rgp 13, 2011 9:57 pm

Re: Augalų mityba

Standartinė laisvas kaimietis » Ant Rgp 16, 2011 11:46 am

Daržas turi būti mulčiuotas ištisus metus - kad bakterijos turėtų maisto. Užderėję "piktžolės" - puiki medžiaga mulčiavimui.
Žilvinas Žurauskas
laisvas kaimietis
 
Pranešimai: 1083
Užsiregistravo: Šeš Rgp 28, 2010 11:02 am
Miestas: Virbalų k., Ukmergės raj.

Re: Augalų mityba

Standartinė Jovke » Tre Rgp 17, 2011 9:20 pm

Kai buvau seminare, tai dar buvo pridurta, jog nereikia net rauti, taip ir paliekam, ant viršaus dar užmulčiuojam. ;)
Paprastai gyventi- tiesiog paprasčiau. ;)
Jovke
 
Pranešimai: 123
Užsiregistravo: Pir Spa 11, 2010 12:17 am
Miestas: Vilnius-Semeliškės

Re: Augalų mityba

Standartinė VIRGUCIUKAS » Pen Rgp 19, 2011 9:52 am

o sakykyit ka darot su pomidoru stiebais.as juos seniau ismesdavau lauk.tai gal galima deti siltnamyje?ar jie supuna?
VIRGUCIUKAS
 
Pranešimai: 6
Užsiregistravo: Šeš Rgp 13, 2011 9:57 pm

Re: Augalų mityba

Standartinė Eimutė » Pen Rgp 19, 2011 10:12 am

Stiebai irgi puiki organika. Tačiau jei jie pažeisti fitoftoros nedėčiau ten kur kitais metais žadu auginti bulves ar pomidorus.
Širvintos
Eimutė
 
Pranešimai: 682
Užsiregistravo: Ket Rgs 23, 2010 1:08 pm
Miestas: Širvintos

Re: Augalų mityba

Standartinė VIRGUCIUKAS » Pen Rgp 19, 2011 4:50 pm

Bet nieks ir neparasot kur deti pomidoru stiebus.Taip noriu ismokti tvarkytis taip kaip jus dauguma tai suprantat.Man viena diena rodos jau suprantu veliau pagaunu save kad dar daug ko nezinau.Visa vasara meciau zoles i komposto kruva.Daug skaiciau ir supratau kad mulciujant kompostuoti nebus ka.Bet kur deti pomidoru stiebus-lapus,bulvienojus-atskymo sau neradau :roll: .Kur deti pavasario sulaukus mulciu-ar juo vel mulciuot,ar ant jo krati nauja mulcia,ar pakasti.Bet GZ kasti zemes nesiulo :)Vakar nuroviau agurkus-kur siuo metu deti agurkienojus :?:
VIRGUCIUKAS
 
Pranešimai: 6
Užsiregistravo: Šeš Rgp 13, 2011 9:57 pm

Re: Augalų mityba

Standartinė saulius » Pen Rgp 19, 2011 5:36 pm

Mes tai viską paliekam ten kur buvo. Nei pomidorų, nei agurkų stiebų nededam niekur, paliekam ant lysvės, kitais metais ten vėl bus pomidorai ar agurkai, o gal ir kas kitas- nesvarbu. Jei mulčio bus per daug- nuimsim, sudėsim kur nors kitur, jei truks- ant viršaus pridėsim naujo. Čia viskas labai paprasta.
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
 
Pranešimai: 8592
Užsiregistravo: Ket Spa 09, 2008 3:02 pm

Re: GŽ daržas rudenį

Standartinė Laimis Žmuida » Šeš Rgp 20, 2011 9:52 am

Tryliktas gamtinės žemdirbystės principų punktas skelbia:
13. Gamtinėje žemdirbystėje nėra kovos su augalų ligomis, nėra ligų profilaktikos, nes nėra ir pačių ligų. Sveikoje sistemoje nusistovi mikroorganizmų pusiausvyra, tampa neįmanomas kokios nors patogeninės rūšies perteklinis išplitimas, o augalai, biodinamiškai maitindamiesi, tampa pilnaverčiais ir tvirtais.
http://gerazemdirbyste.wordpress.com/ap ... emdirbyste

Lietuviškai buitiškai kalbant - ligos mums neturėtų rūpėti. Gamtinėje žemdirbystėje rūpinamės, kad augalas būtų stiprus ir sveikas, kad jo imunitetas būtų stiprus. Čia tas pats kas pas žmones. Tas kuris turi stiprų imunitetą, tai gali vaikštinėti minioje užsikrėtusių žmonių ir jam nieko neatsitiks. O silpno imuniteto žmogus bacilą pasigaus net nesukontaktavęs su bacilos nešiotoju. Taip ir augalai.

Pomidorų ir agurkų lapus tradiciškai bijoma palikti toje pat vietoje, nes ant jų yra grybinių ligų. Grybai išlieka ir per žiemą ir gali pulti naujus augalus. Gamtinėje žemdirbystėje mes to nebijome. Kodėl? Matote, grybų yra visur. Dabar sėdim prie kompiuterių mieste ir aplink mus kambaryje yra grybų sporų. Jos skraido nematomos plika akimi po visą kambarį. Ir nesudygsta. Bet jei tik suteiksime palankias sąlygas, tai iš karto sudygs. Suteikiam drėgmę - atsiranda pelėsis. Iš kur? O gi jis skraido visur. Visur! Ir kiti grybai skraido ir tik laukia kur galės prisišvartuoti. Darže irgi skraido įvairūs grybai. Ir tik duok sąlygas ir jie puls augalus.

Taigi, grybų yra visur. Nuo jų neapsiginsi. Tačiau vienus augalus jie puola, o kitų ne. Tradiciškai visokius ligotus lapus žmonės šalina. Ir šakas, ir net obuolius. Kad neplistų grybinės ligos. Neva tai koncentracija ligų sukėlėjų bus didesnė ir didesnis šansas augalams susirgti. Kad tai netiesa rodo paprasti faktai. Pavyzdžiui - senas sodas. Jei ten kauptųsi ir kauptųsi metai iš metų grybinės ligos, tai jų vis daugėtų ir daugėtų. Obuolių ten niekas nesurenka. Anei lapų. Grybų turėtų būti begalės. Bet nėra. Kodėl? O todėl, kad netiesa, jog augalo sveikata priklauso nuo ligų sukėlėjų skaičiaus. Todėl ne tik obuolius galima palikti po obelimis, bet ir pomidorų lapus ar agurkų lapus. Ne nuo to priklauso ar nauji ten pasodinti augalai sirgs ar ne.

Iš kitos pusės pažiūrėjus, juk net ir švariausiame lauke kur sudeginti visi grybeliai, ir lapai ar tarkim net sterilizuotame lauke pasodinus silnus augalus ar suteikus jiems prastas sąlygas - juos visus užpuls grybinės ligos ir sugriauš. Kaip tai? Juk pradžioje grybelių koncentracija buvo maža, tik ore skraido šiek tiek, o susirgs stipriai visi augalai. Tai irgi parodo, jog ne nuo ligos sukėlėjų skaičiaus priklauso augalo sveikata.

Todėl gamtinėje žemdirbystėje mes rūpinamės, kad augalas būtų sveikas ir tada jam nebaisūs jokie ligų sukėlėjai kiek jų bebūtų. Galim sergančius lapus dėti prie gyvų augalų ir nieko neatsitiks.
Laimis Žmuida
 
Pranešimai: 1173
Užsiregistravo: Tre Gru 17, 2008 1:00 pm

Re: GŽ daržas rudenį

Standartinė Mama Smilga » Šeš Rgp 20, 2011 2:01 pm

Saulius kažkur rašė, kad nuo rudens iki pavasario "bloguosius" grybelius suvalgo dirvos mikrobai. Rašom pliusą. "+".

Begalė šilumamėgių augalų turi prastą "imunitetą" lietuviškiems orams. Iš prigimties. Kokio baklažano prigimties nepakeis niekas. GMO kūrėjai nebent. Jis turi teisę sirgti Lietuvoje (Ispanijoje - ne). Rašom minusą. "-".
Mama Smilga
 
Pranešimai: 1831
Užsiregistravo: Tre Bal 06, 2011 12:48 am

Re: GŽ daržas rudenį

Standartinė VIRGUCIUKAS » Ket Rgp 25, 2011 2:01 pm

tai kur sauliukai dedi supuvusius obuolius agurkus ir pomidorus :lol: pasakyk :P kiek suprantu kompostuoti gz nepataria-geriau viska palikti darze.o dabar sakot kad agurkais pomidorais ,,nemulciuojat''.tai kur deda profesionalai.as noriu ismokti savam mazam darze tai daryti :roll:
VIRGUCIUKAS
 
Pranešimai: 6
Užsiregistravo: Šeš Rgp 13, 2011 9:57 pm

Kitas

Grįžti į Fenologinis kalendorius

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

cron