GŽ daržas rudenį

Geriausias laikas sėti, sodinti, rinkti sėklas, imti derlių...

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

Sigita
Posts: 233
Joined: Mon Mar 09, 2009 7:35 pm
Contact:

Re: GŽ daržas rudenį

Post by Sigita »

Nu vištos,jeigu augalo iškapstyti neina,tai ištisai pas mane laksto.
nawjia
Posts: 1020
Joined: Sat Oct 23, 2010 8:20 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: GŽ daržas rudenį

Post by nawjia »

Dar ne ruduo ir ne sėt ruošiuos, bet nerandu kur čia geriau paklausus.

Ateinantį savaitgalį turėsiu galimybę su mašina parsivežt augalų su šaknimis (aktualus ir nelengvai suderinamas dalykas, todėl nelabai noriu atidėlioti rudeniui ar pavasariui, nes kur važiuoju aš, nedažnai važiuoja mašina ;) ), tai mano klausimas toks - ar ne per vėlu / per anksti būtų dabar persodinti?:

- Alyvų atžalas, 10-50 cm aukščio. Ar reiktų lapelius nuskabyt/nugenėt iki minimumo? Kiek yra tas minimumas? Stengčiausi su kuo daugiau šaknų ir žemių iškast, iš gėlių darželio, tai žemė puresnė kiek.

- Bijūnus;

- Hortenzijas, baltai žydinčias. Jos taip gražiai auga ir žydi, be jokių rūpesčių. Ar ir jas reiktų nugenėt persodinant, nuskabyt lapelius? Tas pats klausimas, kiek galima ir reikia? Juk jeigu nebeliks lapelių, tai kaip jos fotosintezuos? Ar tai neapsunkins prigijimo?


Taigi, ar yra prasmės, ar tik darbo prisidarysiu, o rezultatų nelabai galiu tikėtis (nesutvirtės ir per žiemą nušals)?
`šėršė lia fam`
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: GŽ daržas rudenį

Post by saulius »

Sodint tai galima bet kada, bet palikt be lapų šitu laiku nėra gerai. Nauji lapai jau nespės užaugt, o be lapų augalas nesubręs.
Sodink paprastai, apgenėk kiek šakas, palik ne daugiau kaip pusę (atsižvelgiant į šaknų kiekį, galima palikt ir daugiau). Ir svarbiausia- pridenk nuo tiesioginės saulės ir gerai laistyk, kad įsišaknytų. Jeigu lapai pradės krist anksčiau laiko- nieko baisaus, svarbu kas netruktų drėgmės.
Saulius Jasionis
Post Reply

Return to “Fenologinis kalendorius”