Puslapis 19

Re: Jungtinis ūkis

StandartinėParašytas: Sek Vas 21, 2016 10:39 pm
saulius
Išgeneravom pradinę idėją dėl jungtinio ūkio steigimo. Planas toks. Atskirus smulkius ūkius, kurie nori jungtis į bendrą (greičiau ne kooperaciją, o korporaciją), sujungiam į vieną ūkinį vienetą. T.y. atskiri, po visą LT teritoriją išsimėtę ūkeliai tampa vienu stambiu ūkiu. Norintys dalyvaut šiame reikale renkamės gyvai ir pradėdam dėliotis konkrečiau. Derinam taisykles, renkam valdybą, kuriam vardą, numatom strateginius tikslus, paleidžiam bent kažkokią prekybą, kuriam paklausą. Ieškom investuotojų ūkio plėtrai. Vienas pagrindinių strateginių tikslų - vientisas (neišbarstytas), didelis ūkis - dvaras. Didesnę dalį investicijų panaudojam jo kūrimui (žemei, infrastruktūrai ir t.t.). Pirminiai atskiri ūkeliai, iš kurių sukuriam pirmąjį "dvarą", tampa kaip inkubatoriai, ir materialia, ir informacine prasme- jų patirtis, veislinė medžiaga ir ateityje darbo jėga (apmokyta tuose ūkiuose) suteka į pagrindinį dvarą. Galbūt prisijungia ir patys pirmieji ūkininkai, o gal ir neprisijungia- bet kokiu atveju didelis centrinis dvaras ir atskiri pirminiai ūkeliai tampa vienu ekonominiu vienetu ir visi jie panaudojami taip, kaip matom racionaliausia.

Re: Jungtinis ūkis

StandartinėParašytas: Pir Vas 22, 2016 10:53 am
Marius Verbaitis
Labai puiku as pritariu ir noreciau jungtis .Kuo greiciau susitikima darysim tuo greiciau pajudes darbai.

Re: Jungtinis ūkis

StandartinėParašytas: Pir Vas 22, 2016 10:58 am
Renata
Idėja patinka. Bendruomenėj smagiau ir saugiau. Noriu jungtis.

Re: Jungtinis ūkis

StandartinėParašytas: Pir Vas 22, 2016 11:37 am
lugne
Ir dar, jei tai būtų internetinė parduotuvė - pirkėjas turi matyti vieną pardavėją, nes jungtinis ūkis yra vienas vienetas. O tarpusavio logistika čia jau mūsų vidinė virtuvė.

Re: Jungtinis ūkis

StandartinėParašytas: Pir Vas 22, 2016 11:40 am
virgutė
Būtų įdomu sudalyvauti diskusijoje ir susidėlioti viską į vientisą vaizdą. Daug klaustukų dar.

Re: Jungtinis ūkis

StandartinėParašytas: Pir Vas 22, 2016 11:50 am
lugne
Tai nustatom susitikimo datą ir vietą, kažką jau galima bus išgrynint, visada liks atvira erdvė norintiems prisijungti. Nes laikas šuoliuoja, mane reiklai spaudžia su žemėtvarka ir kadangi viskas čia taip naujai pasisuko, prieš važiuodama noriu žinot ko norėt :)

Re: Jungtinis ūkis

StandartinėParašytas: Pir Vas 22, 2016 11:57 am
Levaniškės
bet tai čia gi nieko naujo, principas gi tas pats tik pavadinimai, terminai skiriasi, princpas kaip ir bet kokiame koperatyve ar uab, kapitalo kaupimas tiek centre, tiek asmeniskai akcijinio, tik susitarimo reikalas kaip, kokiomis praporcijomis , koks mechanizmas tam daryti. Iš principo tie visi išsigalvojimai kazko kitokio gerai iki tam tikro laiko, kai nereikia tvarkyti normalios buhalterijos ar dalyvauti projektuose ar paramos iš fondų prašyti, toliau tik apsunkina ir jeigu nesi maxima ar senukai tai valiutos, kuponai - nepatemsi, arba visas skyrius buhalterijos turės būti. Dar pasitikslinsiu, ar jūs visi teisingai suprantate, kad tas stambus darinys (kaip bus pavadintas visiskai nesvarbu) turės atitikti visus teisinius, administracinius, mokestinius apskaitos, prekybos/gamybos, saugos ir aibę kitų reikalavimų, galaiausiai tiksli, skaidri ir visiems iki kaulo smegenų išaiskinta ir suprantama turto ir prekių apskaita tarp narių!!! Jeigu atsiras vadovas (-ai), kuris tai sugebės tarp narių/dalyvių užtiktinti - darinio ateitis šviesi!!! tai kalbu iš jau turimos patirties, gal pas jus patirtis kitokia?

Kiek esu dalyvavęs jungtiniuose dariniuose, tai visais atvejais svarbiausias dalykas yra vadovaujantys asmenys ir jų pagrindinis tikslas netgi ne labai sėkmingos veiklos užtikrinimas, bet pagrindinės idėjos tarp dalyvių uždtikrinimas, t.y. kad visi dalyviai jaustų teisingą!!! valdyma ir jokių asmeninių interesų išskyrus tuos kuriems dauguma (nariai) pritaria, taigi bet koks bendras darinys sėkmingas bus tik tada, jeigu pasiseks su vadovaujančiais asmenimis.

Re: Jungtinis ūkis

StandartinėParašytas: Pir Vas 22, 2016 12:41 pm
lugne
Manau, kad jūs patirties ir turėsit daugiausia, ir ji labai svarbi, nes pvz. man tai čia beveik kosmosas :D

Re: Jungtinis ūkis

StandartinėParašytas: Pir Vas 22, 2016 1:01 pm
saulius
Tai sakykit kaip kam patogiau. Aš tik šį savaitgalį negaliu (nuo ketvirtadienio), o šiaip turbūt bet kada.

Re: Jungtinis ūkis

StandartinėParašytas: Pir Vas 22, 2016 1:07 pm
Lowrell
Jei šį savaitgalį galiu tik sekmadienį, jei kitą galiu ir šeštadienį ir sekmadienį.