[Ieškau] kas suverptų Angoros vilną

Perkame, parduodame, dovanojame, keičiame. Nesusiję su forumo tema skelbimai bus šalinami

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: [Ieškau] kas suverptų Angoros vilną

Post by saulius »

:lol: rateliu verpti siūlai kaip tik geresni už staklėm verptus, jei apie vilną kalba. Staklėm verptų siūlų kojinės- kelioms dienoms, siūlas nesusuktas gerai, greitai dyla. Atsikvošėkit pagaliau: kuo daugiau mechanizacijos- tuo blogesnė kokybė. Geriausias siūlas verpstuko , po to ratelio.
Saulius Jasionis
lugne
Posts: 1443
Joined: Fri Apr 10, 2009 1:54 pm
Location: Marcinkonys, Varėnos raj.
Contact:

Re: [Ieškau] kas suverptų Angoros vilną

Post by lugne »

Norėčiau verpstuku pasimokyt, jei būtų galimybė. Tikra tiesa, ieškojom žiemą siūlų vilnonių, tinkamų audimui, tai be šansų. Tiktai su sintetika pakankamai tvirtas, o gryna vilna mašininio verpimo tinka tik mezgimui. Ten kažkaip sukapoja tą vilną beverpiant trumpai, todėl siūlas netvirtas, trūkinėja.
Jurga Stoškutė
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: [Ieškau] kas suverptų Angoros vilną

Post by saulius »

Galimybę galima suorganizuot, bet įsivaizduok, kad verpstuku labai ilgas procesas. Nors kažkada gi taip verpdavo. Ir siūdavo seniau rankomis taip, kaip dabar jokia mašina nesugeba ;).
Saulius Jasionis
lugne
Posts: 1443
Joined: Fri Apr 10, 2009 1:54 pm
Location: Marcinkonys, Varėnos raj.
Contact:

Re: [Ieškau] kas suverptų Angoros vilną

Post by lugne »

Žinau, mačiau kaip tai vyksta
Jurga Stoškutė
vigintas
Posts: 534
Joined: Tue Jun 15, 2010 11:52 am
Contact:

Re: [Ieškau] kas suverptų Angoros vilną

Post by vigintas »

Nawja - pas rekonstruktorius paieskok, kur amatai. Tikrai Vilniuje turetu buti mokanciu verpti ir verpstuku ir rateliu, na tokie pramokia. Vilniuje greiciau surasi nei kaimuose :) Ir kompanija bus gera, nes vienai verpti visai nupushti galima :)
nawjia
Posts: 1020
Joined: Sat Oct 23, 2010 8:20 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: [Ieškau] kas suverptų Angoros vilną

Post by nawjia »

Vilnos....nu du maži maximos maišiukai sakyčiau.

Jo reiks ieškot.....kompanijos man nereik, aš labai puikiai susitvarkau su savim ir viena ;)

Lugne, vilna guli, niekur nepabėgs. Jeigu bus kokia bobutė, duok žinot :)
`šėršė lia fam`
inga30
Posts: 980
Joined: Fri Jan 21, 2011 7:25 pm
Location: Kaunas romainiai
Contact:

Re: [Ieškau] kas suverptų Angoros vilną

Post by inga30 »

Siūlo stiprumas priklauso nuo vilnos ilgumo ir verpimo. Tie kur labai purus ir silpni tai knatais vadinami kur seniau megztinius mezgė,kurį išskalbus ištysdavo.
Jai vilna trumpa visada dėdavo sintetikos. Rankom daryto siūlo neteko matyt bet turėtu būti daug gumuliukų, nebent ranka super atmušta.
inga30
Posts: 980
Joined: Fri Jan 21, 2011 7:25 pm
Location: Kaunas romainiai
Contact:

Re: [Ieškau] kas suverptų Angoros vilną

Post by inga30 »

Mačiau kaune aleksoto turgui rateli pirkt ,prašė 40lt. ar veikia nežino,bet komplektacija lyg ir visa. Būna sakė kiekviena šeštadieni.
Ineta
Posts: 43
Joined: Mon Feb 07, 2011 11:35 am
Location: Vilnius
Contact:

Re: [Ieškau] kas suverptų Angoros vilną

Post by Ineta »

Aš turiu ratelį verpti vilnai. Neparduodu, nes mano močiūtės palikimas. Tačiau galiu paskolinti kam reikia.
Ratelis Vilniuje. Kažkada vaikystėje mane mokė verpti ir atrodė nėra labai sudėtinga. Dabar jau nemoku, bet gal pavyktų prisiminti.
Utenos rajonas, Užpalių parapija, Remeikių kaimas
Post Reply

Return to “Skelbimai”