Kas yra monokultūra pagal GŽ?

Susiję su tema leidiniai, straipsniai, tinklalapiai, autoriai

Moderatoriai: Mama Smilga, dage, saulius

Re: Kas yra monokultura pagal GZ?

Standartinė vigintas » Ket Gru 01, 2011 10:24 am

Jei seja tai pievai tinkanti zoliu misini (alia de sideratai) jau panasu i GZ principus :) Jei kazka norint parduoti absoliuciai ne. Nes nera dirvos aeracijos, na dirvoje nera kapiliarines sistemos, mikroorganizminis aktyvumas tik pavirsiuje, o jis reikalingas zymiai giliau. Antra jei dirva buvo keliolika metu eksplotuojama "litagriniu " principu , reiskia jinai labai uztersta tada dirvai reikes 3-5 metu apsivalymo. Dirvos uzterstuma galime patikrinti laboratorijoje, nelabai jau ir brangu. O dirvos kapiliariskumui nustatyti yra irgi keli prietaisai na ir manau keli paprastesni budai...
vigintas
 
Pranešimai: 534
Užsiregistravo: Ant Bir 15, 2010 11:52 am

Re: Kas yra monokultura pagal GZ?

Standartinė saulius » Ket Gru 01, 2011 10:32 am

Na, čia irgi ginčytini kriterijai, nors ir naudojami kai kuriose žemdirbystės sistemose. Užterštumas galioja ne visada, jeigu dirvodaros procesas aktyvus- nepanašu, kad teršalai galėtų patekt į augalus. Juk kas yra "apsivalymas", jeigu ne kenksmingų medžiagų "uždarymas" huminiuose junginiuose?
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
 
Pranešimai: 8592
Užsiregistravo: Ket Spa 09, 2008 3:02 pm

Re: Kas yra monokultura pagal GZ?

Standartinė vigintas » Ket Gru 01, 2011 10:57 am

Cia sauliau tik teorija, o praktikoje labai svarbios ir augalo savybes. O grybai net idealiausioje vietoje kaupia is kazkur radijonuklidus, o salia net granito luito ipatingai gerai, nuodinga svino jungini kaupia irgi nuostabiai gerai. Kopustai, kalafijorai net po 5-6 metu is dirvos isitrauks fungicidu liekanas. O ant morku auganciu gali papilti fungicidu, paciose saknyse nieko neaptiks, lapuose irgi. Bet tai svarbu matyt tik farmacijai, kuriems aplamai nelabai svarbu kur tu augini, nors menulyje ar antarktidoje, jie vistiek tikrins tavo produkcija :)
O tokiose salyse kaip Berlgija, Niderlandai, dalis siaures vokietijos, pries 5 metus dar visi miskai buvo kazkuom purskiami, tai jie nieko negali ir miskuose rinkti, nebent sampunu gamybai siulyti savo vaistazoles. 3 zemdirbystes sertifikavimo sistemos taip pat atidziai tikrina paciu produktu uzterstuma, o zemes patikra reikalinga tik tam, kad suzinoti ar aplamai verta kisti pinigus i kitus patikrinimus. Nitratai su nitritais cia tik lapeliai, tersaluose yra ir ziedeliu ir paciu vaisiu, tokiu kaip keli stroncio junginiai .
vigintas
 
Pranešimai: 534
Užsiregistravo: Ant Bir 15, 2010 11:52 am

Re: Kas yra monokultura pagal GZ?

Standartinė saulius » Ket Gru 01, 2011 11:07 am

O kokiu būdu dirva apsivalo per keletą metų? Juk sunkieji metalai neišgaruoja į orą?
Saulius Jasionis
saulius
Site Admin
 
Pranešimai: 8592
Užsiregistravo: Ket Spa 09, 2008 3:02 pm

Re: Kas yra monokultura pagal GZ?

Standartinė vigintas » Ket Gru 01, 2011 12:34 pm

Va situom nesidomejau visai, taip uzkliuvo uz akiu rysium su sauniu tendemu varputis - laukines morkos :)
vigintas
 
Pranešimai: 534
Užsiregistravo: Ant Bir 15, 2010 11:52 am

Re: Kas yra monokultūra pagal GŽ?

Standartinė Mama Smilga » Ket Rgp 09, 2012 11:15 am

Ėjome keliuku link sodybos. Vaikai sako: kokia augmenija skurdi - tik dvi žolės. Sakau: ne mažiau penkiasdešimties. "Tu ką, mama?" Ėmėme skaičiuoti. Vien varpinių augalų, tos tikrosios "žolės", surinkome aštuonias rūšis! Visa kita beskaičiuodami buvom priblokšti. Ir tai takelis, pjaunama ir mindoma "ekosistema". Per žingsnį nuo takelio - visai kita bendrija: atsiranda skudučiai, barščiai, jonažolės, arkliarūgtis...

Tad palikdami natūralios augmenijos juostas tarp savo kultūrinių augalų, galite būti ramūs dėl įvairovės. Gamta pasirūpins.
Mama Smilga
 
Pranešimai: 1831
Užsiregistravo: Tre Bal 06, 2011 12:48 am

Ankstesnis

Grįžti į Literatūra

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

cron