Новая система земледелия / Овсинский И.Е.

Susiję su tema leidiniai, straipsniai, tinklalapiai, autoriai

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

vigintas
Posts: 534
Joined: Tue Jun 15, 2010 11:52 am
Contact:

Новая система земледелия / Овсинский И.Е.

Post by vigintas »

http://libriz.net/book/66467-novaya-sis ... eliya.html

Labai aiskiai desto medziaga, apie mikroorganizmu darba pasakoja sklandziau nei siuolaikiniai mikrobiologai. Atsake i keliolika klausimu kur neradau niekur kitur. Kodel mulcius "nedirba" varputyne. Kodel beprasmiska mulciuoti morkas. Kaip padidinti agurku derlinguma virvuciu pagalba. Na ir zinoma labai daug ziniu apie dirvas ivairiu tipu, apie ju poreikius ir panasiai.
ukininkas
Posts: 94
Joined: Thu Feb 10, 2011 6:48 pm
Contact:

Re: GZ zemdirbyste 19 a.

Post by ukininkas »

Tikrai mulcius nedirba varputyne? Blemba nežinojau.. O tai kodėl? Aš tai kai rusiškai nemoku tai labai daug informacijos netenku šioje srityje :? Mano daržas po pernykščio mulčiavimo dabar yra tiesiog didelis varputynas, o pavasari vistiek planuoju mulčiuoti ir kažkaip tikėjausi, kad jis "dirbs"...
poviloukis.lt
vigintas
Posts: 534
Joined: Tue Jun 15, 2010 11:52 am
Contact:

Re: GZ zemdirbyste 19 a.

Post by vigintas »

Pas mane labai stiprus varputynas, varputis vasara virs keliu, tai salygoja labai aukstas gruntinis vanduo. Varputyne labai greitai auga juodzemio sluoksnis, buvo valyti upelio slaitai, liko vien smelis, per 6 metus varputis uzsiaugino 10 cm juodzemio. Po stipriu varpuciu visalaika labai dregna, jis juk viska uzpavesina ir gaunasi viskas labai ciki :) Nereikia sokineti su tuo nesiliaujamu mulciavimu, gamta pati geriausiu budu pasirupina viskuom :)
Varputyne labai aktyvus kurmiai, nuostabus artojai, va i tuos kurmerausius galima sodinti ko tau reikia. O kad lenktynese uz saule, varputis neuzgoztu lepios kulturos nedideli plotel igalima uzdengti kokia juoda medziaga, orui laidzia ir manau nereikes jokio mulciavimo. Zeme stipri, aktyvi - moliugai, agurkai, pomidorai, laukines morkos tures pakankamai maisto, o man nereikes sokti nepaliaujamo sokio su sienu :) Na nebent galima bus pagerinti mikroelementine zemes sudeti, pasitelkus giliasaknias piktzoles, kurios pacios prasistumdo varputyne :)
Mano akimis kaip tik varputynas idelus dalykas darzininkystei, net sideratu seti nebereikia :)
Post Reply

Return to “Literatūra”