Erkės

Nuo amarų iki bebrų. Kitoks požiūris į kenkėjus

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

Eimutė
Posts: 682
Joined: Thu Sep 23, 2010 1:08 pm
Location: Širvintos
Contact:

Re: Erkės

Post by Eimutė »

Kad erkės taptų ligos nešiotojos turi būti paragavusios užkrėsto kraujo. Nimfos - ypač mažytės, reiškia tik išsiritusios iš kiaušinėlio ir kraujo dar neragavusios. Pačios erkės užkrato nedaugina, jos yra nešiotojos. Man taip išaiškino entomologas, kuris ilgą laiką tyrinėjęs ir erkes. Taigi, ką jis sakė, ta aš sakau.
Širvintos
Hora
Posts: 776
Joined: Sat Jan 05, 2013 9:11 pm
Location: Pajūris
Contact:

Re: Erkės

Post by Hora »

o kad tas užkratas susargdintų, organizme turėtų būti angliavandenių apykaitos sutrikimas (skaičiau apie šunis ir babeziozę) .

http://skonis.lrytas.lt/mitybos-abc/vie ... u-ligu.htm
- kur dingo Laimo liga?
Mokaisi, mokaisi, ir vis vien durnas miršti.
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Erkės

Post by saulius »

O tai dabar visi triedžia dėl šunų- erkės prasidėjo, prasidės babeziozė. O pas ką tik nepaklausiu, kieno šuo kažkada sirgo- visi kombikormu šeria arba košėm.
Saulius Jasionis
lauztuvas
Posts: 154
Joined: Fri Mar 06, 2015 5:46 pm
Location: Marijampolės r.
Contact:

Re: Erkės

Post by lauztuvas »

O tai kas tikrasis seimininkas laimo ligos?
Gal ir durnai atrodau taip klausinedamas apie erkes- esu miskininkas ekologas ir kiekviena savaite po dvi tris dienas praleidziu miske :D .
Nerijus
lauztuvas
Posts: 154
Joined: Fri Mar 06, 2015 5:46 pm
Location: Marijampolės r.
Contact:

Re: Erkės

Post by lauztuvas »

Beje gal ne prie ko bet didzioji dalis miske dirbanciu pjuklininku ir ju pagalbiniu jau senai turetu but laimo ligos dabaikti nes praktiskai dauguma nesiskiepija ir dazniausiai gydosi bei maitinasi tik alhogoliu :D . Gal kokia penkiolika tokiu zinau. Miske dirba jau kokia 10- 15 metu ir nei viens nesigyre kad butu sirge tokia liga kaip encefalitas ar laimo.
Nerijus
Eimutė
Posts: 682
Joined: Thu Sep 23, 2010 1:08 pm
Location: Širvintos
Contact:

Re: Erkės

Post by Eimutė »

Encefalitą sukelia virusai, Laimio ligą bakterijos. Šių virusų ir bakterijų būna segančiųjų žinduolių kraujyje, kuriuos perneša erkės paragavusios užkrėsto kraujo. Bet žmogaus organizmas gali turėti imunitetą šioms ligoms, kaip ir kitoms infekcijoms. Ypač jei maža dozė vaikystėje šių sukelėjų pateko į vaiko kraują. Didelė tikimybė, kad tai bus pats geriausias įgytas imunitetas. Taigi, gerti nevirintą pieną, labai naudinga ir dėl to. Nors man logiškai niekaip nesuprantama, kaip iš kraujo į pieną gali patekti virusai ar bakterijos. Žiniasklaidoj teigiama, kad per pieną galima užsikrėsti. Žinoma rizikinga tos erkės, bet jų baimė žmogui neleidžia iš vis būti gamtoje. Žmogus vietoj imuniteto, įgyja dideli pažeidžiamumą.
Širvintos
lauztuvas
Posts: 154
Joined: Fri Mar 06, 2015 5:46 pm
Location: Marijampolės r.
Contact:

Re: Erkės

Post by lauztuvas »

Seip as sutinku su dauguma ce rasanciu kad ligu plitima, tame tarpe ir ce minimu, lemia imunitetas. Visgi siuolaikinis gyvenimas dave savo- isklere sveikatos ir niekam tikes imunitetas bet ziuriu tik labai mazai zmoniu grupeliai tai rupi. O dauguma bega i vaistine ir krauna lobius formacininkam- vieni laimingi kad pelna padare, kiti kad "tipo" pagijo nors ta sintetine chemija vistiek kazka sugadina organizme. Manau kad reikia nustot est visoki mesla is parduotuves kaip ir dauguma ce bediskutuojanciu daro. Taip pat aisku kad 100 procentu neimanoma igyti imuniteto, bet jei apsirgsi tai tik lengvai . Ir tai butu tik pavieniai atvejai. Ne taip kaip dabar - tik isisiurbe ir nudvese abu - ir tas kam isisiurbe ir tas kuris isisiurbe(be salinant varkse nugalabijo).
Nerijus
laumzirga
Posts: 2
Joined: Sat Mar 16, 2013 3:54 pm
Contact:

Re: Erkės

Post by laumzirga »

Va čia yra surašyta šiokia tokia statistika..
http://vilniausvsc.sam.lt/naujienos/erk ... torine-ap/

Galėtų ir toliau atnaujinti informaciją, ar daugėja, ar mažėja. Įdomu, kad "Erkiniu encefalitu gali sirgti kūdikiai nuo 3 mėnesių amžiaus, tačiau iki 7 m. jie dažniausiai perserga lengva forma, ligos metu pasireiškia karščiavimas, galvos skausmai, tačiau nėra encefalito (galvos smegenų uždegimo požymių). Tik labai retais atvejais galimi meningito (galvos smegenų dangalų uždegimo) požymiai. Vaikams ilgalaikiai liekamieji reiškiniai labai reti."

Šiaip man tikrai labai įdomu, kaip su tuo vaiku, kuriam nepasireiškė encefalitas gėrus pieną (kur du suaugę susirgo). Manau vaikui vertėtų padaryti imunologinį kraujo tyrimą, ar pas jį susidarę nuolatiniai antikūniai. Jei susidarę - vadinasi persirgęs, ir ramus gali vaikščiot po miškus visą gyvenimą dėl EE, tik saugotis Laimo. Aš dariausi tuos tyrimus, kai besilaukdama buvau susirinkus kelias erkes (išlaukiau maksimalų inkubacinį periodą 28 d., nes iki tol nieko nerodys). Tikėjausi, gal turiu netyčia iš vaikystės tą Ig G antikūnį (nuolatinį), bet nebuvo. IgM antikūnio (parodančio ar šiuo metu sergi) irgi nebuvo, ačiūd..

Taip pat įdomu, tie kas rašote, kad žmogus jaučia, kaip į jį siurbiasi.. Aš nejaučiau (tada kai cielos dvi įlindo). Vienąkart nuo kojos nusiėmiau - irgi nejaučiau, kad vaikšto. "Dėkingai" įsidūriau į tarpupirštį - tada pažiūrėjau į koją, ir pamačiau vaikščiojančią erkę.
Eimutė
Posts: 682
Joined: Thu Sep 23, 2010 1:08 pm
Location: Širvintos
Contact:

Re: Erkės

Post by Eimutė »

Būnant ilgai gamtoje turbūt organizmas išsiugdo jautrumą ropojančiai erkei :) . Nebuvo įsisiurbusi jau daug metų, nors miškuose, pievose, ir tikrai nešienautose būnu labai daug.
Širvintos
Post Reply

Return to “"Kenkėjai"”