Spragės

Nuo amarų iki bebrų. Kitoks požiūris į kenkėjus

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

laisvas kaimietis
Posts: 1083
Joined: Sat Aug 28, 2010 11:02 am
Location: Virbalų k., Ukmergės raj.
Contact:

Spragės

Post by laisvas kaimietis »

Morkas bei pastarnokus galima ir rudenį sėti. Išdygs anksčiau, nei pavasarį sėtos.
Mano darže pavasarį siautėjo kažkokie "graužikai" - masiškai nuėsdavo ridikėlius, ridikus, rukolas, ropes, špinatus, kopūstus. Jei nebūčiau matęs, kad sudygo, sakyčiau, kad blogos sėklos, bet aš mačiau daigus, o paskui viskas stebuklingai dingdavo - pirmi GŽ metai turi savų niuansų ;) O štai rudeninių ridikėlių jau nebepuolė :D
Žilvinas Žurauskas
lugne
Posts: 1443
Joined: Fri Apr 10, 2009 1:54 pm
Location: Marcinkonys, Varėnos raj.
Contact:

Re: Sėja ir sodinimas

Post by lugne »

Kryžmažiedžius - visi l.kaimiečio išvardinti augalai - pavasarį puola spragės. Lapai atrodo kaip sušaudyti, o vėliau jų gali ir visai nelikti.
Eckai - ant mulčo, žinoma, kad niekas nedygs. Reikia, kad sėklos pasiektų žemę.
Jurga Stoškutė
ArvydasG
Posts: 488
Joined: Tue Aug 10, 2010 11:03 pm
Location: Sodyba Vilniaus raj. Grybenai
Contact:

Re: Sėja ir sodinimas

Post by ArvydasG »

Kadangi sie metai buvo pirmi, tai darzas buvo dalintas per puse. Ten kur nemulciuota sprages nepuole, kur buvo mulcas - ankstyvas darzoves papyle i skutelius.
Norejau paklausti , kuo dengt nuo spragiu. nes siemet visa darzas mulciuotas. :D
Eimutė
Posts: 682
Joined: Thu Sep 23, 2010 1:08 pm
Location: Širvintos
Contact:

Re: Sėja ir sodinimas

Post by Eimutė »

Tai va. Man irgi peršasi išvada, kad po ranka reikia turėti tai juodos agroplėvelės,tai baltos. Juoda tinka pavasarį, kai nori kad gruntas greičiau šiltų, balta nuo sprakšių, nuo šaltos rasos ant agurkų ir dar įvairiems pagudravimams.
Širvintos
ArvydasG
Posts: 488
Joined: Tue Aug 10, 2010 11:03 pm
Location: Sodyba Vilniaus raj. Grybenai
Contact:

Re: Sėja ir sodinimas

Post by ArvydasG »

Bet ar tai, pagal GZ. :D
laisvas kaimietis
Posts: 1083
Joined: Sat Aug 28, 2010 11:02 am
Location: Virbalų k., Ukmergės raj.
Contact:

Re: Sėja ir sodinimas

Post by laisvas kaimietis »

Nepatinka man toks sprendimas - gamtoj nėra jokių agroplėvelių, reiškia einama ne tuo keliu :roll: Taip ekosistemai susikurti tikrai nepadėsime. Nebus veikiančios subalansuotos ekosistemos, nebus ir GŽ, tik mulčiuotos lysvės.
Žilvinas Žurauskas
Mama Smilga
Posts: 1831
Joined: Wed Apr 06, 2011 12:48 am
Contact:

Re: Sėja ir sodinimas

Post by Mama Smilga »

Lietuvoje nėra ekosistemos agurkams. Ir nebus. Yra Indijos dalyje, rojaus sode buvo. Jau vien tai, kad jie čia nežiemoja, viską pasako. Apie kopūstus irgi.
laisvas kaimietis
Posts: 1083
Joined: Sat Aug 28, 2010 11:02 am
Location: Virbalų k., Ukmergės raj.
Contact:

Re: Sėja ir sodinimas

Post by laisvas kaimietis »

Lietuvoje nėra ekosistemos agurkams. Ir nebus.
Mano supratimu, ekosistemos pagrindas yra valgytojų grandinės - vieni valgo kitus. Kai uždengiam lysves, kad kažkas nevalgytų mūsų daržovių, kartu nutraukiam ir valgytojų grandinę, taip užkirsdami kelią natūralių ryšių formavimuisi. Kitais metais vėl darysim tą patį, ir vėl, ir vėl... nes darže negyvens lapgraužių valgytojai. Agurkai čia niekuo dėti :roll:
Žilvinas Žurauskas
Mama Smilga
Posts: 1831
Joined: Wed Apr 06, 2011 12:48 am
Contact:

Re: Sėja ir sodinimas

Post by Mama Smilga »

Kopūstų valgytojus gal ir apvalgys, bet šalnų tai ne.
Post Reply

Return to “"Kenkėjai"”