Switch to full style
Nuo amarų iki bebrų. Kitoks požiūris į kenkėjus
Atsakymo rašymas

Kurkliai

Šeš Kov 07, 2009 10:52 pm

Sveiki, gal esate susidure su siuo padareliu? http://www.mke.lt/Kurklys Dar anksciau buvau susitaikiusi su jais ir derliu dalindavomes perpus, paskutiniais metais man lieka jau koks desimtadalis :D

Re: Kurkliai

Šeš Kov 07, 2009 11:30 pm

Taip, padarėlis gražus. Ir nuostolių gali pridaryt darže. Paprastai jų daug prisiveisia derlingose, drėgnose žemėse, kur nėra kurmių. O kurmiai labai mėgsta kurklius. Taigi teks užsiveist kurmių ir kurklių neliks :D . Mechaniškai juos išgaudyt- sudėtingas reikalas. Galima apsaugot daigus, sodinant juos į pvz. nupjautus plastikinius butelius, kad keletą centimetrų po žeme stiebas būtų neprieinamas. Gal kas žino ir geresnių būdų, bet geriausias- jų natūralūs priešai. Bet jei vyras žvejys- jis turėtų neleisti tau naikint kurklių, mat šis vabzdys- mėgstamiausias šamo skanėstas :D . Aš svajoju, kad darže apsigyventų kurkliai, o jų kaip nėra, taip nėra :D .

Re: Kurkliai

Ket Bir 04, 2009 10:02 am

Pastebejau, kad tos lysves, kurios buvo uzmulciuotos, kurkliu praktiskai nepaliestos :) Tai bent :)

Re: Kurkliai

Ket Bir 04, 2009 10:21 am

Tai va, kurkliai mėgsta šilumą, o po mulčiu vėsu. Mulčiuotose lysvėse, jei sluoksnis pakankamai storas, kurkliai neturėtų pasirodyt. Bet čia yra kita bėda- ne visiems augalams patinka šalta žemė.

Re: Kurkliai

Pir Bir 29, 2009 10:58 am

Šalta žemė nepatinka visiems pietiniams augalams.
O žemė nedaug ką pagerėjo.Nu bet nieko,mes kantrūs.

Čia ne bėda, o kad greitai nyksta- labai gerai. Žemės gerumas ir derlingumas priklauso ne nuo dirvožemio maistingumo, o nuo to "greito nykimo". Kuo greičiau nyksta- tuo didesnis derlingumas. Parašysiu kada plačiau.

Re: Kurkliai

Sek Lie 05, 2009 2:46 pm

Tai būtinai reikia mulčiuot. Tiesiog reikia derint taip, kad ir mulčias storas būtų, ir žemė po juo įšiltų.

Re: Kurkliai

Ket Lie 09, 2009 7:30 pm

Galima akmenų pridėt, galima lysves pakelt, galima tamsesnį mulčią naudot, galima nieko nedaryt- dirva įšils, tik vėliau.

Re: Kurkliai

Ant Lie 12, 2011 3:29 pm

Neseniai buvo straipsnis Delfyje apie rastą parduotuvėje kurklį. Tarp komentarų buvo keletas patarimų, kaip juos naikinti - reikia į žemę įkasti butelį, kad šiek tiek kyšotų kakliukas iš žemės ir įpilti alaus. Sako, kad alučio kvapas juos vilioja ir jie sulenda butelin, kur sėkmingai iškeliauja į savo amžinuosius medžioklės plotus...

Paveikslėlis

Re: Kurkliai

Ant Lie 12, 2011 3:32 pm

Į alų lenda ne tik kurkliai. Nelabai šis būdas su GŽ derinasi...

Kurkliai

Pen Bir 15, 2012 6:28 pm

O tai GZ kurkiai aplenkia? :lol:
Atsakymo rašymas