Kaimynai

Nuo amarų iki bebrų. Kitoks požiūris į kenkėjus

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

Silva
Posts: 3
Joined: Wed May 04, 2011 3:23 pm
Contact:

Re: Kaimynai

Post by Silva »

Būtinai praneškit apie tokius atvejus atitinkamoms tarnyboms. Tegul tikrina. Net jei po to jokių sankcijų nebus. Iš asmeninės patirties žinau, kad tai padeda. Aiškintis niekam nesmagu, o kai žino, kad teisybės ieškosit, tai burnos, keiksis, bet daugiau taip nedarys.
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Kaimynai

Post by saulius »

Pas pažįstamą buvo atvejis. Į kiemą atbėgo kaimynų šuva ir papjovė gaidį. Tas norėjo susitart su šuns savininku gražiuoju, kad atlygintų žalą ir prisirištų šunį, bet anas neigė savo kaltę. Tada buvo paduotas į teismą. Teismas be jokių ilgesnių kalbų priteisė nukentėjusiam 450 eurų. Už moralinę žalą ir už veislinį paukštį.
Saulius Jasionis
Angelė
Posts: 36
Joined: Sat Oct 25, 2014 7:43 pm
Contact:

Re: Kaimynai

Post by Angelė »

Pridursiu ir savo istoriją, kuri padėjo apsispręsti pirkti vienkiemį. Kai pradėjau palei kaimynų langus GŽ eksperimentus, ėmė ir apsigyveno aukštos lysvės ertmėj geradėjos vapsvos. Jos buvo tokios malonios, kad aš sėdėdavau ant kėdutės prie pat jų vartelių, stebėjau nenutrūkstamą jų judėjimą ten ir atgal. o jos man nieko nesakė, leido skinti cukinijas, skabyti salotas per sprindį nuo landos... Pastebėjo kaimynė, ėmė nerimaut, kad pavojinga. O paskui kažkokia didžiulė širšė įskrido į jos kambarį ir įgėlė alergiškam vyriškiui, kaimynės sūnui. Parodė man ropinėjančią ant lubų niekadėją ir tvirtino, kad tai iš mano širšyno. Jau griežtai pareikalavo naikint. Buvau tikra, kad ne maniškės įvykdė agresiją, bet vengiau karščiau įrodinėti, negi kviesi ekspertus, visam kaimui ant juoko. Nedariau nieko, bet kaimynė periodiškai užklausdavo, ar jau išnaikinau... , paskui lyg ir nurimo, atėjo ruduo, nuėmiau moliūgus, ėmiau mąstyt, kaip perkelti tą lizdą kur nuošaliau... Nespėjau. Vieną spalio rytą radau kiaurai lysvės kažkokiu padargu išvarytą tunelį, tūkstančius mirštančių vabzdžių su jų korių skeveldromis paskleistus kelių metrų spinduliu...
Nieko nesakiau. Neprikelsi gyvūnėlių. Ir kaimynė man nieko nesakė. Bendraujam toliau kaip nieko nebūta. Nenoriu,kad žmogaus neišmanymas nustelbtų kitas savybes, dėl kurių jį tebevertinu.
O savo toleranciją gamtos gaivalams bandysiu rodyt toliau nuo kitaminčių.

Linksmų švenčių jums visiems ir pavasario šilumos.
Eimutė
Posts: 682
Joined: Thu Sep 23, 2010 1:08 pm
Location: Širvintos
Contact:

Re: Kaimynai

Post by Eimutė »

Taip norėtųsi jūsų pasakojimui paspausti "patinka". O patinka jūsų požiūris ir į gamtą ir į kaimynus.
Širvintos
Post Reply

Return to “"Kenkėjai"”