Puslapis 13

Kaimynai

StandartinėParašytas: Sek Bir 24, 2012 8:07 pm
lugne
Kaip Jum sekasi sutarti su daržų, sodų kaimynais?
Specialiai rašau šioje forumo skiltyje, tik žodis kenkėjai galėtų būti be kabučių, nes būtent kaimynai gali tapti tikraisiais kenkėjais, kuriems netinka pasakymas "GŽ neturi priešų".
Situacija Nr.1
Auginau žolę aplink daržą, galvoju, jei iš tarplysvių neužteks mulčui, tada gal kur ploteliais nupjausiu su pjautuvu, o šiaip planavau palikti. Rūpestinga kaimynė pasamdė vietinį pijoką ir tas nupjovė mano žolę, nes jai pasirodė, kad aš negaliu nusipjauti ir neturiu už ką pasisamdyti :evil: Kitą vakarą ta pati kaimynė man rodo užmuštą gluodeną ir aiškina kiek gyvačių priveisiau žolės nepjaudama. Visa tai vyksta mano žemėje, nors mūsų sklypai ribojasi, tvoros nėra. :evil:
Situacija Nr.2
Skambina šiandien mama. Ji neužsiima GŽ, toli gražu, bet bent jau netręšia visokiom Kemirom ir nepurškalioja nuo kirmėlių kopūstų. Sako, daržo kaimynė išpurškė roundapu jos visą daržo pakraštį, nes jai irgi žolė pasirodė per aukšta apie daržą, savo purškė, liko, tai pagalvojo gerą darbą padarys. Ką patartumėt, ar tą daržą šiemet jau palikt likimo valiai, ar dar galima iš jo ką valgyt bus?

Re: Kaimynai

StandartinėParašytas: Sek Bir 24, 2012 8:51 pm
Eimutė
Hmm. Užjaučiu. Ir ką daryt su tokiais kaimynais? Auklėti...

Re: Kaimynai

StandartinėParašytas: Sek Bir 24, 2012 9:04 pm
Mama Smilga
Uz raundapa pagrasinciau i teisma paduot. Nors ir nesiteisciau(tsss!niekam nesakykit). Bet kad jau saukstai po pietu...

Re: Kaimynai

StandartinėParašytas: Sek Bir 24, 2012 9:10 pm
Jovke
Tai nebent belieka ties ta riba medziu prisodinti. Nes gincytis, tai neverta.

Ir man taip buvo, kai uzmulciavau savo bulves, o senoji mano mociute atejo ir nueme visa siena. Net apsiverkiau is nervu, bet dabar juokinga prisiminus.;)

Re: Kaimynai

StandartinėParašytas: Sek Bir 24, 2012 9:54 pm
zoot
O pas mane kenkejas uošvė viską ravi net griųdama ir sako kad žolės atima maistą iš daržovių.,o mulčiavimo prasmės nepaaiškinsi,kol aš darbe ,,sutvarko mano daržus.
dėl ,,rundap,, naudojimo tai drasiai galite kaimynus papympeliuoti, yra toks cheminių augalų apsaugos priemonių įstatymas ,yra konkrečios cheminės medžiagos naudojimo kortelės- lapas ,reikia netgi zmogaus išklausiusio kursus,reikalingi cheminių medžiagų panaudojimo žurnalai,naudoti galima ,bet laikytis visų reikalavimų vargu ar gali kokia paprasta kaimynė,juk yra saugųs atstumai nuo vandens telkinių,nuo vandenviečių,yra netgi išlygų. Tačiau besuderinimo panaudojimas manau jau yra pažeidimas

Re: Kaimynai

StandartinėParašytas: Sek Bir 24, 2012 9:58 pm
inga30
Jai protingi žmonės tai dažniausiai galima susitart kad brudo nepurkštu,tik reik viska gerai paaiškint.

Re: Kaimynai

StandartinėParašytas: Sek Bir 24, 2012 10:13 pm
lugne
O kaip dėl daržovių? Ar dar galima ką nors iš ten valgyt bus? Purkšta aplink daržą, bet taip labai jau prie pat, gal 10 cm likę žalios žolės iki lysvių.
Dėl "protingumo". Nežinau, nežinau, bent jau aš čia savo aplinkoj pagarsėjus kaip "išprotėjus ekologė", t.y. besivaikanti ekologijos mados, tai daugelis kaip tik man randa progų paaiškint, kad nebijočiau trąšų ar pan., nes gi jos niekuo nekenkia :)
Kartais galvoju, kad GŽ įmanoma tik atokiam vienkiemy ir turbūt net vyro į daržą leist negalima :lol:

Re: Kaimynai

StandartinėParašytas: Sek Bir 24, 2012 10:51 pm
Marijos
Čia daugiau sodininkų mažasklypių problema, manau. Nes jei turi kelis ha, tai tikrai niekas jums žolės nepjaus:)
Mano viena kaimynka irgi purškia patvorį raundapu. Sutart neine niekaip, jau ir seniūnui skundėsi dėl mano "netvarkos". Šauni kaimynka, bet alergiška žolėms.
Kita kaimynė atiduoda visas savo šiukšles,krūmus pjautus, žoles nuravėtas, puikiai sutariam.
Kitas kaimynas pastoviai burba, kad priveisiu pelių. Sakau - jūsų katinas pas mane vaikšto šikt, o jis - ne - tai katinas peles gaudo.
Šiaip tai šiemet daugiausia kenčiu ne nuo žmonių, o kačių ir šunų. Visas kvartalas varo pas mane į tuliką. Ko nesurijo sraigės, iškapstė šunys. Nu perkasa viską. Patarta kaimynės dabar ant lysvių dedu šakotas šakas įvairias - geriausia spygliuotos kaukazinės slyvos. Tikrai padeda .
O vaistų nuo nepatenkintų kaimynų nėra, čia kiekvienas atvejas individualus.

Re: Kaimynai

StandartinėParašytas: Sek Bir 24, 2012 10:56 pm
Marijos
Pernai pastebėjau, kad šalia raundapu nupurkštos vietos augo aviečių krūmeliai. Tai visos vasarinės avietės kirmijusios buvo, o ant krūmų, kurie šalia purkštos vietos uogos kataloginės buvo, nė vienos kirmėlės. Po raundapo pas mane patvory tik samanos auga.
Manau dešimt cm iki lysvių yra labai blogai. Vizualiai nesimato,nes augalas nenudegintas, bet pernai labai pasimatė ant aviečių.

Re: Kaimynai

StandartinėParašytas: Pir Bir 25, 2012 7:12 am
zoot
Gojai viską žino. Ekologiški dalykai yra išjuokiami ir normaliai ūkininkaujantys yra padaromi pajuokos objektu :D Apie rondup nadojimo instrukcija yra totalus melas.
O ar kas bandėte teisiškai pasiaiškinti purškimus. :?: