Sraigės, šliužai

Nuo amarų iki bebrų. Kitoks požiūris į kenkėjus

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Sraigės, šliužai

Post by saulius »

Ir kiaušus gerai deda.
Saulius Jasionis
N.D.
Posts: 24
Joined: Mon Jan 23, 2012 1:34 pm
Contact:

Re: Sraigės, šliužai

Post by N.D. »

Pridėjau arbūzų žievių į tarplysvius, matomai buvo neskanūs arbūzai....radau vos kelis šliužus ant žievių. Mano 9a sodo karpoma gyvatvorė iš vakarinių tujų ir viena dalis ~20m karpomų eglučių, o aplinkui pievos. Pastebėjau, kad sraigės ir šliužai atšliaužia nuo eglučių pusės. Šiandien apie 5 val ryto, kada dar rasa laikosi nuėjau gelbėti derliaus. Pakeliu galvą, ogi trijų rūšių sraigėm apkibusi eglučių gyvatvorė nuo didelių iki smulkiausių. Labai apsidžiaugiau radusi jų buveinę, be to lengva rinkti nesusilenkus. Neįtikėtina - joms gali patikti spygliuotos šakos! Mes visada išvalę grybus kartu su iš miško parsivežtom sraigėm supildavom po šia gyvatvore ir laukdavom grybų derliaus. :lol: Anksti kėlęs nesigailėsi.
Trintukas
Posts: 30
Joined: Mon Sep 19, 2011 8:26 pm
Location: Šeduva Radviliškio raj.
Contact:

Re: Sraigės, šliužai

Post by Trintukas »

Kažin ar šliužus lestų putpelės? Galvoju kitąmet putpeliukų įsiveisti, tai po daržą galėtų palakstyti ir juos nurankioti. Gal. Kaip manot?
Net ir sustojęs laikrodis du kartus per parą rodo teisingą laiką..
saulius
Site Admin
Posts: 8592
Joined: Thu Oct 09, 2008 3:02 pm
Contact:

Re: Sraigės, šliužai

Post by saulius »

Mažus gal ir lestų, bet kaip tu putpeles darže paleisi? Tversi tankiu tinklu? Jos gi laukinės, nepareis kaip vištos į būdą. O ir žiemą su jom vienas vargas, o naudos jokios. Na, gal ir yra nauda, bet aš jos nematau.
Saulius Jasionis
Žibutė
Posts: 468
Joined: Mon Sep 06, 2010 11:17 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Sraigės, šliužai

Post by Žibutė »

Aha, bus kaip mano draugams. :D

Ne veltui sako - nuskrido kaip putpelė :lol: )))) Buvo "naminės", porą metų jas ramiausiai laikė, kiaušinius valgė, ir netyčia paliko atidarytas voljeriuko duris - visos patelės žaibiškai pabėgo - purpt, ir nuskrido, tik vienas patinukas kažkuriam laikui liko, pas vištas tupėjo tupėjo pasislėpęs, bet ir tas išskrido.

Joms būtinas stogas, kad "naminės" būtų :D
Trintukas
Posts: 30
Joined: Mon Sep 19, 2011 8:26 pm
Location: Šeduva Radviliškio raj.
Contact:

Re: Sraigės, šliužai

Post by Trintukas »

Nu geras :lol:

Beja, pastebėjau, kad prie savaiminukių bulvių ir kitų stipresnių augalų šliužai nelenda, o apgraužia žoles aplink tą augala..
Net ir sustojęs laikrodis du kartus per parą rodo teisingą laiką..
Renata
Posts: 214
Joined: Wed Dec 17, 2008 8:59 am
Location: Vilnius
Contact:

Re: Sraigės, šliužai

Post by Renata »

Pamatau rupūžę, išvadinu "gražuole tu mano, fainulka". Pamatau šliužą ir nustembu, kaip jis pro mano "security" praslinko? :D Gal jos tuo metu užsimerkusios buvo???
inga30
Posts: 980
Joined: Fri Jan 21, 2011 7:25 pm
Location: Kaunas romainiai
Contact:

Re: Sraigės, šliužai

Post by inga30 »

Kartais kai koki šliuža kur randu tai viščiukam imetus oho kokios lenktynės būna, bet vištu pagalba jau nuėmus derliu,o dabar gal antis padėtu darže gyvenanti.
Faktiškai reiktu kad kas nors juos pastoviai gaudytu,nes nei rankom nurinksi nei pripilt visa darža kažko nesinorėtu bent man.
Jelena
Posts: 1
Joined: Fri Oct 21, 2011 10:53 am
Location: Lazdijų raj.
Contact:

Re: Sraigės, šliužai

Post by Jelena »

Mano 8 antys nenori vienoj vietoj "ganytis", jos, aišku, užsuka į daržą, bet kad joms įdomiau į pievas pabėgti. Taigi nelabai jos ką tepadeda. Plius dar nugraužia jaunus pomidorus, moliūgus, cukinijas. O ir jaunų pupelių lapus labai mėgsta, nemažiau už šliužus.
Pastebėjau, kad ten, kur yra skruzdėlių, ten nebūna šliužų, bet kad ten, kur skruzdėlės, ten ir amarai, o jie taip pat šparagines pupeles mėgsta.
Nėra taip, kad labai kentėčiau, bet va šparaginių pupelių užsiauginti negaliu dėl šliužų. Kai kur vienas-kitas krūmas liko, kur siejau į kitas kultūras. O ten, kur sieta "mono", tai visai tuščia. Na ir vėlyvi kopūstai visai nuvalgyti.
Taigi laukiu praktinių patarimų, kaip man užsiauginti pupeles.
Ir kokios prognozės kitiems metams??
Negi visiems čia taip gerai sekasi su tuo mulčiumi??
lugne
Posts: 1443
Joined: Fri Apr 10, 2009 1:54 pm
Location: Marcinkonys, Varėnos raj.
Contact:

Re: Sraigės, šliužai

Post by lugne »

Kai kur vienas-kitas krūmas liko, kur siejau į kitas kultūras. O ten, kur sieta "mono", tai visai tuščia
:!:
Jurga Stoškutė
Post Reply

Return to “"Kenkėjai"”