Širšuolai

Nuo amarų iki bebrų. Kitoks požiūris į kenkėjus

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

egsa
Posts: 83
Joined: Mon Aug 30, 2010 2:05 pm
Location: Kauno raj. Šlienava
Contact:

Širšuolai

Post by egsa »

Siandien patikrinau savo bulviu mulca (mulcavau pernykste zole- aisku, kai kur mulciaus mazokai- jau matosi kartonas ir lenda zoles- pabadziai ramiai "pasivaikscioti"- galvojau palyginsiu mulca- is tos vietos, kur daugiau yra permesiu ant tos vietos, kur truksta. Tik mano pasivaiksciojimas greitai baigesi, nes pataikiau ant sirsiu lizdo (tu didziuju (kur tarpas tarp akiu kaip pas zuvi :lol: )- nezinau kaip tiksliai jos vasdinasi :oops: gal vapsvos, gal sirsuolai :oops: )- jos isikure (ar dar tik kuriasi) mano bulviu mulce. Zinau,kad jos turi buti gerai- reguliuos darzo gyventoju populiacija), bet turim alergiska maza vaika, kuriam pirmas gyvenime uodo ikandimas baigesi slapia zaizda, tai baisu pagalvoti, kas butu, jei toks vabzdys igeltu :cry: . Gal galima kaip iskelti ta lizda ar dar ka padaryti? Kai elgiasi GZ su tokiais lizdais?
Laimis Žmuida
Posts: 1173
Joined: Wed Dec 17, 2008 1:00 pm

Re: Mulčias

Post by Laimis Žmuida »

Pas mus bilekiek tų širšuolų gyvena, bet niekada dar neįkando. Jie valgo mūsų bites, bet dar nė karto nesuvalgė viso avilio. Jei jos pradeda kurtis kur nors tualete ar kitam pastate kur mums reikia būtinai vaikščioti, tai lizdą išardom kol jis mažas ir tiek. Po keleto pakartotinų bandymų širšė kitur susisuka lizdą. O jei medyje ar po žeme susisuka, tai netrukdo, paliekam.

Pas jus ne mulčiuje, o po žeme jos gyvena. Kurmio buvusiam koridoriuje. Jei bijot dėl vaiko, tai paimkit kastuvą ir pakasinėkit. Motina liks ir susisuks kitur, o lervoms tai teks žūti. Skruzdėlės jas suvalgys.

O gal pas jus kamanės? Tos tai išvis nieko blogo nedaro ir negelia. Tada nieko išvis daryt nereik. :)
egsa
Posts: 83
Joined: Mon Aug 30, 2010 2:05 pm
Location: Kauno raj. Šlienava
Contact:

Re: Mulčias

Post by egsa »

Niu kamanes, tai jau atskiriu ;) (tarp kitko, kelis kartus maciau kamane lendant po morku lysvele, gal ten lizda susisuko, bet ten nieko nedraskiau, o ir kazkodel man jos baisiai neatrodo), cia tik nezinau kaip tiksliai tos dideles dryzuotos vapsvos vadinasi ;) Bandysim iskapstyti. Gal diena lizde nieko nebuna-?- cia, kad man paciai netektu paskui begti per kiema namo :lol:
Laimis Žmuida
Posts: 1173
Joined: Wed Dec 17, 2008 1:00 pm

Re: Mulčias

Post by Laimis Žmuida »

Širšuolas:
http://lt.wikipedia.org/wiki/%C5%A0ir%C5%A1uolas

Pradžioje būna tik motinėlė, tai kai ji išskrenda galima nuraut lizdą, bet pas jus kiek suprantu jau ne pradžia, tai be motinėlės ten dar bus chebros. :)
Post Reply

Return to “"Kenkėjai"”