Grambuolių lervos

Nuo amarų iki bebrų. Kitoks požiūris į kenkėjus

Moderators: Mama Smilga, saulius, dage

foto
Posts: 3
Joined: Sun Feb 28, 2016 5:01 pm
Contact:

Grambuolių lervos

Post by foto »

Sveiki.
Susifrezavau keliolika arų pievos,kuri buvo prieš keletą metų daržas.Visi įtikinėja,kad sodinti braškes ar avietes beprasmiška. Net dirbamuose daržuose tu lervų jau yra,jau nekalbant apie pievas . Amšiejus tel.laidoje sakė,jog gelbėja rudeninis gilus arimas ,nes tada jos iššąla per žiemą. Arti nesinori,nes dirvožemio keli centimetrai,o apačioje smėlis. Sujaukti nesinori.
Sauliaus Jasionio knygoje dar neradau apie tai.
Užsieniuose yra kažkokių nuodų. Pas mus jie neleistini.Kaip suprantu-specialiai nenaikinant tų lervų nesumažės.Su kanapėmis būtų problemų daug. Gal yra koks paprastesnis būdas?
MaryteN
Posts: 307
Joined: Sat Dec 25, 2010 3:54 pm
Contact:

Re: Grambuolių lervos

Post by MaryteN »

Kažkurioje temoje jau rašiau. Didelė bėda su lervomis būna tvarkinguose daržuose, kuriuose išrenkamos visos nuokritos nuo paviršiaus. Mačiau daugybę tokių daržų. Tada lervos valgo braškių šaknis. Braškynas nyksta akyse. Mulčiuotame braškyne lervos doroja mulčą. Mulčas joms skaniau, negu šaknys. Kažkada nespėjau pamulčiuoti braškyno, bet prie jo išverčiau karutį karklų lapų. Po metų sugalvojau lapus nužerti ir pasėti ridikėlių. Nužėrus radau pusę kibiro lervų. Visos buvo po lapais, jais ir maitinosi. Tuos lapus vertė biohumusu. Nei viena braškė, nei viena avietė nenukentėjo. Išrinkau lervas, pasėjau ridikėlius. Tai tokių didelių, skanių ridikėlių dar nebuvau mačiusi.
Mama Smilga
Posts: 1831
Joined: Wed Apr 06, 2011 12:48 am
Contact:

Re: Grambuolių lervos

Post by Mama Smilga »

Taip ir tikėjausi, kad bus paprastas ir gamtiškas atsakymas. Ačiū, Maryte.
Eimutė
Posts: 682
Joined: Thu Sep 23, 2010 1:08 pm
Location: Širvintos
Contact:

Re: Grambuolių lervos

Post by Eimutė »

Visas mano gamtinis daržas prasidėjo nuo panašios, kaip jūsų, foto, situacijos. Tiksliau didesnioji dalis buvo tiesiog nupūdyta. Neužarta. Auginu braškes, avietes, daržoves. Viską mulčiuoju. Dar niekas šaknims nebuvo pakenkę. Na pelės burokėlių ir bulvių paragauja. O grambuoliai mano gyvoje dirvoje gyvena sau, o man reikalingi augalai gyvena sau.
Širvintos
Mama Smilga
Posts: 1831
Joined: Wed Apr 06, 2011 12:48 am
Contact:

Re: Grambuolių lervos

Post by Mama Smilga »

Mes ardėm seną sugriuvusį tvartą. Tai po keleto metų, rinkdama pagulėjusias pjuvenas, pirmąkart pamačiau grambuolių lervas. Greta augantis avietynas nė kiek nenukentėjo.
inga30
Posts: 980
Joined: Fri Jan 21, 2011 7:25 pm
Location: Kaunas romainiai
Contact:

Re: Grambuolių lervos

Post by inga30 »

Rudeni reikia vistas i darza paleisti ir vistos pales ir jokiu peliu neprieis ir galvos sukti nereikes. Pavasari taipat galima laikyti iki sodinimo.
Renata
Posts: 214
Joined: Wed Dec 17, 2008 8:59 am
Location: Vilnius
Contact:

Re: Grambuolių lervos

Post by Renata »

Vištų neturiu, bet grambuolio lervos nekelia problemų. Gal ir todėl, kad aš nekeliu problemų kurmiams? :D
dage
Posts: 540
Joined: Fri May 20, 2011 3:07 pm
Location: Kaunas
Contact:

Re: Grambuolių lervos

Post by dage »

Pas mane tas pats-grumbuolių lervų gana daug randu, kai prireikia pakapstyti žemę, bet jokių bėdų dėl to nekyla.
Dalia
foto
Posts: 3
Joined: Sun Feb 28, 2016 5:01 pm
Contact:

Re: Grambuolių lervos

Post by foto »

Ačiū. Labai įdomios informacijos gavau. Na,kurmiai ir pas mane darbuojasi,o aš jiems nenoriu trukdyti.Gal ir nebus problemų su tomis lervomis. Tiesa,draugų praktika kiek kitokia. Jie mulčiavo braškes,tai jų neturėjo i vis,nes peles ir lervos (tikriausiai) visas jas pagraužė.Matomai kažką ne taip padare,nes net krūmelių neišliko.
Kai dar mieste gyvenome,tai darže buvo daug tų lervų. Mulčio pylėme labai mažai.Visi kaimynai praeidami pasišaipydavo,nesuprasdami mulčio naudos. Kažkaip net gėda buvo laikyti ne juoda plika žemę.Visiems juk reikia plikumo. Dabar nesveikai plika- madinga.Pilnai suprantu S Jasionį,kuris knygoje su atviru pasipiktinimu kalba apie nesveiką požiūrį i pieveles.Atsiprašau-nukrypau.Norėjau pasakyti,kad po plonu,prasišviečiančiu mulčio sluoksniu braškės puikiai gyveno ir nokino uogas.
nawjia
Posts: 1020
Joined: Sat Oct 23, 2010 8:20 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Grambuolių lervos

Post by nawjia »

Greičiausiai sraigės nuėdė.
`šėršė lia fam`
Post Reply

Return to “"Kenkėjai"”