Puslapis 12

Grambuolių lervos

StandartinėParašytas: Sek Vas 28, 2016 10:00 pm
foto
Sveiki.
Susifrezavau keliolika arų pievos,kuri buvo prieš keletą metų daržas.Visi įtikinėja,kad sodinti braškes ar avietes beprasmiška. Net dirbamuose daržuose tu lervų jau yra,jau nekalbant apie pievas . Amšiejus tel.laidoje sakė,jog gelbėja rudeninis gilus arimas ,nes tada jos iššąla per žiemą. Arti nesinori,nes dirvožemio keli centimetrai,o apačioje smėlis. Sujaukti nesinori.
Sauliaus Jasionio knygoje dar neradau apie tai.
Užsieniuose yra kažkokių nuodų. Pas mus jie neleistini.Kaip suprantu-specialiai nenaikinant tų lervų nesumažės.Su kanapėmis būtų problemų daug. Gal yra koks paprastesnis būdas?

Re: Grambuolių lervos

StandartinėParašytas: Sek Vas 28, 2016 10:31 pm
MaryteN
Kažkurioje temoje jau rašiau. Didelė bėda su lervomis būna tvarkinguose daržuose, kuriuose išrenkamos visos nuokritos nuo paviršiaus. Mačiau daugybę tokių daržų. Tada lervos valgo braškių šaknis. Braškynas nyksta akyse. Mulčiuotame braškyne lervos doroja mulčą. Mulčas joms skaniau, negu šaknys. Kažkada nespėjau pamulčiuoti braškyno, bet prie jo išverčiau karutį karklų lapų. Po metų sugalvojau lapus nužerti ir pasėti ridikėlių. Nužėrus radau pusę kibiro lervų. Visos buvo po lapais, jais ir maitinosi. Tuos lapus vertė biohumusu. Nei viena braškė, nei viena avietė nenukentėjo. Išrinkau lervas, pasėjau ridikėlius. Tai tokių didelių, skanių ridikėlių dar nebuvau mačiusi.

Re: Grambuolių lervos

StandartinėParašytas: Pir Vas 29, 2016 2:09 am
Mama Smilga
Taip ir tikėjausi, kad bus paprastas ir gamtiškas atsakymas. Ačiū, Maryte.

Re: Grambuolių lervos

StandartinėParašytas: Pir Vas 29, 2016 7:32 pm
Eimutė
Visas mano gamtinis daržas prasidėjo nuo panašios, kaip jūsų, foto, situacijos. Tiksliau didesnioji dalis buvo tiesiog nupūdyta. Neužarta. Auginu braškes, avietes, daržoves. Viską mulčiuoju. Dar niekas šaknims nebuvo pakenkę. Na pelės burokėlių ir bulvių paragauja. O grambuoliai mano gyvoje dirvoje gyvena sau, o man reikalingi augalai gyvena sau.

Re: Grambuolių lervos

StandartinėParašytas: Pir Vas 29, 2016 7:52 pm
Mama Smilga
Mes ardėm seną sugriuvusį tvartą. Tai po keleto metų, rinkdama pagulėjusias pjuvenas, pirmąkart pamačiau grambuolių lervas. Greta augantis avietynas nė kiek nenukentėjo.

Re: Grambuolių lervos

StandartinėParašytas: Tre Kov 02, 2016 10:50 am
inga30
Rudeni reikia vistas i darza paleisti ir vistos pales ir jokiu peliu neprieis ir galvos sukti nereikes. Pavasari taipat galima laikyti iki sodinimo.

Re: Grambuolių lervos

StandartinėParašytas: Tre Kov 02, 2016 12:08 pm
Renata
Vištų neturiu, bet grambuolio lervos nekelia problemų. Gal ir todėl, kad aš nekeliu problemų kurmiams? :D

Re: Grambuolių lervos

StandartinėParašytas: Tre Kov 02, 2016 12:44 pm
dage
Pas mane tas pats-grumbuolių lervų gana daug randu, kai prireikia pakapstyti žemę, bet jokių bėdų dėl to nekyla.

Re: Grambuolių lervos

StandartinėParašytas: Ket Kov 03, 2016 6:56 pm
foto
Ačiū. Labai įdomios informacijos gavau. Na,kurmiai ir pas mane darbuojasi,o aš jiems nenoriu trukdyti.Gal ir nebus problemų su tomis lervomis. Tiesa,draugų praktika kiek kitokia. Jie mulčiavo braškes,tai jų neturėjo i vis,nes peles ir lervos (tikriausiai) visas jas pagraužė.Matomai kažką ne taip padare,nes net krūmelių neišliko.
Kai dar mieste gyvenome,tai darže buvo daug tų lervų. Mulčio pylėme labai mažai.Visi kaimynai praeidami pasišaipydavo,nesuprasdami mulčio naudos. Kažkaip net gėda buvo laikyti ne juoda plika žemę.Visiems juk reikia plikumo. Dabar nesveikai plika- madinga.Pilnai suprantu S Jasionį,kuris knygoje su atviru pasipiktinimu kalba apie nesveiką požiūrį i pieveles.Atsiprašau-nukrypau.Norėjau pasakyti,kad po plonu,prasišviečiančiu mulčio sluoksniu braškės puikiai gyveno ir nokino uogas.

Re: Grambuolių lervos

StandartinėParašytas: Ket Kov 03, 2016 7:13 pm
nawjia
Greičiausiai sraigės nuėdė.